Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Μετά απο λίγο σετάρισμα, δουλεύει καλά. 

Το μόνο πρόβλημα του τελικά είναι το wifi που είναι χάλια. Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί αυτό;

Δεν ξέρω να σου απαντήσω, θα σου πρότεινα να ρωτήσεις και εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 10/10/2020 στις 5:28 ΜΜ, stavros750 είπε

Edit: Το έψαξα λίγο και η χρήση με το κινητό της υπηρεσίας δεν είναι ιδιαίτερα πρακτική. Επομένως, κατά κύριο λόγο, τουλάχιστον για Euroleague, θα γίνεται με το PC με μόνιμα ανοικτή την καρτέλα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω τώρα είναι ως προς τα Frames και το smoothness του streaming, προτιμάμε Android TV Box με κατεβασμενή την εφαρμογή της Euroleague (υπάρχει;) ή μήπως Chromecast; Έχουν διαφορές οι 2 μέθοδοι; Θέλω να είναι smooth η εικόνα όσο γίνεται.

Με ενδιαφέρει επίσης για euroleague TV. Τελικά τι έκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, xgol είπε

Με ενδιαφέρει επίσης για euroleague TV. Τελικά τι έκανες?

Chromecast πήρα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, γλίτωσα το τρίτο τηλεκοντρόλ του TV Box (ένα της τηλεόρασης και ένα του αποκωδικοποιητή της Cosmote TV) και κάνω την δουλειά που θέλω. Τα Frames των αγώνων δεν νιώθω ότι παίζουν Native όπως στο PC πχ με χρήση Browser (μπορεί να φταίει και η τηλεόραση του σαλονιού βέβαια για αυτό), αλλά δεν ενοχλεί, ούτε παρατηρείται εύκολα. Δεν ξέρω βέβαια πόσο καλύτερα θα παίξει σε ένα TV Box. Θα το συνιστούσα.

Επεξ/σία από stavros750
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/10/2020 στις 4:43 ΜΜ, stavros750 είπε

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για ένα μηχανηματάκι κατά κύριο λόγο για να αναπαράγει βιντεάκια στην τηλεόραση. Η τηλεόραση είναι ήδη Smart αλλά περιορισμένων δυνατοτήτων, που σημαίνει μόνο για Youtube και Netflix. Το μηχανηματάκι το χρειάζομαι κυρίως για Euroleague TV και οποιοδήποτε βίντεο ή αναπαραγωγή περιεχομένου που βρίσκεται πέραν των προαναφερθέντων εφαρμογών.

Το ερώτημα είναι, προς τα που κατευθύνομαι; Σε ένα Google Chromecast μηχανηματάκι ή σε ένα TV Box πχ το γνωστό της xiaomi το s? 

το παρακατω tvbox εχει ενσωματωμενο chromecast    https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-KM1-Deluxe-S905X3-4GB-32GB-Android-9-0-TV-BOX--424642.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Geekbuying με κοροιδευει παιδια, το δεμα μετα απο μια βδομαδα ειναι ακομα στη Γερμανια (ελεγε CZ DHL EXPRESS με παραδοση σε 1-5 εργασιμες), τους εστειλα να τους το πω και απαντησαν αυτο:

We wish to sincerely apologize for the delay. Sorry that there is a delivery delay due to the Coronavirus (COVID-19). We have informed the shipping agent to speed up the process.Hope you can understand and wait few days.
Αν μεχρι τελη βδομαδας δεν φτασει εστω Ελλαδα θα κανω καταγγελια στην paypal..
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GREG10ARIS είπε

Το Geekbuying με κοροιδευει παιδια, το δεμα μετα απο μια βδομαδα ειναι ακομα στη Γερμανια (ελεγε CZ DHL EXPRESS με παραδοση σε 1-5 εργασιμες), τους εστειλα να τους το πω και απαντησαν αυτο:

We wish to sincerely apologize for the delay. Sorry that there is a delivery delay due to the Coronavirus (COVID-19). We have informed the shipping agent to speed up the process.Hope you can understand and wait few days.
Αν μεχρι τελη βδομαδας δεν φτασει εστω Ελλαδα θα κανω καταγγελια στην paypal..
 

Καλές οι τιμές του geekbuying αλλά προσωπικά εμπιστεύομαι μόνο το bangood και ας δίνω κάτι παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Καλές οι τιμές του geekbuying αλλά προσωπικά εμπιστεύομαι μόνο το bangood και ας δίνω κάτι παραπάνω...

Καλά κι εγώ που παρήγγειλα από banggood ταινίες led blitzwolf από την αγγλική αποθήκη.... Αντί για 5 μέρες που εγραφε έκανε 20. 

Σε άλλη παραγγελία η ημερομηνία διαθεσιμότητας άλλαζε συνέχεια χωρίς καμία ενημέρωση.

Όσο για παραγγελίες με post lu.... Όλες χαθηκαν. 

