Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, nik187 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου :) 

7 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Έχω εδώ και αρκετό καιρό το A95X Max 4/64

το πρόβλημά μου είναι οτι ψάχνω μια ROM που να το αναβαθμίζει κάπως.....έχω ψάξει αρκετά στο ίντερνετ όπως XDA Freaktab αλλά κάποιες ROM δεν φλασάρονται με τίποτα.

Το έχει κάποιος να προτείνει κάτι μπας και το φρεσκάρω;

Καλησπέρα, γιατί δεν του βάζεις απλά κάποιον launcher και κανέναν άλλο file manager? Βάλε και για φώτο στην αρχική οθόνη το  Wave Z και το κανες καινούργιο 😉

Δες και το link που έχω στην υπογραφή μου "Τα καλύτερα apps για tv boxes" καθώς έχει και από κει και άλλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@greekfragma Καλή δουλίτσα γενικά κάνουν οι Ρώσοι στο 4pda.ru

Για το δικό μου πχ μποξ, εκεί έχει 100 σελίδες ενω στο freak 7-8. Και η rom που έχει στο freak είναι από τους Ρώσους.

Τώρα αν θα βγάλεις άκρη με τη γλώσσα κτλ είναι ένα θέμα.

Πάντως αν το μποξ σου δουλεύει τέλεια, δεν πας σε άλλη Ρομ. Η ιδέα της αναβάθμισης γενικά και αόριστα δεν λέει κάτι. Το θέμα είναι για τη χρήση που το θες να μην έχει κανένα θέμα. Αν έχει δοκιμάζεις.

Εκτός αν θες απλά να το σκαλισεις/παίξεις. 

Επεξ/σία από guido
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, guido είπε

Καλή δουλίτσα γενικά κάνουν οι Ρώσοι στο 4pda.ru

Για το δικό μου πχ μποξ, εκεί έχει 100 σελίδες ενω στο freak 7-8. Και η rom που έχει στο freak είναι από τους Ρώσους.

Τώρα αν θα βγάλεις άκρη με τη γλώσσα κτλ είναι ένα θέμα.

Πάντως αν το μποξ σου δουλεύει τέλεια, δεν πας σε άλλη Ρομ. Η ιδέα της αναβάθμισης γενικά και αόριστα δεν λέει κάτι. Το θέμα είναι για τη χρήση που το θες να μην έχει κανένα θέμα. Αν έχει δοκιμάζεις.

Εκτός αν θες απλά να το σκαλισεις/παίξεις. 

Ναι αυτό ακριβώς, με τρώει και μένα πολύ να το πειράξω αλλά είμαι της άποψης πως ότι δουλεύει καλά δεν το πειράζω. Αλλά ακόμα με τρώει 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeorgeR1_700 είπε

Ναι αυτό ακριβώς, με τρώει και μένα πολύ να το πειράξω αλλά είμαι της άποψης πως ότι δουλεύει καλά δεν το πειράζω. Αλλά ακόμα με τρώει 😂

Εντάξει κατανοητό είναι το "μικρόβιο" για ρομς και σκάλισμα. 

Έχοντας περάσει από δύο νεξους κινητά, είχα λιώσει να περνάω ROMs κάθε εβδομάδα. Πλέον στα νέα (xiaomi) δεν ασχολούμαι. Κάποια στιγμή βαριέσαι οπότε το κάνεις μόνο αν θες να επιλύσεις προβλήματα ή να βελτιώσεις απόδοση/μπαταρία/ενημερώσεις ασφαλείας κτλ.

Στα μποξ δεν έχω βρει λόγο ακόμα να ασχοληθώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, guido είπε

Εντάξει κατανοητό είναι το "μικρόβιο" για ρομς και σκάλισμα. 

Έχοντας περάσει από δύο νεξους κινητά, είχα λιώσει να περνάω ROMs κάθε εβδομάδα. Πλέον στα νέα (xiaomi) δεν ασχολούμαι. Κάποια στιγμή βαριέσαι οπότε το κάνεις μόνο αν θες να επιλύσεις προβλήματα ή να βελτιώσεις απόδοση/μπαταρία/ενημερώσεις ασφαλείας κτλ.

Στα μποξ δεν έχω βρει λόγο ακόμα να ασχοληθώ. 

Εγώ ο καημένος πάλι περίμενα πως και πως να πάρω νέο κινητό για να πειράξω το παλιό και μόλις τελικά πήρα καινούργιο το παλιό μου το πήραν 😂 Με βλέπω να αγοράζω κανένα μεταχειρισμένο για να πειραματιστώ 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeR1_700 είπε

Υπάρχουν ακόμα? Στις αρχές όταν πρωτοβγήκαν είχα ακούσει ότι κάποια είχαν αποκωδικοποιητή αλλά τα χρόνια που ακολούθησαν δεν είδα κάποιο μοντέλο που να έχει... Και usb δέκτη να πάρει οι τιμές από τι βλέπω κυμαίνονται κοντά στους αποκωδικοποιητές...

