Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, m.gial είπε

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι  ότι όποιος δεν έχει σήμερα smart tv ή android tv box, να μετατρέψει τη τηλεορασή του σε smart , ΔΕΝ μπορεί να κάνει τίποτα ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.

Ακόμα και το ertflix που έβαλαν , και δείχνει ορισμένους αγώνες μπάσκετ, στην ουσία αν δεν έχει τα παραπάνω που έγραψα, δεν μπορεί να δει μπάσκετ ή ταινίες κλπ.

Όπως είπε και κάποιος φίλος σε ποστ, ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ μόνο android tv box που είναι πιστοποιημένα... ΜΗΝ πετάτε τα λεφτά σας αν δεν είναι πιστοποιημένα

 

Εξαρτάται από τις ανάγκες του καθενός και τι θέλει να βλέπει. Μια χαρά δουλεύουν τα μη πιστοποιημένα (φαντάζομαι εννοείς να μην έχουν playstore) απλά έχει πιο βαβούρα για να βάλεις εφαρμογές με sideload, να δουλέψουν όλα όπως θες.

20 ώρες πριν, nakata1954 είπε

Δεν το έχω για να είμαι σίγουρος άλλα λογικά στο κάτω μέρος της αρχικής οθόνης κάτω από τις προτάσεις των εφαρμογών (εσύ το λες lines) θα υπάρχει "κουμπί"επιλογής από το οποίο μπορείς να επιλέξεις ποιων εφαρμογών τα προτεινόμενα θα εμφανίζονται στην αρχική οθόνη.Πήγαινε και ενεργοποίησε το netflix.

Δεν το έχει καθόλου ως επιλογή. Αρχικά σκεφτόμουν να απεγκαταστήσω Netflix και να το ξαναβάλω, αλλά δεν με αφήνει αφού απλά βγάζει μόνο τις ενημερώσεις, όχι την εφαρμογή. Θα το googlaro κάπου θα υπάρχει λύση λογικά, σε ευχαριστω

Επεξ/σία από lanc3lot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, lanc3lot είπε

Εξαρτάται από τις ανάγκες του καθενός και τι θέλει να βλέπει. Μια χαρά δουλεύουν τα μη πιστοποιημένα (φαντάζομαι εννοείς να μην έχουν playstore) απλά έχει πιο βαβούρα για να βάλεις εφαρμογές με sideload, να δουλέψουν όλα όπως θες.

Δεν το έχει καθόλου ως επιλογή. Αρχικά σκεφτόμουν να απεγκαταστήσω Netflix και να το ξαναβάλω, αλλά δεν με αφήνει αφού απλά βγάζει μόνο τις ενημερώσεις, όχι την εφαρμογή. Θα το googlaro κάπου θα υπάρχει λύση λογικά, σε ευχαριστω

Nα σαι σιγουρος οτι θα λειτουργήσουν όλα ρολόι αν αγοράσεις μη πιστοποιημένο android tv box . Ειδικα΄για το netflix κλπ.  και ειδικά αν θες να δεις cosmote tv κλπ.  Απλά τα μη πιστοποιημένα, το μόνο πλεονέκτημα που προσφέρουν είναι η μνήμη. Κατά τα άλλα οι επιλογές είναι 3 και έχουν αναφερθεί εδώ μέσα πολλάκις

 

1) xiaomi mi box s

2)Nviedia

3) Mecool KM1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μη πιστοποιημένα δεν δουλεύουν ρολόι στο netflix αφού δεν μπορούν να παίξουν ούτε 720p. Επίσης ο ήχος που βγάζουν για το netflix είναι απλά στερεοφωνικός. Είναι για χαμηλές απαιτήσεις και κυρίως για μικρές οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2020 στις 9:15 ΜΜ, manoskost είπε

xiaomi mibox s ( η εξοδος av ειναι και οπτικη ) βαζεις ενα ανταπτορακι απο 3,5mm σε οπτικη ινα. ( η οπτικη ινα βγαζει dts και dolby ).

Το έχεις δοκιμάσει και δουλεύει;;

Μίλησα σήμερα με ενα eshop και μου είπαν ότι γίνεται να βγάλει 5.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Τα μη πιστοποιημένα δεν δουλεύουν ρολόι στο netflix αφού δεν μπορούν να παίξουν ούτε 720p. Επίσης ο ήχος που βγάζουν για το netflix είναι απλά στερεοφωνικός. Είναι για χαμηλές απαιτήσεις και κυρίως για μικρές οθόνες.

