Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα δεν είναι μόνο με το Beelink

Στο δικό μου τώρα βλέπω  Play Store Έκδοση: 23.5.14-21 [0] [PR} 350628437

Google Play 20.47.14 (040400-349456378)

Βλέπω ότι όλα λειτουργούν κανονικά κατεβάζει εφαρμογές και δεν το πειράζω με Alvatech ROM

Φαίνεται άλλωστε και στο playstore  η συσκευή όταν μπαίνω από υπολογιστή Windows. Η X96maxi και η mini εξαφανίστηκαν. Θα πάω να δω και σε αυτά τι γίνεται. Προσωρινά βλέπω από εκεί μόνο ταινίες και ακούω μουσική οπότε δεν τα φλασάρω αφού δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mr.Vox είπε

Δεν το κατάλαβα αυτό με τα 7 χτυπήματα

Πας πάνω στον αριθμό έκδοσης και την κλικάρεις ή πατάς 7 φορές; Θα το δοκιμάσω. 

Tap the Build number seven times

Πατάς 7 φορές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maitre είπε

Ναι σωστά 3GB ήταν 😊

Επίσης ευχαριστώ πολύ για τα links, κατέβασα τις ROMs και αν παίζουν σωστά με το BeeLink θα είναι μια μεγάλη αναβάθμιση σε Android 9 από το 7.1.2 που τρέχει τώρα. 👍
Μόλις πάρω εφεδρικό box γιατί αυτή την στιγμή μόνο αυτό έχω, θα flashάρω αμέσως τις ROMs στο BeeLink για δοκιμή

 

Δοκίμασε πρώτα με erase flash ξετίκαρε όμως το erase bootloader για αρχή. Με amlogic burning tool δεν θα φλασάρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Δοκίμασε πρώτα με erase flash ξετίκαρε όμως το erase bootloader για αρχή. Με amlogic burning tool δεν θα φλασάρεις;

Ναι με amlogic burning tool, με αυτό πέρασα και την τωρινή ROM.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Δεν γίνεται τίποτα με το tap 7 times. Η έκδοση είναι 13 κάτι. Οπότε πρέπει να βρω τρόπο αντικατάστασης

και στο δικό μας x96 air είναι έκδοση 13 και δοκίμασα νέα έκδοση με apk κτλ.. Τίποτα! δεν εγκαθίσταται. Είναι root, ίσως και αυτό να παίζει ρολο Επίσης χωρίς να έχω κάνει κάτι δεν ε΄χω δει "διαφήμιση" σε κάποια εφαρμογή (πχ youtube) που επίσης είναι περίεργο και ίσως και αυτό σχετίζεται με τον "αποκλεισμό" κάπως.

Update των google services παίρνει πάντως στην τελευταία έκδοση (με apk τις εγκαθιστάς) χωρίς αυτό να βοηθάει σε κάτι εμφανώς.  

Επεξ/σία από keysmith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, keysmith είπε

και στο δικό μας x96 air είναι έκδοση 13 και δοκίμασα νέα έκδοση με apk κτλ.. Τίποτα! δεν εγκαθίσταται. Είναι root, ίσως και αυτό να παίζει ρολο Επίσης χωρίς να έχω κάνει κάτι δεν ε΄χω δει "διαφήμιση" σε κάποια εφαρμογή (πχ youtube) που επίσης είναι περίεργο και ίσως και αυτό σχετίζεται με τον "αποκλεισμό" κάπως.

Update των google services παίρνει πάντως στην τελευταία έκδοση (με apk τις εγκαθιστάς) χωρίς αυτό να βοηθάει σε κάτι εμφανώς.  

Μπορείς να μου πεις τι θερμοκρασίες ανεβάζει το κουτί σου X96 Air σε βίντεο 4K; Άσχετο με αυτά που συζητάτε για την Playstore έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Μπορείς να μου πεις τι θερμοκρασίες ανεβάζει το κουτί σου X96 Air σε βίντεο 4K; Άσχετο με αυτά που συζητάτε για την Playstore έκδοση.

βασικά είναι του γαμπρού μου και του το επέστρεψα. Δεν παίξαμε ποτέ 4κ γιατι οι τηλεοράσεις που το δοκιμάσαμε είναι 1080p. Τώρα που είναι χειμώνας δεν πάει άσχημα αλλά ειδα ΔΕΝ εχει αεραγωγούς το κουτί του και αυτό δεν είναι καθόλου καλό με το χοντρό πλαστικό περίβλημά του. Αμα φύγει από εγγύηση θα του κάνω πολλές μικρές τρύπες (με τρυπάνι στη βάση και πάνω) μάλλον να παίρνει αέρα. Δλδ αν είναι δυνατόν! Γιατί δεν έχει τρύπες να παίρνει αέρα; Η/Υ είναι κατά βάση με CPU/GPU..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ του έχω ανοίξει τρύπες γιατί χτυπούσε 74 ρια σε Kodi & 4Κ.

