Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να συγκρίνουμε δύο διαφορετικά μποξάκια , πρέπει να τα υποβάλλουμε στις ίδιες συνθήκες. Πρέπει να κάνουν hot plugin τρεις φορές όσο δουλεύει το mi box s του hdmi για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα. Εάν κάψει το hdmi. Γιατί έτσι χάλασε το Tanix Tx3, απλά δεν το ανέφερε ο @mples . Τέσσερα κινεζοκούτια , το πιο παλιό 5 ετών , όλα δουλεύουν , χωρίς πρόβλημα στην HDMI θύρα. Αλλά δεν τους έκανα και ποτέ ταρζανιές.

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, mples είπε

Αλλη βλακεια δεν βρηκες να πεις ;

Το κουτι εκαψε hdmi γιατι βγηκε ενω ηταν στο ρευμα  δηλαδη κακη χρηση μιας και δεν το ηξερα

Κατι που θα εκανε  και το χαζοξιαομι σου και οτι μαρκα ναταν γιαυτο το πνευμα αλλου εξυπνακια !

Το xiaomi mi box s , θα ειναι ο "εφιάλτης" σου όπως πάει ο Παναθηναικός στο εξοχικό και αλωνίζει το ΣΕΦ κάθε χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mples είπε

Έχεις κάνει το εμβόλιο ;;;;

όχι ακόμα και δεν το βλέπω. Οι 27αρηδες θα αργήσουμε. Από του χρόνου και αν... Άσε που τα ραντεβού θα φτάσουν στο θεό. Εσενα με το που το κάνεις, θα σου δώσουν ένα xiaomi mi box s δώρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@makis1024 καλημέρα, περιμένω να μου έρθει tox1 https://www.banggood.com/TOX1-Amlogic-S905X3-4GB-RAM-32GB-ROM-2_4G-5G-WiFi-Bluetooth-1000M-LAN-4K-HD-Smart-Android-9_0-TV-Box-Set-top-Box-Support-Youtube-Netflix-p-1725625.html?cur_warehouse=CN&ID=47758

Κάπου διάβασα ότι έχουν το λογισμικό της ugoos , να υποθέσω ότι θα παίρνουν  και updates? Σωστά ?

Τα γνωρίζεις ? Είναι αξιόπιστα ? Η να τους βάλω custom rom? 99% χρήση για IPTV.

Σε ευχαριστω εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα σε όλους ! 

https://www.banggood.com/Mecool-KM9-Pro-ATV-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-10_0-5G-WIFI-bluetooth-4_0-4K-Voice-Control-TV-Box-Google-Certificated-Support-4K-Youtube-Prime-Video-p-1698526.html?cur_warehouse=CN&ID=47184&rmmds=search

Αξίζει το συγκεκριμένο ? Γενική χρήση , λίγο kodi λίγο streaming λίγο youtube . Κόστος 67,31 με EU priority  .

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

@makis1024 καλημέρα, περιμένω να μου έρθει tox1 https://www.banggood.com/TOX1-Amlogic-S905X3-4GB-RAM-32GB-ROM-2_4G-5G-WiFi-Bluetooth-1000M-LAN-4K-HD-Smart-Android-9_0-TV-Box-Set-top-Box-Support-Youtube-Netflix-p-1725625.html?cur_warehouse=CN&ID=47758

Κάπου διάβασα ότι έχουν το λογισμικό της ugoos , να υποθέσω ότι θα παίρνουν  και updates? Σωστά ?

Τα γνωρίζεις ? Είναι αξιόπιστα ? Η να τους βάλω custom rom? 99% χρήση για IPTV.

Σε ευχαριστω εκ των προτέρων.

