Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Τα πράγματα είναι πολύ απλά.....όποιος θέλει να δουλευει σχεδόν απροβλημάτιστα το ΄΄πακέτο΄΄ ( kodi-fhd netflix-otego-novago ) έχει 2 επιλογές , την φθηνή ( Mibox s ) και την ακριβή (nvidia shield) , με όλα τα υπόλοιπα κάτι χάνεις από το αναφερόμενο πακέτο  

https://www.skroutz.gr/s/16594393/Xiaomi-Mi-Box-S-8GB.html δηλαδή εννοείς αυτο εδω σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, POUARO είπε

Μηπως η καλυτερη λυση ειναι κατι τετοιο αντι για tvbox?

https://www.angroid.gr/prosfores/denchanetai-mini-pc-gia-oloys-me-94e

1) τα 91€ πως βγαίνουν?

2) προσωπικά θα προτιμούσα tv box για να έχω remote. Όχι ποντίκι και πληκτρολόγιο. Ανάλογα με τι θέλει να κάνει ο καθένας όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω το mi stick εδώ και κάνα 2 μηνες και όποιος μπορεί ας μου πει πως έκανε το kodi να δουλέψει...Καλό το netflixκαι το YouTube αλλά παραπέρα.....

Κοινώς κλαφτα Χαράλαμπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, argitt είπε

Πάντως έχω το mi stick εδώ και κάνα 2 μηνες και όποιος μπορεί ας μου πει πως έκανε το kodi να δουλέψει...Καλό το netflixκαι το YouTube αλλά παραπέρα.....

Κοινώς κλαφτα Χαράλαμπε...

Κατέβασε stremio φιλε μου, με το kodi και εγώ δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει μάλλον θέλει αλλαγή DNS, αλλά τζάμπα κόπος, stremio με μοναδικό addon torrentio πυροβολάει..

 

Κατά τ' άλλα μετά από 3 περίπου βδομάδες χρήσης του Tanix TX3, θα σας κάνω μια ανασκόπηση.

Όπως έγραφα και εδώ το box το ήθελα αποκλειστικά για iptv με την εφαρμογή STB emu και ταινίες/σειρές με το stremio που το χρησιμοποιούσα ήδη στο laptop και ήξερα ότι σκότωνε.

Με το που το παρέλαβα και αφού έκανα τις απαραίτητες ρυθμίσεις, δε μου τα έλεγε και πολύ καλά το λογισμικό του, πολλά κολλήματα σε απλή χρήση και lag σε βίντεο ανάλυσης 1080..

Με τη βοήθεια ενός παιδιού από το myphone (εν τέλει δεν ήταν κάτι, ένα καλώδιο usb to usb male χρειάζεται και είναι απλή διαδικασία όπως εδώ) άλλαξα τo firmware σε slimbox και από τότε βλέπω άλλο boxακι!

Πραγματικά δεν κολλάει ποτέ, το 1080 (το κανονικό που πιάνει 5gb για ένα επεισόδιο όχι τα συμπιεσμένα των 800mb) πάει τρένο και δεν έχω κανένα παράπονο.

Οπότε είμαι ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα (40€ σύνολο) αλλά μόνο με την slimbox rom, με το μαμά λογισμικό του θα είχα τρελό θέμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fingolfingr είπε

1) τα 91€ πως βγαίνουν?

2) προσωπικά θα προτιμούσα tv box για να έχω remote. Όχι ποντίκι και πληκτρολόγιο. Ανάλογα με τι θέλει να κάνει ο καθένας όμως.

Τα 91 δεν βγαινουν ουτε σε μενα. Με ενα κουπονι που βρηκα μου βγαινει με τα μεταφορικα 98.

Εχω αυτο για πληκτρολογιο. Δεν θα εκανε δουλεια? Αλλωστε με αυτο δουλευω και ενα αλλο tv box που εχω.

https://www.banggood.com/RII-RT726-Bluetooth-2_4G-Wireless-Air-Mouse-Mini-Keyboard-Touchpad-Airmouse-with-Scroll-Wheel-p-1426308.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπεσε η παραγγελία για το 

https://www.geekbuying.com/item/X96-MAX-Plus-Amlogic-S905x3-Android-9-0-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-64G-422932.html

από Γερμανική αποθήκη ,

η ερώτηση ειναι η εξης ,  το αφηνω οπως ειναι ή του περναω καποιο αλλο software ?

αν ναι ποιο , και πως ? 

