Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/8/2020 στις 10:30 ΠΜ, alexx είπε

Αυτό το tanix  tx3 γίνεται unroot?

Πριν λίγους μήνες είχα σεταρει ένα tanix x3 2/16 για φίλη. Στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για root / unroot με ένα κλικ. Κάτι σαν on-off

Δεν έχουμε κάνει δοκιμή για ote ή nova go γιατί δεν υπάρχει συνδρομή. 

Υποθέτω πως θα το έχει και η έκδοση με τα 4 gb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψάχνω ένα μποξακι μετά από χρόνια μ ένα mini m8. 

Χρήση 99% Kodi και θέλω οπωσδήποτε να παίζει 4k remux hdr. 

Σκέφτομαι να κάνω την αγορά από την ιταλική αποθήκη του geekbuying (δεν έχω υπομονή 🙂

Βλέπω καλές κριτικές για το mecool km1. 

Υπάρχει κάποια εναλλακτική με λίγο χαμηλότερο κόστος ή να πάω προς τα εκεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρησιμοποιώ το Redmi Note 8 και το Mini Box μαζί με την εφαρμογή cinema hd για συγχρονισμό ποιοτικών ταινιών 4k.

Επεξ/σία από kerrysimmons
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/9/2020 στις 8:19 ΜΜ, Fernando είπε

Έχει αγοράσει κάποιος το A95X F3 για stremio και αλλες streaming εφαρμογές; Τρέχει καλά το 4k;

Καλησπέρα, δεν το έχω ψάξει προσωπικά αλλά άκουσα από reviewer που εμπιστεύομαι 100% πως είναι καλό μηχάνημα. Επίσης ο επεξεργαστής amlogic s905x3 που φοράει  είναι πολύ καλός. Εγώ έχω τον amlogic s905x2 και τα 4Κ τα παίζει μια χαρά στο stremio, αλλά και γενικά κωλύματα 0 για 1,5 χρόνο που το χρησιμοποιώ. Έχω το X96 max πληροφοριακά. Και γενικά ο s905x3 είναι πολύ καλύτερος από τον s905x2 που είναι το προηγούμενο μοντέλο. Να πω όμως και το εξής, καμιά φορά ακόμα και αν το box έχει καλό επεξεργαστή ίσως και πάλι βγάζει θέματα ανάλογα την ποιότητα των υλικών στο εσωτερικό κτλ. Ξέρω για παράδειγμα άλλο box που είχε τον ίδιο επεξεργαστή με τον δικό μου, και είχε θέματα. Όπως και να χει όμως το A95X F3 είναι πολύ καλό, και το λένε και πολλοί άλλοι που το πήραν στο εξωτερικό.

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε ολους...έχω μια.απορια...θελω να αγοράσω ένα μποξ για iptv αλλά να μπορώ και αργότερα να βάλω kodi.εχω βρει το mag 410 το οποίο έχει λειτουργικό android.μου κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,θα ήθελα αν ξέρετε κάποια εφαρμογή που να περάσω στον υπολογιστή και να μεταδίδω μέσω wifi στο tv box (mecooll k9)εκτός από το happy cast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωστε τα φωτα σας ρε παιδια, η smart tv μου ζοριζετε αρκετα με καποια ultra hd ip-tv καναλια. Ποιο TV box θα προτεινατε; Το xiaomi δυστυχως δεν κανει γιατι δεν εχει υποδοχη ethernet και το wifi στο σπιτι μου δεν ειναι καθολου ισχυρο γι αυτο εχω βαλει και powerline adaptor. Οποιος ξερει ας προτεινει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GREG10ARIS είπε

Δωστε τα φωτα σας ρε παιδια, η smart tv μου ζοριζετε αρκετα με καποια ultra hd ip-tv καναλια. Ποιο TV box θα προτεινατε; Το xiaomi δυστυχως δεν κανει γιατι δεν εχει υποδοχη ethernet και το wifi στο σπιτι μου δεν ειναι καθολου ισχυρο γι αυτο εχω βαλει και powerline adaptor. Οποιος ξερει ας προτεινει!

