Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, nakata1954 είπε

Ρίξε μια ματιά στα τρία τελευταία.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Netflix-compatible_devices

βρε δεν αμφιβάλω ότι παίζει 4K Netflix, για το αν έχει gps locator και παίζει ΟΤΤ έχω αμφιβολίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, paiktaras69 είπε

βρε δεν αμφιβάλω ότι παίζει 4K Netflix, για το αν έχει gps locator και παίζει ΟΤΤ έχω αμφιβολίες 

το gps locator το εχουν μονο τα πιστοποιημενα android tv, αυτη την στιγμη πιστοποιημενα ειναι το xiaomi mibox s, nvidia shield, και ορισμενα mecool. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίστα με τις εταιρίες που έχουν λάβει πιστοποίηση από την google.

https://sites.google.com/view/droid-tv/oem?authuser=0

Αλλά όπως είπα πιο πάνω τι το πιο εύκολο από το να ρωτήσει ο @akeraos τον πωλητή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nakata1954 είπε

Λίστα με τις εταιρίες που έχουν λάβει πιστοποίηση από την google.

https://sites.google.com/view/droid-tv/oem?authuser=0

Αλλά όπως είπα πιο πάνω τι το πιο εύκολο από το να ρωτήσει ο @akeraos τον πωλητή.

χρήσιμος πίνακας, λογικά θα είναι οκ αν ισχύει. Θέλει ερώτηση λοιπόν γιατί τα λεφτά είναι αρκετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paiktaras69 είπε

χρήσιμος πίνακας, λογικά θα είναι οκ αν ισχύει. Θέλει ερώτηση λοιπόν γιατί τα λεφτά είναι αρκετά 

Για τι τηλεόραση μιλάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αξίζει είναι στις περισσότερες των περιπτώσεων πιο πολύ υποκειμενικό πάρα αντικειμενικό,άλλη άξια δίνω εγώ σε κάτι,άλλη εσύ και άλλη κάποιος άλλος.Έχω φίλο που αγόρασε tv με γνώμονα τον αριθμό των εισόδων HDMI (4 αντί για 3) και αγνόησε κάθε άλλο τεχνικό χαρακτηριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω tv box που να υποστηρίζει 4K Netflix και dts, Dolby από οπτική ίνα.. θα προτιμούσα αγορά από Ελλάδα, καινούργιο η μεταχιρεισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, thanos.m είπε

Καλησπέρα, ψάχνω tv box που να υποστηρίζει 4K Netflix και dts, Dolby από οπτική ίνα.. θα προτιμούσα αγορά από Ελλάδα, καινούργιο η μεταχιρεισμενο.

xiaomi mibox s ( η εξοδος av ειναι και οπτικη ) βαζεις ενα ανταπτορακι απο 3,5mm σε οπτικη ινα. ( η οπτικη ινα βγαζει dts και dolby ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν προσωπικά πήρα το Xiaomi Mi Stick από την πηγή, δηλαδή εδώ: Mi TV Stick EU | Mi Store (mistore-greece.gr) - Βγήκε όντως 29.90€ παραδομένο και το έφεραν μάλιστα σε 2 μέρες, κάτι που μου έκανε εντύπωση με την κατάσταση που ισχύει με τα κούριερ τελευταία. Ως τώρα όλα παίζουν μια χαρά, δεν έχω καταφέρει να βάλω το Netflix να έχει δική του σειρά έξω στο home για κάποιο λόγο ενώ καλό θα ήταν το κοντρόλ να είχε φωτιζόμενα κουμπάκια αλλά Shield, οκ μικρές λεπτομέριες και οι 2, αλλά σε επίπεδο streaming όλα δουλεύουν μια χαρά (μπήκε στην τηλεόραση στο δωμάτιο όπου δεν υπήρχε ανάγκη 4Κ μιας και είναι παλιά τηλεόραση, στο σαλόνι υπάρχει το Shield). Παράλληλα περιμένω από Amazon αυτό: Techole USB 3.0 Hub Aluminum USB Ethernet Adapter: Amazon.co.uk: Electronics το οποίο ίσως δεν χρειάζεται τελικά αφού μέσω wifi ως τώρα λειτουργούν όλα σωστά. Επιπλέον αν και πολλοί λένε πως ζεσταίνεται πολύ, προσωπικά δεν έχω δει τίποτα τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

 "...δεν έχω καταφέρει να βάλω το Netflix να έχει δική του σειρά έξω στο home για κάποιο λόγο..." Τι εννοείς;

Ναι ίσως δεν το έγραψα σωστά, στην Android TV όταν είσαι εκτός εφαρμογών, έχει κάποιες σειρές (lines) από ενημερώσεις από εφαρμογές. Για κάποιο λόγο δεν βγάζει του Netflix, πχ τα προτεινόμενα βίντεο του προφίλ, όσα έχεις στην λίστα σου, κλπ

Επεξ/σία από lanc3lot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω για να είμαι σίγουρος άλλα λογικά στο κάτω μέρος της αρχικής οθόνης κάτω από τις προτάσεις των εφαρμογών (εσύ το λες lines) θα υπάρχει "κουμπί"επιλογής από το οποίο μπορείς να επιλέξεις ποιων εφαρμογών τα προτεινόμενα θα εμφανίζονται στην αρχική οθόνη.Πήγαινε και ενεργοποίησε το netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι  ότι όποιος δεν έχει σήμερα smart tv ή android tv box, να μετατρέψει τη τηλεορασή του σε smart , ΔΕΝ μπορεί να κάνει τίποτα ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.

Ακόμα και το ertflix που έβαλαν , και δείχνει ορισμένους αγώνες μπάσκετ, στην ουσία αν δεν έχει τα παραπάνω που έγραψα, δεν μπορεί να δει μπάσκετ ή ταινίες κλπ.

Όπως είπε και κάποιος φίλος σε ποστ, ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ μόνο android tv box που είναι πιστοποιημένα... ΜΗΝ πετάτε τα λεφτά σας αν δεν είναι πιστοποιημένα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...