Ευχαριστώ για την βοήθεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να έχει και τις δύο εφαρμογές μέσα. Netflix έχει μια παλιότερη. Μην περιμένεις στο Netflix και 1080p ανάλυση. Περίμενε να το παραλάβεις. Καλη τιμή πάντως. Καλοδούλευτο 

Επεξ/σία από mr.Vox
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως επειδή αναφέρθηκαν κάτι εφαρμογές mobdro, δεν ξέρω κάτα πόσο είναι νόμιμες. Εννοώ ότι είναι περιεργο μαι εφαρμογή σαν αυτή, έχει όλα τα κανάλια του κόσμου ελεύθερης εμβέλειας και μπαινεις και τα βλεπεις ετσι. Ειδιικά αυτά της Ντισνει που πλεον η συγκκεριμενη εταιρεια ειναι εμποριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, m.gial είπε

Πάντως επειδή αναφέρθηκαν κάτι εφαρμογές mobdro, δεν ξέρω κάτα πόσο είναι νόμιμες. Εννοώ ότι είναι περιεργο μαι εφαρμογή σαν αυτή, έχει όλα τα κανάλια του κόσμου ελεύθερης εμβέλειας και μπαίνεις και τα βλέπεις έτσι. Ειδικά αυτά της Ντισνει που πλεον η συγκκεριμενη εταιρεια ειναι εμποριο

And your point is......?????

 

To σίγουρο είναι ότι δεν είναι νόμιμες. Ή τουλάχιστον δεν έχουν δικαιώματα για όλα αυτά που παίζουν. Αλλα δεν είναι οι μόνες. Ειδικά στο aptoide. Γι αυτό και βρίσκονται εκεί βασικά και όχι στο store της google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fingolfingr είπε

And your point is......?????

To σίγουρο είναι ότι δεν είναι νόμιμες. Ή τουλάχιστον δεν έχουν δικαιώματα για όλα αυτά που παίζουν. Αλλα δεν είναι οι μόνες. Ειδικά στο aptoide. Γι αυτό και βρίσκονται εκεί βασικά και όχι στο store της google.

Κοίτα αν κάνεις μια αναζήτησ στο ίντερνετ, στα quora κλπ τη βγάζουν νόμιμη και ασφαλής την εφαρμογή mobdro, αλλά γενικά δεν ξέρω τι γίνεται. Κοίτα αν ήσουν στο Εξωτερικο θα ήθελε προσοχή γιατί είχα φιλο στο Εξωτερικο που κατεβασε την εφαρμογη που εβλεπε δωρεαν ταινιες ( δεν την αναφερω) και μετα απο ενα μηνα του ηρθε προστιμο 250 ευρω . Μη βλεπεις εδω το κρατος που δεν ασχολειται. χωρις VPN

 

Η mobdro αν κανεις μια ερευνα, θα δεις οτι ειναι νομιμη και ασφαλης. Καταρχας εχει δικο της σαιτ. Τις αλλες εφαρμογες της βρισσκεις απο εδω και απο εκει. Aπλά κάτι δεν μου αρέσει στη συγκεκριμένη εφαρμογή. Απλά εδώ στην Ελλάδα δεν ασχολούνται καθόλου με το αν βλεπει ο καθενας αυθαιρετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, m.gial είπε

Κοίτα αν κάνεις μια αναζήτησ στο ίντερνετ, στα quora κλπ τη βγάζουν νόμιμη και ασφαλής την εφαρμογή mobdro, αλλά γενικά δεν ξέρω τι γίνεται. Κοίτα αν ήσουν στο Εξωτερικο θα ήθελε προσοχή γιατί είχα φιλο στο Εξωτερικο που κατεβασε την εφαρμογη που εβλεπε δωρεαν ταινιες ( δεν την αναφερω) και μετα απο ενα μηνα του ηρθε προστιμο 250 ευρω . Μη βλεπεις εδω το κρατος που δεν ασχολειται. χωρις VPN

Η mobdro αν κανεις μια ερευνα, θα δεις οτι ειναι νομιμη και ασφαλης. Καταρχας εχει δικο της σαιτ. Τις αλλες εφαρμογες της βρισσκεις απο εδω και απο εκει. Aπλά κάτι δεν μου αρέσει στη συγκεκριμένη εφαρμογή. Απλά εδώ στην Ελλάδα δεν ασχολούνται καθόλου με το αν βλεπει ο καθενας αυθαιρετα

Να σου πω. Εγώ την χρησιμοποιώ σπανια και απλά για να περασει η ώρα. Για να δώ καμια παλια σειρά χωρίς να εχω προτιμηση στο επεισόδιο (πχ φιλαρακια). Ανεξαρτητα τι λένε όμως, για να μπορείς να κανεις αναπαραγωγή ή αναμεταδοση περιεχομένου πρεπει να εχεις αδεια. Που συνηθως είναι επι πληρωμή. Οπότε θεωρώ δυσκολο να εχουν πληρωμένα δικαιώματα για όλα αυτά.

 

Το ότι εχουν site δεν λεει τίποτα. Και τα torrentαδικα εχουν sites. Και υπαρχουν και site που εχουν link με σπασμενα παιχνίδια (εκτός torrent πχ με Links για mega). Αυτό δεν τα κανει νομιμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...