Γενικώς... Δεν είναι όπως ήταν κάποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fingolfingr είπε

Καλά κι εγώ που παρήγγειλα από banggood ταινίες led blitzwolf από την αγγλική αποθήκη.... Αντί για 5 μέρες που εγραφε έκανε 20. 

Σε άλλη παραγγελία η ημερομηνία διαθεσιμότητας άλλαζε συνέχεια χωρίς καμία ενημέρωση.

Όσο για παραγγελίες με post lu.... Όλες χαθηκαν. 

Γενικώς... Δεν είναι όπως ήταν κάποτε.

Βασικά από τι κατάλαβα πάει με το προϊόν. Τα κινητά μέσα σε 15 μέρες παραδίδονται σχεδόν πάντα. Αλλά γενικά για 5 μέρες από BG είναι πολυ σπάνιο να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγω χθες παρελαβα το Tanix, ή πιασαν οι απειλες μου ή το DHL tracking ειναι για τα σκουπιδια (βεβαια δεν το στειλανε με την CZ EXPRESS που πληρωσα αλλα τι να γινει, 3 εργασιμες καθυστερηση δεν ειναι κατι).

Θελει οντως σεταρισμα και να το συνηθισω αλλα μεχρι στιγμης πιανει αρκετα καλα. Το ασυρματο ποντικι που ειδα μαζι με το κοντρολ με δυσκολευουν λιγο αλλα πιστευω ειναι θεμα συνηθειας.

Επισης απ το geekbuying ειδα οτι δινουν ενημερωση λογισμικου για 20200729, ενω το UPDATE tool που εχει εγκατεστημενο το box δειχνει οτι ειμαι στην τελευταια εκδοση στις ρυθμισεις βγαινουν αυτα, τι λετε να κανω το update?

 

 

 

IMG_20201021_143643.jpg

Επεξ/σία από GREG10ARIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατευθειαν βγηκε το πρωτο προβλημα..

Μου βγαζει το θεμα με τη μαυρη οθονη που επανερχεται μετα απο λιγο (οπως εδω).
Αλλαξα καλωδιο HDMI στην αρχη, εφτιαξε, μετα αρχισε παλι, αλλαξα θυρα HDMI και τωρα ειναι κομπλε, δε νομιζω να κρατησει ετσι ομως.
Ο uploader του βιντεο στα σχολια λεει οτι εφτιαξε αλλαζοντας το καλωδιο τροφοδοσιας. Λετε να κανω και εγω το ιδιο ή να δοκιμασω να αλλαξω λογισμικο;

EDIT: Τελικα εφταιγε μια ρυθμιση της LG που εμπαινε αυτοματα, HDMI ULTRA HD Deep Colour και επρεπε να την απενεργοποιησω απο τις ρυθμισεις..

Ολα καλα τωρα θα χαρω το boxακι !

Επεξ/σία από GREG10ARIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Μετά την αναβάθμιση της εφαρμογής cosmote tv, απαιτείται το boxaki να τρέχει σε Android 8 και πάνω. Για αυτό το λόγο θα χρειαστώ νέο μιας και το δικό μου είναι με Android 6.5. θα ήθελα μία επιλογή όσο το δυνατόν πιο σωστά στημένη out of the box και ας δώσω κάτι παραπάνω. Για νετφλιξ, YouTube έχω το Chromecast. Να τσιμπήσω mi box? Ή έχουμε καμία εναλλακτική? Α, και να μην είναι ROOT!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, turbakiasss είπε

Καλημέρα! Μετά την αναβάθμιση της εφαρμογής cosmote tv, απαιτείται το boxaki να τρέχει σε Android 8 και πάνω. Για αυτό το λόγο θα χρειαστώ νέο μιας και το δικό μου είναι με Android 6.5. θα ήθελα μία επιλογή όσο το δυνατόν πιο σωστά στημένη out of the box και ας δώσω κάτι παραπάνω. Για νετφλιξ, YouTube έχω το Chromecast. Να τσιμπήσω mi box? Ή έχουμε καμία εναλλακτική? Α, και να μην είναι ROOT!

μονο με το Mibox s θα κάνει δουλειά άμεσα και οικονομικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, turbakiasss είπε

Καλημέρα! Μετά την αναβάθμιση της εφαρμογής cosmote tv, απαιτείται το boxaki να τρέχει σε Android 8 και πάνω. Για αυτό το λόγο θα χρειαστώ νέο μιας και το δικό μου είναι με Android 6.5. θα ήθελα μία επιλογή όσο το δυνατόν πιο σωστά στημένη out of the box και ας δώσω κάτι παραπάνω. Για νετφλιξ, YouTube έχω το Chromecast. Να τσιμπήσω mi box? Ή έχουμε καμία εναλλακτική? Α, και να μην είναι ROOT!

δεν αρκει να τρεχει android 8 και επανω, πρεπει να εχει gps locator που εχουν μονο τα πιστοποιημενα με android tv rom απο την google. xiaomi mibox s, nvidia shield, mecool km1. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...