Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Όποτε θέλεις βοήθεια στο ότιδηποτε , πες μου να σε βοηθήσω όπου μπορώ. Όσον αφορά custom rom. Έχεις s905x2 και θα χρειαστείς την αντίστοιχη Ρομ του Slimbox για τον x2.

βρισκουμε τιποτα γι αυτο ?

IMG_20190918_135349.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, makis1024 είπε

Από A95X μόνο το F3. Έχω δει Air με Realtek wifi Bluetooth chip αντί mtk. Πριν φλασάρεις οτιδήποτε του περνάς twrp και κρατάς πλήρες backup σε εξωτερική sd. Γιατί εάν δεν δουλεύει μετά wifi και Bluetooth άντε να βρεις την μαμά Ρομ.

Αυτά εννοούσα ,A95X F3 Air και A95X F3 Slim, slimbox και στα δυο θα βάλω, με έχει βολέψει αφάνταστα, βέβαια τώρα που μου το λες θα τα κάνω back up για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Επεξ/σία από dafnoula13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

βρισκουμε τιποτα γι αυτο ?

IMG_20190918_135349.jpg

Δεν έχει βγει κάτι για το h96 max x2 από τον Ρώσο.

31 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Αυτά εννοούσα ,A95X F3 Air και A95X F3 Slim, slimbox και στα δυο θα βάλω, με έχει βολέψει αφάνταστα, βέβαια τώρα που μου το λες θα τα κάνω back up για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Αυτό σου λέω αριστερά Realtek chipset δεξιά mtk στο ίδιο μηχάνημα a95x F3 air. Με αποτέλεσμα να μην δουλέψει ποτέ Bluetooth και wifi πέρα από την μαμά rom για την συγκεκριμένη παρτίδα με Realtek wifi Bluetooth chipset.

IMG_20210116_163826.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Simosch είπε

Καλησπέρα στη παρέα, ψάχνω για σχετικά φτηνό 40-80€ boxακι για Kodi, YouTube. Δώστε τα φώτα σας αδέρφια! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Mibox 4s το έχω πάρει στα πεθερικά μου...με την τελευταία αναβάθμιση που έχει πάρει δεν κολλάει καθόλου και παίζει τα πάντα απροβληματιστα και είναι και το πιο φθηνό netflix certified box που υπαρχει. Ταυτόχρονα έχει και δυνατότητα hdmi cec που σημαίνει ότι αν η τηλεόραση σου το υποστηρίζει, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης σου για το box σου. Το μόνο μείον ότι δεν έχει σύνδεση lan αλλά λύνεται με εναν ανταπτορα.

Επεξ/σία από panagiotis1988
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

Mibox 4s το έχω πάρει στα πεθερικά μου...με την τελευταία αναβάθμιση που έχει πάρει δεν κολλάει καθόλου και παίζει τα πάντα απροβληματιστα και είναι και το πιο φθηνό netflix certified box που υπαρχει. Ταυτόχρονα έχει και δυνατότητα hdmi sec που σημαίνει ότι αν η τηλεόραση σου το υποστηρίζει, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης σου για το box σου. Το μόνο μείον ότι δεν έχει σύνδεση lan αλλά λύνεται με εναν ανταπτορα.

* διορθωση

CEC = consumer electronics control

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

Mibox 4s το έχω πάρει στα πεθερικά μου...με την τελευταία αναβάθμιση που έχει πάρει δεν κολλάει καθόλου και παίζει τα πάντα απροβληματιστα και είναι και το πιο φθηνό netflix certified box που υπαρχει. Ταυτόχρονα έχει και δυνατότητα hdmi cec που σημαίνει ότι αν η τηλεόραση σου το υποστηρίζει, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης σου για το box σου. Το μόνο μείον ότι δεν έχει σύνδεση lan αλλά λύνεται με εναν ανταπτορα.

