Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγνώμη για την καθυστερημενη απάντηση αλλά έπρεπε να κάνω πολλά ταυτόχρονα πράγματα και σας άφησα για πιο μετά.

Το πρόβλημα λύθηκε κάνοντας εγκατάσταση το Amlogic_USB_Burning_Tool_v2.2.4

Για κάποιο δικό του λόγο με win10 η 3.1.0 δεν έπαιζε σωστά.

 

Η συσκευή φλασαρίστηκε με το alvatech και δουλεύει μια χαρά.

wifi & bt επίσης χωρίς πατσαρίσματα

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2.2.0 , 2.2.4 δεν υπάρχει, άκυρο σωστά υπάρχει 2.2.4 . Το 2.2.4 όμως δεν έχει την επιλογή erase all , οπότε η τελευταία που έχει τα πάντα όλα και δεν έχει ασυμβατότητες είναι η 2.2.0

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, boubaras είπε

Ναι τo ξερω οτι δεν ειναι το pro. Αυστρια ειμαι. Τον επεισα για 100€ μαζι με τα μεταφορικα.

 

Αξειζει το συγκεκριμενο???

Από Γερμανία πήρα το Nvidia shield 2019 (όχι το pro) καινούριο στα 136 Ευρώ με μεταφορικά (προς Γερμανία) το περασμένο Black Friday. Το παρακολουθούσα κάποιο διάστημα μέχρι να πέσει λίγο η τιμή να το χτυπήσω, σχετικά σπάνια πέφτει δυστυχώς και ποτέ δεν πέφτει πολύ.

Τα μεταχειρισμένα κρατούν κι αυτά υψηλές σχετικά τιμές. Για τέτοια διαφορά τιμής και με τη διαφορά 2017 με 2019, νομίζω θα περίμενα στη θέση σου να ξαναπέσει η τιμή λίγο να το χτυπήσω καινούριο 2019. Συνήθως τα γερμανικά μαγαζιά στέλνουν και Αυστρία με λογικά μεταφορικά, οπότε κάτι σαν 140 Ευρώ μαζί με μεταφορικά είναι απόλυτα εφικτό νομίζω.

Εκτός αν χρειάζεσαι άμεσα κάποιο οπότε πας σε αυτό που βρήκες και είσαι μια χαρά. Δεν μου φαίνεται τρελή ευκαιρία προσωπικά αλλά είναι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, makis1024 είπε

Σε τι εύρος τιμής;

Στα 40,96€ το Tox1 είναι καλή τιμή στο Banggood συμπεριλαμβανομένων εξόδων αποστολής PDM.

 

[44,37€ 25% OFF]TOX1 Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB ROM 2.4G 5G WiFi Bluetooth 1000M LAN 4K HD Smart Android 9.0 TV Box Set-top Box Support Youtube Netflix Home Audio & Video from Consumer Electronics on banggood
https://banggood.app.link/SiTOXYxjpdb

Κουπόνι BGGRTOX1

Εάν σε ενδιαφέρει SPDIF έξοδο , δεν σου κάνει γιατί δεν διαθέτει τέτοια έξοδο. Και ψάχνεις για άλλο μποξ με επεξεργαστή amlogic s905x3 4/32. 

 

 

Σε ευχαριστώ και πάλι! Σου ξαναγραφώ πιο κάτω το αρχικό μου άρθρο γιατί κι εσύ έχεις χαθει με τόσα σχολια. Επειδή από Κίνα έχω διαβασει, ας το επιβεβαιωσει καποιος, ότι το τελευταιο διαστημα οι καθυστερήσεις ειναι τεραστιες , το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια. Θεωρείς το TOX1 Amlogic αισθητως ανωτερο απο το xiaomi mi box s για αυτά που θελω; Επίσης, δεν γνωρίζω πού χρησιμευει η SPDIF έξοδος που μου λες.

 

Μπορει κάποιος να μου προτεινει tvbox (έως 60 ευρώ) με τις εξής τουλάχιστον δυνατότητες:

1) Προβολη των τηλεοπτικών καναλιών μέσω ιντερνετ

2) You tube+ ERTflix

3) Aναπαραγωγή αρχείων βιντεο από φλασάκι/εξωτερικό σκληρό δίσκο σε αρκετά φορματ (τουλάχιστον .ts, .avi, .mkv, .mp4)

4) Aναπαραγωγή αρχείων βιντεο αποθηκευμένων στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή. Αυτο είναι επιθυμητο αλλά όχι άκρως απαραιτητο καθως μπορεί να καλυφθει από το 3.