Δέκα για αρχή και βλέπουμε...

https://easyupload.io/rjmhd5

Επεξ/σία από makis1024
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, keysmith είπε

και στο δικό μας x96 air είναι έκδοση 13 και δοκίμασα νέα έκδοση με apk κτλ.. Τίποτα! δεν εγκαθίσταται. Είναι root, ίσως και αυτό να παίζει ρολο Επίσης χωρίς να έχω κάνει κάτι δεν ε΄χω δει "διαφήμιση" σε κάποια εφαρμογή (πχ youtube) που επίσης είναι περίεργο και ίσως και αυτό σχετίζεται με τον "αποκλεισμό" κάπως.

Update των google services παίρνει πάντως στην τελευταία έκδοση (με apk τις εγκαθιστάς) χωρίς αυτό να βοηθάει σε κάτι εμφανώς.  

Ποιό x96 air έχεις;

Δοκίμασες καμία custom rom η ήδη  φοράς;

Επεξ/σία από nik187
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, keysmith είπε

βασικά είναι του γαμπρού μου και του το επέστρεψα. Δεν παίξαμε ποτέ 4κ γιατι οι τηλεοράσεις που το δοκιμάσαμε είναι 1080p. Τώρα που είναι χειμώνας δεν πάει άσχημα αλλά ειδα ΔΕΝ εχει αεραγωγούς το κουτί του και αυτό δεν είναι καθόλου καλό με το χοντρό πλαστικό περίβλημά του. Αμα φύγει από εγγύηση θα του κάνω πολλές μικρές τρύπες (με τρυπάνι στη βάση και πάνω) μάλλον να παίρνει αέρα. Δλδ αν είναι δυνατόν! Γιατί δεν έχει τρύπες να παίρνει αέρα; Η/Υ είναι κατά βάση με CPU/GPU..

Ο επεξεργαστής είναι upside down , πάνω και να του κάνεις τρύπες δεν θα βοηθήσει. Από κάτω μόνο , αφαίρεσε τα μπροστινά λαστιχάκια δεξιά και αριστερά της οθονούλας ξεβίδωσε τις βιδούλες στο βάθος και βγάλε το κάτω καπάκι , άνοιξε τρύπες και κλείσε το. Πρόσεξε το χάρτινο αυτοκόλλητο αγωγό θερμότητας γιατί εάν τον στραπατσάρεις δεν θα εφάπτεται στον επεξεργαστή.

1 ώρα πριν, nik187 είπε

Ποιό x96 air έχεις;

Δοκίμασες καμία custom rom η ήδη  φοράς;

Του γαμπρού του είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι διπλές τρύπες (και πάνω) πάντα βοηθούν καθώς ο ζεστός αέρας ανεβαίνει πάνω. Αρα πρέπει να υπάρχουν και πάνω τρύπες (καθώς δεν έχουμε με βεντιλατέρ αερόψυξη). Από κάτω παίρνει "κρύο" αέρα, και πάνω βγαίνει ο ζεστός.. Η ροή είναι "φυσική" χωρίς βεντιλατέρ. Δύο μεριές τρύπες λοιπόν προτείνω.. :)  

Εναλλακτικά (για ομορφιά) μπορεί να έκανα (εκτός από κάτω) στα πλάγια ψηλά όσο γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάνω θα βρει κόντρα την μητρική.

Όπως φαίνεται και στην εικόνα η μητρική φράζει την ροή του αέρα προς το πάνω μέρος , μόνο τρύπες στο κάτω καπάκι και στα πλάγια θα κάνουν δουλειά. Όπως είπαμε ο επεξεργαστής είναι upside down. Η όψη είναι από κάτω προς τα πάνω , αφού έχει βγάλει το κάτω καπάκι. Οι τρύπες πάνω θα είχαν νόημα μόνο  εάν ο επεξεργαστής θα ήταν από την άλλη πλευρά της μητρικής. Τρύπες πάνω θα ευνοούσαν μόνο την εισχώρηση σκόνης , που δεν το θέλουμε, αλλά όχι επαγωγή της θερμότητας μέσω ροής που δεν θα γίνει τελικά και που θέλουμε. Με τρύπες κάτω και ένα ανεμιστήρα που το φυσάει τελικά το x96 Air δουλεύει μόνιμα στους 38-43 βαθμούς. Ανεμιστήρα όμως 12cm και 1200 rpm στροφών έως το πολύ 1500 rpm αλλιώς κάνει θόρυβο. Οι 2000 rpm στροφές θα σε ζαλίσουν , αλλιώς dimer να ρίξει τις τροφές μέσω μείωσης παροχής ρεύματος.

IMG_20210125_054809.jpg

Επεξ/σία από makis1024
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδια. Εχω ενα tv box το Α95Χ F3 εδω και ενα χρονο. Απο χθες ενω δουλευει δεν εμφανιζει εικονα στην τηλεοραση. Σαν να μην δινει σημα στο hdmi. Εν τω μεταξυ αλλαξα καλλωδιο αλλα παλι τα ιδια. Ενω φωτιζει, εχει την ωρα επανω και ειναι συνδεδεμενο στο ιντερνετ παλι δεν δειχνει τπτ. Καμμια ιδεα?

Λετε τα εκλασε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...