Σ’ ευχαριστω για τη βοήθεια..από Σκρουτζ να εμπιστευτώ να το αγοράσω τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Simosch είπε

Σ’ ευχαριστω για τη βοήθεια..από Σκρουτζ να εμπιστευτώ να το αγοράσω τι λέτε;

Δες λίγο στον kaizer Ομόνοια αν είσαι Αθήνα. Πήγαινε ο ίδιος και παρέλαβε μια χαρά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, makis1024 είπε

Το King είναι τούμπανο με s922x που με Spartan Rom , το Mi box s θα φαίνεται δίπλα του πολύ μικρό και ασήμαντο. Πέρα του 4K Netflix. 

Έχει τόση διαφορά με την Spartan; Αξίζει να το δοκιμάσω; γιατί είναι ήδη δυνατό και με το μαμά λειτουργικό δεν με ταλαιπώρησε καθόλου. Αν έχει όμως κι επειδή σε εμπιστεύομαι και είμαι και περίεργος να κάνω μια δοκιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Simosch είπε

Σ’ ευχαριστω για τη βοήθεια..από Σκρουτζ να εμπιστευτώ να το αγοράσω τι λέτε;

Δεν ξέρω λόγω εγγύησης καθαρά...εγώ το πήρα από Κωτσόβολο στα 60€ προσφορά...τώρα το βλέπω στα 70€...ότι νομίζεις...γενικά ότι παραγγελίες έχω κάνει από Σκρουτζ δεν είχα ποτέ θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Simosch είπε

Σ’ ευχαριστω για τη βοήθεια..από Σκρουτζ να εμπιστευτώ να το αγοράσω τι λέτε;

Ναι. 

Το καλό είναι πως υπάρχει και ελληνική φωνητική αναζήτηση, πατάς ένα κουμπί στο τηλεκοντρόλ, του μιλάς πχ τάδε βίντεο και το βρίσκει στο youtube, netflix κλπ, δε χρειάζεται να γράφεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μαγαζιά και άλλα, να ρίξεις ματιά για έρευνα. Μπορείς να βρεις το xiaomi στα 53 ευρώ τιμή. Μη πάτε και τα δίνετε στις μεγαλο-αλυσίδες, θα τα χρησοπληρώσετε και είναι κριμα

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Johnkeppas είπε

Έχει τόση διαφορά με την Spartan; Αξίζει να το δοκιμάσω; γιατί είναι ήδη δυνατό και με το μαμά λειτουργικό δεν με ταλαιπώρησε καθόλου. Αν έχει όμως κι επειδή σε εμπιστεύομαι και είμαι και περίεργος να κάνω μια δοκιμή. 

Να σου πω, το μόνο κακό για εμένα είναι ότι είναι atv. Ένα μίγμα minix , ugoos και έχουν πάρει και framework από Alvatec. 

6.5 η τελευταία 

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s922x/others-s922x/firmware-roms-tools-dq/805016-rom-spartan_rom-atv-s922x

Εάν σε ενδιαφέρει όμως έχει βγει και AOSP Vortex στο κανάλι του στο telegram @vtxbox port της ugoos 0.3.8 της τελευταίας της Ugoos. Πριν όμως την περάσεις δες πρώτα εάν έχεις την έκδοση S922X serial number για LPDDR4 ή οποιαδήποτε άλλη που είναι σκέτο καθαρό DDR4 , άλλη η Vortex για gtking lpddr άλλη για gtking ddr.

Έχει readme file μέσα στο zip που κατεβάζεις με ini files που βάζεις στον φάκελο licence εκεί που έχεις εγκαταστήσει το amlogic burning tool στον υπολογιστή και επιλέγεις αυτά ακριβώς που σου προτείνει ο δημιουργός σαν options στο φλασάρισμα. Είναι με twrp , magisk για hide root και εισαγωγή module.

IMG_20210116_203519.jpg

Επεξ/σία από makis1024
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...