Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπα τπτ μολις το δοκιμασα. Δεν δειχνει τπτ.

 

Καμμια προταση για καινουριο??

Θα ηθελα κατι δυνατο. Παιζω κυριως iptv και κανενα android παιχνιδακι. Ελεγα τα παρω το fire cube της amazon αλλα διαβασα οτι δεν ειναι πληρως andorid το λειτουργικο συστημα. Μετα κοιτουσα για μεταζειρισμενο nvidia shield. Εχετε να προτεινετε τπτ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο άσχετο αλλά έχει κανένας TV box με Gigabit Lan να μου πει αν όντως πιάνει την ταχύτητα μεταφοράς...δηλαδή Copy Αρχείου απο PC-->TV box και το ανάποδο κοντά στα 100Mb/s ?

 

Στις 22/1/2021 στις 10:35 ΠΜ, Vasilismi71 είπε

Καλημερα σας.

Εχω αυτο το ρημαδι...

υπαρχει καποια custom rom ωστε να το κανω να δουλευει αξιοπρεπως?

 

 

h96 max.jpg

h96.jpg

Για να μην "παλεύεις" : https://forum.libreelec.tv/thread/14148-h96-max-plus-rockchip-3328/

Θα χάσεις το android αλλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον παιδια επανερχομαι. Το μπoξακι τα εκλασε τελικα. Βρηκα μεταχειρισμενο το nvidia shield 16gb. πρεπει να ειναι του 2017. Αξιζει στα 100€ που το βρισκω ή να κοιταξω κατι αλλο?

το fire cube δεν θελω να το παρω γιατι δεν ειναι πληρες android

Επεξ/σία από boubaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, boubaras είπε

Λοιπον παιδια επανερχομαι. Το μπαξακι τα εκλασε τελικα. Βρηκα μεταχειρισμενο το nvidia shield 16gb. πρεπει να ειναι του 2017. Αξιζει στα 100€ που το βρισκω ή να κοιταξω κατι αλλο?

το fire cube δεν θελω να το παρω γιατι δεν ειναι πληρες android

Τα nvidia ειναι η κορυφη. Μια χαρα ειναι τα 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω αυτο λεω. Εχω χορτασει με τα κινεζικα. Το τελευταιο το πηρα απο banggood το Α95Χ F3 γυρω στα 45 και τι καταλαβα. 1 χρονο εζησε. Τουλαχιστον αυτο ειναι πολυ ποιοτικο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους!

Μπορει κάποιος να μου προτεινει tvbox (έως 60 ευρώ) με τις εξής τουλάχιστον δυνατότητες:

1) Προβολη των τηλεοπτικών καναλιών μέσω ιντερνετ

2) You tube+ ERTflix

3) Aναπαραγωγή αρχείων βιντεο από φλασάκι/εξωτερικό σκληρό δίσκο σε αρκετά φορματ (τουλάχιστον .ts, .avi, .mkv, .mp4)

4) Aναπαραγωγή αρχείων βιντεο αποθηκευμένων στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή. Αυτο είναι επιθυμητο αλλά όχι άκρως απαραιτητο καθως μπορεί να καλυφθει από το 3.

Αδιαφορώ για νετφλιξ και παιχνίδια. Η σύνδεση μου πιάνει 12-13, το ρουτερ θα ειναι σε απόσταση 5 μέτρων.

Ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από ΑΠΟΛΛΩΝ83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Στο 1 προβολή τηλεοπτικών καναλιών μέσω Internet ή ψηφιακού δέκτη επίγειου ή δορυφορικού σήματος;

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Παράλειψή μου. Η τηλεόραση δεν διαθετει κεραία, συνεπώς η μόνη δυνατότητα είναι μέσω διαδικτύου, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι υπάρχει και tv box hybrid με tuner για επίγειο και δορυφορικό ψηφιακό αποκωδικοποιητή. Εάν δεν υπάρχει καλώδιο κεραίας η μόνη λύση είναι μέσω streaming από internet.

Επεξ/σία από makis1024
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο η εφαρμογή Tune in, άκουγα έναν ραδιοφωνικό σταθμό εξωτερικού μου ζήτησε για να συνεχίσει να λειτουργεί να εγκαταστήσω την εφαρμογή Amazon appstore. Αυτά στο X96MAX. 

Αλλα ντάλα. Σίγουρα θα υπάρχουν και θέματα ασφαλείας με τα κινεζοκούτια αφού ζητούν εγγραφές και κωδικούς από λογαριασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, boubaras είπε

Λοιπον παιδια επανερχομαι. Το μπoξακι τα εκλασε τελικα. Βρηκα μεταχειρισμενο το nvidia shield 16gb. πρεπει να ειναι του 2017. Αξιζει στα 100€ που το βρισκω ή να κοιταξω κατι αλλο?

το fire cube δεν θελω να το παρω γιατι δεν ειναι πληρες android

Κοίτα κάτι άλλο και στείλε το λινκ του nvidia :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Κοίτα κάτι άλλο και στείλε το λινκ του nvidia :)

Απο εξωτερικο ειναι γιατι κι εγω εξωτερικο μενω.

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/nvidia-shield-tv-media-streaming-player-16gb-inklusive-fernbedienung-439204882/

Aλλα δεν καταλαβα τι εννοεις. Ειναι ευκαιρια ή οχι??

Επεξ/σία από boubaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Το Nvidia shield είναι όχι το pro. Αυστρία είσαι; εάν είσαι Γερμανία δες πόσο θα σου ζητήσει για μεταφορικά. Η τιμή πάντος δεν είναι άσχημη.

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, makis1024 είπε

 Το Nvidia shield είναι όχι το pro. Αυστρία είσαι; εάν είσαι Γερμανία δες πόσο θα σου ζητήσει για μεταφορικά.

Ναι τo ξερω οτι δεν ειναι το pro. Αυστρια ειμαι. Τον επεισα για 100€ μαζι με τα μεταφορικα.

 

Αξειζει το συγκεκριμενο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...