Αδιαφορώ για νετφλιξ και παιχνίδια. Η σύνδεση μου πιάνει 12-13, το ρουτερ θα ειναι σε απόσταση 5 μέτρων.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα box που μπορείς να βρεις εδώ , το mi box s έχει πολύ τίμια τιμή εδώ στα 55 € σε σχέση με κάποια άλλα. Για αυτό που το θες , θα σε καλύψει. Έτσι και αλλιώς οι επιλογές σου στην εγχώρια αγορά είναι περιορισμένες. Πάρε mi box s να τελειώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, eshroom είπε

Το καινούργιο Fire Stick είναι Android 9. Το Cosmote TV θα δουλέψει; Εάν ναι πως μπορώ να το εγκαταστήσω εφόσον δεν είναι στο App Store της Amazon;

Εφόσον τρέχει Android 9 Ναι θα δουλέψει (το έχω εγκαταστήσει στο cube και δουλεύει)

Εγκατέστησε το aurora store στο  Fire Stick και κατέβασε το Cosmote TV από εκεί αλλά όποτε βγαίνει νέα version της εφαρμογής θα πρέπει να διαγράφεις την παλιά και να βάζεις την νέα μέσω aurora store.

https://www.mediafire.com/file/xb462f0sdpejnj4/AuroraStore_3.2.9.apk/file

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδες.

Ψαχνομαι για μια λυση για να βαλω VPN (windscribe που ηδη εχω) και να παιζω απο εκει τις entertainment εφαρμογες που ηδη εχω (netflix, prime, apple tv) για να βλεπω content απο US/UK, αλλα και να εχω access σε αυτες που δεν ειναι διαθεσιμες ελλαδα (hbo max, disney+ κλπ).

Επειδη το modem/router μου δεν υποστηριζει σεταρισμα VPN (speedport plus) και δεν θα ηθελα να μπω στην διαδικασια να βαλω καποιο αλλο ενδιαμεσα στην γραμμη μου, προσπαθουσα να βρω μια λυση με on/off δυνατοτητες χωρις ομως να χασω προσβαση σερ 4Κ/HDR/Dolby Vision/Dolby Atmos κλπ.

Επειδη το webos της LG δεν σε αφηνει να εγκαταστησεις VPN εφαρμογες η επομενη λυση που σκεφτηκα ηταν καποιο android box ή το firestick tv 4K. Καθότι το Nvidia Shield ειναι ακριβο, μαλλον με βλεπω για Firestick TV 4K. Εχει δοκιμασει κανεις καποια VPN εφαρμογη μεσω του Firestick? Του δουλεψε? Επισης το Cube που βλεπω, πιστευετε οτι εχει νοημα σε σχεση με το Firestick?

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το fire tv stick υποστηρίζει και vpn μια που τρέχει android os. Συγκεκριμένα το έχει και στο amazon app store ή και μέσω amazon θα κάνεις δουλειά.

https://windscribe.com/guides/firetv

 

https://www.amazon.com/Windscribe-VPN/dp/B076ZYV6HQ/

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/01/2021 στις 5:30 ΠΜ, nakata1954 είπε

Εφόσον τρέχει Android 9 Ναι θα δουλέψει (το έχω εγκαταστήσει στο cube και δουλεύει)

Εγκατέστησε το aurora store στο  Fire Stick και κατέβασε το Cosmote TV από εκεί αλλά όποτε βγαίνει νέα version της εφαρμογής θα πρέπει να διαγράφεις την παλιά και να βάζεις την νέα μέσω aurora store.

https://www.mediafire.com/file/xb462f0sdpejnj4/AuroraStore_3.2.9.apk/file

 

Ευχαριστώ φίλε, δούλεψε τέλεια με το Fire Stick Lite.

Το αγόρασα €19,99 στο prime day. Σε αυτή την τιμή, πιστεύω από όλα τα Android TV στα οποία δουλεύει το Cosmote TV, δεν συγκρίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω ένα τανιξ tx3 4giga ξαφνικά σταμάτησε να βγάζει εικόνα ανοίγει αλλά δεν βγάζει εικόνα αν ξέρει κανείς τίποτα θα ήμουν υποχρεωμένος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mples είπε

Καλησπέρα έχω ένα τανιξ tx3 4giga ξαφνικά σταμάτησε να βγάζει εικόνα ανοίγει αλλά δεν βγάζει εικόνα αν ξέρει κανείς τίποτα θα ήμουν υποχρεωμένος 

Eίδες πως την πατας οταν υποτιμάς το xiaomi mi box s? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, airtrelomike13 είπε

Eίδες πως την πατας οταν υποτιμάς το xiaomi mi box s? 

Αλλη βλακεια δεν βρηκες να πεις ;

Το κουτι εκαψε hdmi γιατι βγηκε ενω ηταν στο ρευμα  δηλαδη κακη χρηση μιας και δεν το ηξερα

Κατι που θα εκανε  και το χαζοξιαομι σου και οτι μαρκα ναταν γιαυτο το πνευμα αλλου εξυπνακια !

Επεξ/σία από mples
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...