Τέλος πάντων, μπορείς να πεις ένα οποιοδήποτε box που να έχει δέκτη? (Για να το κοιτάξω έτσι από περιέργεια 😉 )

γιατί να μην υπάρχουν;   οι δέκτες usb έχουν περίπου 10 ευρώ αλλά δεν παίζουν στο kodi σε android, μόνο σε libreelec/coreelec ή μέσω της εφαρμογής τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

4 λεπτά πριν, nvel είπε

γιατί να μην υπάρχουν;   οι δέκτες usb έχουν περίπου 10 ευρώ αλλά δεν παίζουν στο kodi σε android, μόνο σε libreelec/coreelec ή μέσω της εφαρμογής τους

Πάντως λίγο που το έψαξα μου φάνηκε πως είναι λίγο αδύναμα τα box αν πάρεις τα οικονομικά μοντέλα όπως και αυτό στο link σου....

5 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ATV V3 του φοράω επάνω και είδα οτι και στο 4pda.ru δεν έχουν βγάλει κάτι άλλο.

Έχω την έκδοση V10.

Το αφήνω στην ησυχία του τότε.

Εγώ έχω τον adw launcher 2  που κάνει να φαίνεται σαν android phone το μενού. Αν έχεις airmouse μπορείς να το δοκιμάσεις (μόνο με airmouse δουλεύει)

Επίσης του έχω βάλει και notification bar... Γενικά το έχω πλήρες

Παραθέτω και ένα trailer από τον launcher που προτείνω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλημερα. Ψαχνω ενα tv box για Netflix για το ενα φιλο μου μεχρι 50€.  Σκεφτομουν το xiaomi mi box S αλλα διαβασα για θεματα με το netflix και επειδη ο φιλος μου δεν ξερει απο τεχνολογια δε θελω να χρειαζεται εξτρα ρυθμισεις.  Αρχικα σκεφτομουν το Χ96 mini να του βαλω netflix 6.25 να παιζει normal η να του βαλω ολοτελα android 9 αλλα σκεφτομαι την εγγυηση. Aν και τωρα που το βλεπω σκεφτομαι και το Χ96Q με android 10!!

Επεξ/σία από giokspy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giokspy είπε

Τελικα παρηγγηλα το τελευταιο που ειναι κ πιο φθηνο απο το xiaomi, εχει πολυ καλυτερο επεξεργαστη

πιο φθηνο μεν, αλλα netflix πανω απο 480 δεν θα δει ο φιλος σου. τωρα αν του αρεσει να πληρωνει συνδρομη στο netflix και να βλεπει αναλυση sd ειναι δικο του προβλημα, το xiaomi δυστηχως ειναι μονοδρομος για το netflix γιατι ειναι πιστοποιημενο, και αυτοι που  το παιρνουν δεν το παιρνουν για τα καλα χαραχτηριστικα του, αλλα για την πιστοποιηση στο netflix. επισης κατι αλλο σημαντικο, αλλο να αγοραζεις μηχανημα unroot ( xiaomi ) και αλλο να αγοραζεις μηχανημα root ( αυτο που επελεξες ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giokspy είπε

Τελικα παρηγγηλα το τελευταιο που ειναι κ πιο φθηνο απο το xiaomi, εχει πολυ καλυτερο επεξεργαστη

Αν προλαβαίνεις να το αλλάξεις φίλε μου άλλαξέ το. Ένα μηχάνημα είχα με allwinner και μου χάλασε η πλακέτα στο τρίμηνο. Με ίδια χρήση από τότε μόνο amlogic και ήσυχο κεφάλι. Και επίσης αυτό ακριβώς που έγραψε ο φίλος από πάνω για το νετφλιξ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε νομιζω να εχει θεμα με το 480. Ετσι κι αλλιως τη 720p συνδρομη μοιραζομαστε. Εγω παντως με ενα X96 MINI μια χαρα netflix 720p βλεπω 6 μηνες τωρα. Αν βεβαια ειχα μια απαντηση λιγο πιο νωρις θα πηγαινα σε xiaomi αλλα διαβασα αυτο για το netflix και αλλαξα την παραγγελια

Επισης εδω λεει για 4Κ netflix. To μονο που με προβληματιζει ειναι η υπερθερμανση του chip

Επεξ/σία από giokspy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giokspy είπε

Δε νομιζω να εχει θεμα με το 480. Ετσι κι αλλιως τη 720p συνδρομη μοιραζομαστε. Εγω παντως με ενα X96 MINI μια χαρα netflix 720p βλεπω 6 μηνες τωρα. Αν βεβαια ειχα μια απαντηση λιγο πιο νωρις θα πηγαινα σε xiaomi αλλα διαβασα αυτο για το netflix και αλλαξα την παραγγελια

Επισης εδω λεει για 4Κ netflix. To μονο που με προβληματιζει ειναι η υπερθερμανση του chip

υποχρεωτικα θα βαλεις ανεμιστηρακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρωτο review του νέου Dune HD Pro 4K II.

Αψογη αναπαραγωγη 4K/HDR10+, 23.976, 3D, Dolby Atmos & DTS X παρέα με βελτιωμένη μηχανη αναπαραγωγής των μενού απο τα 4Κ/BD rip/ISO.

Πιο γρηγορο SoC, και σε συνδιασμο με τα 4GB RAM, πλεον ειναι κατάλληλο και για KODI. Netflix στα 4Κ.

Κατασκευή απο αλουμινιο με dual band και SATA port.

http://mediaplayers.gr/dune-hd-pro-4k-ii/

 

Επεξ/σία από vadergr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...