Η Ugoos έδωσε σε παραγγελία το Tox1 στην SZBOX. Είναι αξιόπιστα , δεν έχουν spdif. Στην έκδοση 11 που θα σου έρθει , είναι ξεκλείδωτο. Στην 14 κλείδωσε και δεν θα μπορείς να του περάσεις custom rom , που δεν σε νοιάζει γιατί έτσι και αλλιώς ακολουθεί τις αναβαθμίσεις της μαμάς Ugoos που είναι από πίσω και ως γνωστόν οι custom rom των Ρώσων, σε αυτήν βασίζεται στο 97%. Η τελευταία 14 βασίζεται σε 0.3.8. της Ugoos με twrp και magisk για root.

Δεν πήρες mi box s ; Εδώ είναι το φόρουμ των mi box s , σε λίγο θα πέσουν να σε φάνε.

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Η Ugoos έδωσε σε παραγγελία το Tox1 στην SZBOX. Είναι αξιόπιστα , δεν έχουν spdif. Στην έκδοση 14 που θα σου έρθει , είναι ξεκλείδωτο. Στην 15 κλείδωσε και δεν θα μπορείς να του περάσεις custom rom , που δεν σε νοιάζει γιατί έτσι και αλλιώς ακολουθεί τις αναβαθμίσεις της μαμάς Ugoos που είναι από πίσω και ως γνωστόν οι custom rom των Ρώσων, σε αυτήν βασίζεται στο 97%. Η τελευταία 15 βασίζεται σε 0.3.8. της Ugoos με twrp και magisk για root.

Δεν πήρες mi box s ; Εδώ είναι το φόρουμ των mi box s , σε λίγο θα πέσουν να σε φάνε.

Σε ευχαριστω Μάκη, έχουν περάσει πολλά από τα χέρια μου, αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι το A95x F3 air με slimbox ρομ περασμένη,(είχα όλα τα beelink έκτος απο το King, Tanix όλα σε amlogic, X96 max και air, mecool m8s 3gb και το 2αρι ,σε όλα αυτά η στοκ ρομ ήταν τραγική- βεβαίως να μην ξεχάσω και ότι μποξακι πήρα σε rockchip ήταν τραγικό x2 και x3 φορές) όμως ήθελα κάποιο που να μην το πειράξω και να παίζει out of the box, το mi box s που αναφέρεις το έχω στην δεύτερη τηλεόραση και εντάξει ....έχει το πλεονέκτημα ότι παίρνει αναβαθμίσεις από την μαμά εταιρεία και το μειονέκτημα ότι δεν μπορώ να ρυθμίσω τα πλήκτρα του stbemu....κατά τα άλλα συμπαθητικό για να κάνεις τα απολυτως απαραίτητα ,για πολλά πολλά δεν είναι, όμως για κάποιον που θέλει μόνο netflix και youtube είναι τέλειο.

57 λεπτά πριν, angelo.stoik είπε

Καλήμερα σε όλους ! 

https://www.banggood.com/Mecool-KM9-Pro-ATV-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-10_0-5G-WIFI-bluetooth-4_0-4K-Voice-Control-TV-Box-Google-Certificated-Support-4K-Youtube-Prime-Video-p-1698526.html?cur_warehouse=CN&ID=47184&rmmds=search

Αξίζει το συγκεκριμένο ? Γενική χρήση , λίγο kodi λίγο streaming λίγο youtube . Κόστος 67,31 με EU priority  .

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!!

Καλό είναι , τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει, δεν το είχα. Το μόνο που με χαλάει είναι ο s905x2 ...Ξεπερασμένος, σίγουρα στα λεφτά αυτά υπάρχουν καλύτερα μποξακια, ο αρχηγός @makis1024 ξέρει καλύτερα.

Επεξ/σία από dafnoula13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@dafnoula13εάν σου έρθει με 11 έκδοση , μπορείς να του περάσεις Slimbox 10.5.1 , εάν του περάσεις μέσω OTA την 14 , πέταξε το πουλί , custom rom yok. Άποψη μου κάνε του την αναβάθμιση και από εκεί και πέρα OTA update μαμά rom , official.

