Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα αγορασα το xiaomi mi box s και μπορω να πω πως ειναι τελειο!παει σφαιρα εχω δοκιμασει και ολα τα build grecotm και ειναι κομπλε δεν μασαει τπτ και free ram 1gb καθως τρεχει kodi...τωρα μια ερωτηση αν γνωριζει κανεις πιο build ειναι καλο γιατι πουθενα δεν βρισκω αναλυτικα πιο αξιζει πιο ειναι ελαφρυ και πιο ειναι το καταλληλο για το miboxs...αν γνωριζει κανεις...ευχαριστω πολυ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, skiathos7 είπε

καλησπερα αγορασα το xiaomi mi box s και μπορω να πω πως ειναι τελειο!παει σφαιρα εχω δοκιμασει και ολα τα build grecotm και ειναι κομπλε δεν μασαει τπτ και free ram 1gb καθως τρεχει kodi...τωρα μια ερωτηση αν γνωριζει κανεις πιο build ειναι καλο γιατι πουθενα δεν βρισκω αναλυτικα πιο αξιζει πιο ειναι ελαφρυ και πιο ειναι το καταλληλο για το miboxs...αν γνωριζει κανεις...ευχαριστω πολυ!

πιο κατάλληλο δεν υπάρχει, ο καθείς όπως βολεύεται, πχ εγώ χρησιμοποιώ το diamond build

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτασεις για tv box (απο ελλαδα καλυτερα) για να παιζουν τα πιτσιρικια στην tv μερικα android games (οχι τα πολυ πολυ βαρια) - δεν μας ενδιαφερει netflix και τετοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2020 στις 12:30 ΠΜ, xrhstosiak είπε

προτασεις για tv box (απο ελλαδα καλυτερα) για να παιζουν τα πιτσιρικια στην tv μερικα android games (οχι τα πολυ πολυ βαρια) - δεν μας ενδιαφερει netflix και τετοια

https://www.skroutz.gr/s/21298208/Tanix-TX3-32GB.html              και 40 ευρω απο εξω απο ευρωπαικη αποθηκη:  https://www.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB--421660.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2020 στις 3:06 ΜΜ, skiathos7 είπε

καλησπερα αγορασα το xiaomi mi box s και μπορω να πω πως ειναι τελειο!παει σφαιρα εχω δοκιμασει και ολα τα build grecotm και ειναι κομπλε δεν μασαει τπτ και free ram 1gb καθως τρεχει kodi...τωρα μια ερωτηση αν γνωριζει κανεις πιο build ειναι καλο γιατι πουθενα δεν βρισκω αναλυτικα πιο αξιζει πιο ειναι ελαφρυ και πιο ειναι το καταλληλο για το miboxs...αν γνωριζει κανεις...ευχαριστω πολυ!

https://grecotm.club/builds-2/

Έχω εγκαταστήσει τα ManaLAB και GKoBu 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα, θέλω να εξυπηρετήσω τον πεθερο μου που θέλει ένα tvbox για IPTV η kodi θα δω τι θα δουλέψει καλύτερα για αυτό που το χρειάζεται και ίσως Netflix γιατί η smart TV που είχε δουλεύει πολύ μέτρια. Το mi box s είναι η καλύτερη επιλογή η κάτι άλλο? Κατά προτίμηση από Ελλάδα αλλά εντάξει αν αξίζει κάτι πραγματικά περισσότερο από έξω το βλέπουμε. Και εάν εν τέλει πουμε για το Xiaomi από σκρουτζομαγαζο που παίζει στα 40 με 50 θα έχουμε θέμα με το λογισμικό η είμαστε οκ? 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, gkarako είπε

Καλημέρα και από μένα, θέλω να εξυπηρετήσω τον πεθερο μου που θέλει ένα tvbox για IPTV η kodi θα δω τι θα δουλέψει καλύτερα για αυτό που το χρειάζεται και ίσως Netflix γιατί η smart TV που είχε δουλεύει πολύ μέτρια. Το mi box s είναι η καλύτερη επιλογή η κάτι άλλο? Κατά προτίμηση από Ελλάδα αλλά εντάξει αν αξίζει κάτι πραγματικά περισσότερο από έξω το βλέπουμε. Και εάν εν τέλει πουμε για το Xiaomi από σκρουτζομαγαζο που παίζει στα 40 με 50 θα έχουμε θέμα με το λογισμικό η είμαστε οκ? 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Με το mi box μια χαρά είσαι. Βάζεις το gmail ,κατεβαζεις 2-3 εφαρμογές που χρειάζεσαι , και έχεις και Netflix σε πολύ καλή ποιότητα , και παίζει άνετα το Kodi. Δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο. Μπορεί να είναι μόνο 2gb, όμως είναι πολύ πολύ πολύ καλύτερο από κάτι κινέζικα που λένε ότι είναι 4αρια...