αφου δεν εχεις καλη ταχυητητα και ζοριζεται η tv , τι παραπανω θα σου προσφερει το tvbox ? για το χιαομι υπαρχει ανταπτορας:  https://www.e-shop.gr/logilink-ua0174a-usb-20-to-fast-ethernet-adapter-with-3-port-usb-hub-p-PER.756345                            (αν δουλευεις την tv με wifi γιατι δεν τις βαζεις καλωδιο ethernet ? )

 

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, manoskost είπε

αφου δεν εχεις καλη ταχυητητα και ζοριζεται η tv , τι παραπανω θα σου προσφερει το tvbox ? για το χιαομι υπαρχει ανταπτορας:  https://www.e-shop.gr/logilink-ua0174a-usb-20-to-fast-ethernet-adapter-with-3-port-usb-hub-p-PER.756345                            (αν δουλευεις την tv με wifi γιατι δεν τις βαζεις καλωδιο ethernet ? )

μαλλον δεν καταλαβες τι εννοουσα (δεν το διατυπωσα σωστα), η τβ ζοριζεται ως προς τη μνημη οχι το ιντερνετ, το ιντερνετ σφαιρα παει το εχω συνδεσει ηδη με ethernet. απλα πχ προχθες εβλεπα ματς σε ultra hd καναλι και προς το τελος ζοριζοταν η τηλεοραση και κρασαρε 2-3 φορες και εφτιαχνε μονο αν την εβγαζα και την ξαναεβαζα στην πριζα. γι αυτο ψαχνω tv box για να μην κρασαρει.

Επεξ/σία από GREG10ARIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η γνωμη μου ειναι, οτι εφοσον εχεις το χιαομι, παρε ενα ανταπτορα, μιας και το χιαομι ειναι πιστοποιημενο απο την google και παιρνει και αναβαθμισεις  ως προς τα android , καθοσον αλλα δυσκολα παιρνουν. αν παλι θελεις να αλλαξεις, το mecool km1, ειναι μια πολυ καλη επιλογη android tv και αυτο πιστοποιημενο απο την google.             https://gr.gizchina.com/2020/07/28/mecool-km1-tv-box-sale-both-3-3-2-2/

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, manoskost είπε

η γνωμη μου ειναι, οτι εφοσον εχεις το χιαομι, παρε ενα ανταπτορα, μιας και το χιαομι ειναι πιστοποιημενο απο την google και παιρνει και αναβαθμισεις  ως προς τα android , καθοσον αλλα δυσκολα παιρνουν. αν παλι θελεις να αλλαξεις, το mecool km1, ειναι μια πολυ καλη επιλογη android tv και αυτο πιστοποιημενο απο την google.             https://gr.gizchina.com/2020/07/28/mecool-km1-tv-box-sale-both-3-3-2-2/

Φιλε μου δσν το εχω το xiaomi, απλα σκεφτομουν να το παρω με μονο κολλημα το ethernet. Ευχαριστω παντως για τις προτασεις θα το κοιταξω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GREG10ARIS είπε

Φιλε μου δσν το εχω το xiaomi, απλα σκεφτομουν να το παρω με μονο κολλημα το ethernet. Ευχαριστω παντως για τις προτασεις θα το κοιταξω! 

Δεν μας λες εάν η iptv είναι nova η ote, εάν ναι τότε πας μόνο στο xiaomi (unrooted) με έξτρα αγορά ανταπτορα ethernet, αλλιώς έχεις άφθονες επιλογές 

Δυο από τις άφθονες:

https://el.geekbuying.com/item/A95X-F3-Slim-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-64GB-422728.html

https://el.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB--421660.html

Γενικά κοίτα να είναι 4GB ram και θα τρέχει μια χαρά. Επίσης προτείνω ο επεξεργαστής να είναι amlogic s905x3 η s922

Το Xiaomi είναι 2gb ram όμως τρέχει πολύ καλά και είναι android tv .(εγώ αυτό έχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...