Σε 11 πριν την 14 , για custom rom η καλύτερη port ugoos atv Vortex kitchen (γιατί θυμάμαι ότι σου αρέσει  ΑΤV) 0.3.8.1 https://mega.nz/file/SYl1yAgD#aCRsYXNLlDFLX4Ka0pXpU2NvrpNHYFmkdXDQ0tqsEVc

Αλλιώς OTA 14 και γειά σας.

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, makis1024 είπε

@dafnoula13εάν σου έρθει με 11 έκδοση , μπορείς να του περάσεις Slimbox 10.5.1 , εάν του περάσεις μέσω OTA την 14 , πέταξε το πουλί , custom rom yok. Άποψη μου κάνε του την αναβάθμιση και από εκεί και πέρα OTA update μαμά rom , official.

Σε 11 πριν την 14 , για custom rom η καλύτερη port ugoos atv vortex kitchen 0.3.8.1 https://mega.nz/file/SYl1yAgD#aCRsYXNLlDFLX4Ka0pXpU2NvrpNHYFmkdXDQ0tqsEVc

Αλλιώς OTA 14 και γειά σας.

Σε ευχαριστω , μαμά ρομ θα μείνω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, makis1024 είπε

Η Ugoos έδωσε σε παραγγελία το Tox1 στην SZBOX. Είναι αξιόπιστα , δεν έχουν spdif. Στην έκδοση 11 που θα σου έρθει , είναι ξεκλείδωτο. Στην 14 κλείδωσε και δεν θα μπορείς να του περάσεις custom rom , που δεν σε νοιάζει γιατί έτσι και αλλιώς ακολουθεί τις αναβαθμίσεις της μαμάς Ugoos που είναι από πίσω και ως γνωστόν οι custom rom των Ρώσων, σε αυτήν βασίζεται στο 97%. Η τελευταία 14 βασίζεται σε 0.3.8. της Ugoos με twrp και magisk για root.

Δεν πήρες mi box s ; Εδώ είναι το φόρουμ των mi box s , σε λίγο θα πέσουν να σε φάνε.

Φίλε Μάκη θα μπω και εγώ στην κουβέντα με την εμπειρία από την χρήση εδώ και μία πενταετία καμιά 10αρια boxes. Για όποιον θέλει κάτι σχετικά οικονομικό και να παίζει εύκολα neflix fhd - cosmote go και novago , καλώς ή κακώς το xiaomi είναι μονόδρομος. Για άλλου είδους χρήση σίγουρα κυκλοφορούν και άλλα. Εγώ πχ στο σαλόνι έχω το xiaomi συνδεδεμένο με τον av για τα παραπάνω + kodi και στο υπνοδωμάτιο που δεν με ενδιαφέρει λόγω tv (υποστηρίζει netflix fhd) αλλά μόνο το kodi το τίμο m8spro .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Φίλε Μάκη θα μπω και εγώ στην κουβέντα με την εμπειρία από την χρήση εδώ και μία πενταετία καμιά 10αρια boxes. Για όποιον θέλει κάτι σχετικά οικονομικό και να παίζει εύκολα neflix fhd - cosmote go και novago , καλώς ή κακώς το xiaomi είναι μονόδρομος. Για άλλου είδους χρήση σίγουρα κυκλοφορούν και άλλα. Εγώ πχ στο σαλόνι έχω το xiaomi συνδεδεμένο με τον av για τα παραπάνω + kodi και στο υπνοδωμάτιο που δεν με ενδιαφέρει λόγω tv (υποστηρίζει netflix fhd) αλλά μόνο το kodi το τίμο m8spro .

Όλοι αυτό λέμε!!! Καλό και οικονομικό το mi box για συγκεκριμένα όμως πράγματα (neflix fhd - cosmote go και novago) ,plus ότι είναι androidtv και πολλοί δεν θέλουν τους περιορισμούς που τους επιβάλει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...