Γενικότερα, αφού το Xiaomi Mi Box S έχουν γράψει πολλάκις πως παίζει καλά, το Xiaomi Stick για όσους δεν θέλουν 4Κ, τα Amazon Fire (απλό, 4K ή Cube) και το Nvidia Sield για όσους θέλουν να έχουν το καλύτερο, και ακριβότερο, για ποιο λόγο να πάει κάποιος σε κάτι άλλο; 483 σελίδες και συζητάμε τα ίδια και τα ίδια. Μπαίνει κάποιος που βαριέται να διαβάσει 5-6 σελίδες του ποστ, ρωτάει τα ίδια και πάμε πάλι από την αρχή :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thanos.m είπε

Το έχεις δοκιμάσει και δουλεύει;;

Μίλησα σήμερα με ενα eshop και μου είπαν ότι γίνεται να βγάλει 5.1.

εγω ετσι το δουλευω , αλλα δεν εχω ενισχυτη να σου πω τι βγαζει, και εμενα μου το ειπαν, εφοσον ομως ειναι και οπτικη βγαζει οτι ηχο βγαζει και η οπτικη δλδ dts και dolby, 1,50 ευρω κανει το ανταπτορακι, παρε ενα και δοκιμασε το.       https://www.skroutz.gr/s/4371790/Valueline-3-5mm-male-Toslink-female-AC-062.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά...θα βάλω iptv ( είμαι τελείως καινούριος σε όλο αυτό) και μου είπαν να πάρω το mag 420 w1...

Μπαίνοντας να κάνω μια αναζήτηση είδα ότι υπάρχει και το mag 424w3 που κάνει ένα 20αρικο ακριβότερα...και σκέφτηκα τι 80 τι 100 αν είναι να είναι έστω και κάπου καλύτερο!!δε θα αγοράζω ένα την βδομάδα

Σε ονομαστικά χαρακτηριστικά το 424 είναι σαφώς καλύτερο...όμως όταν τα τσεκαρα σε ένα από τα σκρουτζομαγαζα είχε σαν σχόλιο για το 420 "ιδανικό για iptv  γιατί δεν χάνει την διεύθυνση"...

Ξέρει κανείς να μου πει διάφορες και ποιο από τα δύο να επιλέξω; 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επεξ/σία από vasilizaitsef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, vasilizaitsef είπε

Καλησπέρα παιδιά...θα βάλω iptv ( είμαι τελείως καινούριος σε όλο αυτό) και μου είπαν να πάρω το mag 420 w1...

Μπαίνοντας να κάνω μια αναζήτηση είδα ότι υπάρχει και το mag 424w3 που κάνει ένα 20αρικο ακριβότερα...και σκέφτηκα τι 80 τι 100 αν είναι να είναι έστω και κάπου καλύτερο!!δε θα αγοράζω ένα την βδομάδα

Σε ονομαστικά χαρακτηριστικά το 424 είναι σαφώς καλύτερο...όμως όταν τα τσεκαρα σε ένα από τα σκρουτζομαγαζα είχε σαν σχόλιο για το 420 "ιδανικό για iptv  γιατί δεν χάνει την διεύθυνση"...

Ξέρει κανείς να μου πει διάφορες και ποιο από τα δύο να επιλέξω; 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δεν είναι android tv box όπως λέει το θέμα αυτό. Άνοιξε ένα νέο θέμα να σου απαντήσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα έχω ένα tvbox HK 96 από AliExpress πριν λίγες μέρες μου χάλασε η θύρα hdmi όποτε αγόρασα ένα καλώδιο ΑV και το σύνδεσα με αυτόν τον τρόπο 

απο τότε όμως κάθε 10 λεπτά μου κάνει επανεκκίνηση το πρόβλημα μου όμως δεν είναι οι επανεκκινήσεις αλλά κάθε φορά που λειτουργεί στην αρχή μου βγάζει switching user 05 και με αυτόν τον τρόπο αλλάζει και δεν έχει μέσα τος δικές μου εφαρμογές αλλά κάτι άσχετες 

κανω μόνος μου επανεκκίνηση και εμφανίζει τις δικές μου 

μετα από 10 λεπτά κάνει μόνο του επανεκκίνηση και εμφανίζει άλλον user 

άλλοτε γράφει user owner άλλοτε user1 άλλοτε user 4 και κάθε φορα με άλλες εφαρμογές και σε καποιους user κάνει και μόνο του κάποια πράγματα π.χ ανοίγει το Instagram και φενεται σαν κάποιος να το χειρίζεται από  μακριά ....

τα φώτα σας παρακαλώ αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα ;;;

Επεξ/σία από s93060
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, val007 είπε

Είναι καλό;

Επίσης γιατί στην βασική έκδοση δεν έχει το καλώδιο του και πρέπει να πάρεις την επόμενη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...