Από skroutz θα το πάρεις , δεν χρειαζετε να δώσεις 70 σε επώνυμα μεγάλα καταστήματα.

Επεξ/σία από dafnoula13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Με το mi box μια χαρά είσαι. Βάζεις το gmail ,κατεβαζεις 2-3 εφαρμογές που χρειάζεσαι , και έχεις και Netflix σε πολύ καλή ποιότητα , και παίζει άνετα το Kodi. Δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο. Μπορεί να είναι μόνο 2gb, όμως είναι πολύ πολύ πολύ καλύτερο από κάτι κινέζικα που λένε ότι είναι 4αρια...

Από skroutz θα το πάρεις , δεν χρειαζετε να δώσεις 70 σε επώνυμα μεγάλα καταστήματα.

Ευχαριστώ πολύ. Βαράω παραγγελία άμεσα αν είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες λιγη βοηθεια. Ψαχνω ενα Android Tv stick, (οχι Box) γιατι θα ναι για τηλεοραση που βρισκεται στον τοιχο και δε μπορει να κρεμεται κατι απο κατω. Αλλιως θα βαζω το Mibox S που χω ηδη αγορασει 2 απο αυτα.

Θελω ομως να χει μια usb για να βαζω στικακι η να συνδεση ενα usb hub. Mibox stick chromecast και φιαφορα που ειναι πιο κοκπακτ και παιρνουν ρετμα απο τη Usb τηε τηλεορασης δεν εχουν θυρα usb και ειναι ετσι αυστηρα streaming συσκευες

Εχετε υποψιν κατι σε αυτο που λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, therock είπε

Μαγκες λιγη βοηθεια. Ψαχνω ενα Android Tv stick, (οχι Box) γιατι θα ναι για τηλεοραση που βρισκεται στον τοιχο και δε μπορει να κρεμεται κατι απο κατω. Αλλιως θα βαζω το Mibox S που χω ηδη αγορασει 2 απο αυτα.

Έχω κολλήσει το MiBox πίσω από την τηλεόραση με ένα Fixate gel pad δεν κουνιέται κι όποτε θέλω το βγάζω, δες μήπως σε βολέψει μιας και έχεις ήδη 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

Έχω κολλήσει το MiBox πίσω από την τηλεόραση με ένα Fixate gel pad δεν κουνιέται κι όποτε θέλω το βγάζω, δες μήπως σε βολέψει μιας και έχεις ήδη 2

Από όσο καταλαβαίνω δεν θέλει να "κρέμεται"ούτε η τροφοδοσία. Οπότε... Θέλει κάτι πιο απλό από ένα tv box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Από όσο καταλαβαίνω δεν θέλει να "κρέμεται"ούτε η τροφοδοσία. Οπότε... Θέλει κάτι πιο απλό από ένα tv box.

Ναι sorry ξέχασα να το γράψω, ρεύμα στο MiBox δίνω από το USB της τηλεόρασης. Αν η τηλεόραση δίνει το σωστό ρεύμα από το USB (σε μια SONY δεν τα κατάφερα)  λύνεται και το θέμα της τροφοδοσίας και δεν υπάρχουν καλώδια να κρέμονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

Ναι sorry ξέχασα να το γράψω, ρεύμα στο MiBox δίνω από το USB της τηλεόρασης. Αν η τηλεόραση δίνει το σωστό ρεύμα από το USB (σε μια SONY δεν τα κατάφερα)  λύνεται και το θέμα της τροφοδοσίας και δεν υπάρχουν καλώδια να κρέμονται

Πώς το κάνεις αυτό? Από την usb δίνεις ρεύμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Πώς το κάνεις αυτό? Από την usb δίνεις ρεύμα?

Ναι με ένα τέτοιο καλώδιο https://www.aliexpress.com/item/32842301463.html αλλά όπως έγραψα και προηγουμένος σε μια SONY δεν είχε επιτυχία, ενώ σε μια LG παίζει άψογα πάνω από 2 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε πως εδωσες ρευμα απο USB? Αυτο ειναι πιο πολυ που με ενδιαφερει, το να το κολλαγα απο πισω το χα σκεφτει απλα δεν ηθελα να χω να κανω με μετασχηματιστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...