Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Ναι , όλα αυτά παίζουν netflix 480p μέσα από android και full hd 1080 σε coreelec μέσω kodi. Σε full hd πας μέσα από android σε mi box με περιορισμούς σε usb , ethernet lan , αδύναμο επεξεργαστή σε σχέση με τον s905x3 , 2gb ram 8 gb rom σε σχέση με 4/32 ή 4/64 ή 4/128 , και spdif απουσία.

Γιατί spdif απουσία? Επίσης το mi box δεν παίζει μόνο 1080 αλλά και 4k. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Spdif με αντάπτορα ; 3.5 Jack;  Άμα είναι έτσι έχει και ethernet μέσω usb to ethernet αντάπτορα. Αλλά όλοι αυτοί οι αντάπτορες δεν κοστίζουν ; Που οι άλλοι μου τα παρέχουν τσάμπα; usb ένα usb 2 που οι άλλοι μου παρέχουν 1-2 usb 2 και ένα usb 3; Τα 2/8 ram rom; Τι περισσεύει από τα 8gb rom με το λειτουργικό πάνω; 6-7 gb για εφαρμογές; 4Κ ναι έχεις δίκιο , αλλά να πάρω mi box s για να έχω 4K Netflix ,ενώ netflix hd έχω και με οποιαδήποτε τηλεόραση τελευταίας οκταετίας Samsung , LG, Sony και 4K με το Sony Playstation 4 pro που βρίσκεται σε σχεδόν κάθε σαλόνι; Και επιπλέον android tv ; Αντί Android; Πολύ καλή η Xiaomi είμαι φανατικός σε όλα τα υπόλοιπα , κινητά , laptop, mi pad , σκούπες ρομπότ , τσάντες , τηλεοράσεις , παπούτσια , router , repeater, ip κάμερες , mi electronic scooter αλλά όχι tv box. Και στα 60€;

Ή συγκρίνεις τον s905x του mi box s με τον s905x3 που παίρνεις με τα άλλα μποξάκια στα 35€-45€;

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Spdif με αντάπτορα ; 3.5 Jack;  Άμα είναι έτσι έχει και ethernet μέσω usb to ethernet αντάπτορα. Αλλά όλοι αυτοί οι αντάπτορες δεν κοστίζουν ; Που οι άλλοι μου τα παρέχουν τσάμπα; usb ένα usb 2 που οι άλλοι μου παρέχουν 1-2 usb 2 και ένα usb 3; Τα 2/8 ram rom; Τι περισσεύει από τα 8gb rom με το λειτουργικό πάνω; 6-7 gb για εφαρμογές; 4Κ ναι έχεις δίκιο , αλλά να πάρω mi box s για να έχω 4K Netflix ,ενώ netflix hd έχω και με οποιαδήποτε τηλεόραση τελευταίας οκταετίας Samsung , LG, Sony και 4K με το Sony Playstation 4 pro που βρίσκεται σε σχεδόν κάθε σαλόνι; Και επιπλέον android tv ; Αντί Android; Πολύ καλή η Xiaomi είμαι φανατικός σε όλα τα υπόλοιπα , κινητά , laptop, mi pad , σκούπες ρομπότ , τσάντες , τηλεοράσεις , παπούτσια , router , repeater, ip κάμερες , mi electronic scooter αλλά όχι tv box. Και στα 60€;

Ή συγκρίνεις τον s905x του mi box s με τον s905x3 που παίρνεις με τα άλλα μποξάκια στα 35€-45€;

Αυτό δλδ είναι κόστος?

https://www.skroutz.gr/s/4371790/Valueline-3-5mm-male-Toslink-female-AC-062.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Για να λέει κάποιος ότι θέλει tv box για netflix σημαίνει ότι δεν έχει ούτε tv 8ετιας ούτε ps4 pro (σε κάθε σαλόνι??? Really???)

 

Από εκεί και πέρα είναι ανάλογα τι ψάχνει ο κάθε ένας. Αν θες κάτι απλά να παίζει τότε πας σε mi box. Αν ξέρεις και θες να πας σε coreelec πας σε κάτι άλλο.

 

Όσο για τα 60€.... Το έχουμε ξαναπεί. Εφόσον είναι πιστοποιημένο κοστίζει λίγο παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ζήτησε το παλικάρι netflix hd ούτε 4Κ , να βάλει πάνω kodi και netflix είπε. Δεν παίρνουν τα υπόλοιπα netflix πάνω έστω και 960x540 με συγκεκριμένες netflix εφαρμογές; Από εκεί και πέρα , προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι πολύ υπερτιμημένο το mi box s. Δεν μας είπες ethernet to usb αντάπτορας πόσο κοστίζει και εάν μου καλύψει την μία και μοναδική θήρα usb θα πρέπει να πάρω usb hub ; Για βγάλε μου μια συνολική τιμή mi box s με τους αντάπτορες που θα χρειαστώ jack 3.5 spdif , usb to ethernet , usb hub για να έχω netflix 4K. 

Και ωραία , δεν έχει τηλεόραση δεκαετίας , να πάρει mi box s , να εκμεταλλευτεί το 4Κ στο Netflix ; Αφού η τηλεόραση δεν είναι καν 4Κ , τι να εκμεταλλευτεί;

Επεξ/σία από makis1024
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, makis1024 είπε

Magicsee N5 max , σταθερό , δυνατό, καλές θερμοκρασίες , με μεγάλα πλήκτρα.

x96 Air , x96 max plus2, A95x F3, Magicsee N5 max , H96 max x3, Tanix Tx3, Tox1, ugoos x3, HK1 box.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.... μπορεί να μου πει σας παρακαλω κάποιος ποιο από αυτά είναι s905x3 και υποστηρίζει Dolby /dts;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι s905x3 , για Dolby Atmos και DTS , ψάξε το στο Google. Το ugoos x3 pro ξεχωρίζει στα x3 , λόγω υποστήριξης από την μαμά εταιρεία που είναι από τις κορυφαίες στους κατασκευαστές tv box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

X96max Υποστηρίζει Dolby Digital, dts  κτλ μέσω kodi. Όχι Netflix 5,1 όμως.  Τσεκαρισμένο από μένα. Είμαι κάτοχος.

Σαν media player θα κάνει pass through το Dolby/dts ( μέσω vlc πχ ) σε ενισχυτή όταν του κουμπώσω σκληρό δίσκο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέσω kodi. Με το vlc που δοκίμασα δεν το <<πέρναγε>> το Dolby digital, το ,dts κλπ. Ή του πέρναγε όπτε ήθελε ακαθόριστα. Δεν θυμάμαι καλά και δεν ξανά ασχολήθηκα. 

Θέλει το kodi ρύθμιση στο passthrough. Κανονικά συνδέεις τον δίσκο και παίζει τις ταινίες που έχει μέσα. Συνδέεις τον ενισχυτή με την οπτική

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε ο γαμπρός μου το x96 air 4/64 όχι πολλές μέρες πριν (το εχει κατω από 15 μερες) κατόπιν προτροπής μου.. Στην αρχή καλά έβαλε μερικές εφαρμογές από το play κτλ μπαίνανε. Προλαβε να βάλει firefox, opera και αυτά. δεν τα σκαλίζει και πολύ.

Μετά  κάτι έγινε πάμε να δοκιμάσουμε να βάλουμε VLC δεν έμπαινε.. ΜΧ δεν έμπαινε, κάτι άλλο ΔΕΝ έμπαινε!!! ΔΕν έβαζε τίποτα από το play store. Έβγαζε error code:403 η 192 (ένα από τα δύο κάθε φορά, τυχαία). Το κακό συνεχίζεται! Ουτε APK βάζει λέγοντας ότι δεν εγκαταστάθηκε η εφαρμογή (αφού προσπαθεί να την βάλει). Συμπτωματικά είδα εγκαθιστά μονο 2 βρήκα μεχρι τώρα ένα FX file manager και google services apk..

Τα έκανα όλα

  • factory default
  • νέο google account
  • time auto with time zone and manual time
  • clear cash
  • ξανα μανα factory reset.
  • services upadara, προσπάθεια να μπει καινούριο play (τπτ).

Τι μπορεί να συμβαίνει; Υποπτεύομαι corrupted rom αλλά δεν μπορώ να αποδείξω κάτι. Να ανακλείθηκε από την google κάτι?

Να το γυρίσω πίσω σκέφτομαι μην είναι hardware πρόβλημα αν και δεν φαίνεται τέτοιο εκ πρώτης;

Εχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Error code: 192 or 403 και ούτε APK κοινά που κατέβασα από τα κλασσικά sites πρακτικά βάζει (βρηκα 2-3 όπως είπα που μπαίνουν.). 

 

Τι συμβαίνει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Εγώ έχω το X96max δεν έχω πρόβλημα με καμιά εφαρμογή πλην από κάποιες που δεν μου τις δίνει το playstore πχ  Netflix που είναι αυτονόητο

τι να πω.. και αυτό δεν ειχε στην αρχή..

βεβαια άλλο το max άλλο το X96 air 

εβαλα και αλλα δυο store (app galerry από huawei και amazon) αλλά τελειως μουφα. δεν έχουν τίποτα από apps. Ουτε firefox δεν έχουν.. 

Κατά την εγκατάσταση από το amazon έβγαλε και ένα μηνυμα λάθους "developer warning for package "com.amazon.venezia" failed to post notification on channel "null" See log for details.. Πάντως από δύο εφαρμογές που δοκίμασα την μία την έβαλε. Πολύ αργά μεν αλλά την έβαλε. Τι συμβαίνει δεν καταλαβαίνω..

To βασικό βέβαια είναι να λειτουργήσει το play store και δεν εχω ιδέα τι το πήραξε και γιατί δεν φτιάχνει με factory default...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...