Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Δεν υπάρχει φθηνή λύση , όταν μιλάμε για απαιτητικά παιχνίδια. Το Nvidia shield pro μου φαίνεται είναι 64 Μπιτο , αλλά φτάνει κοντά στο Playstation 4 σε τιμή δυστυχώς.

Ναι παύω να το ψάχνω σε gaming απευθείας σε box. Mirroring με το κινητό σε tv το κανω και με πολύ από box? Έχεις να προτείνεις καποιο?? Σε ευχαριστώ και παλι για την βοήθεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέσο miracast ; Οποιοδήποτε amlogic s905x3 πλήν H9 x3 , Vontar x3 , Eachlink. Καλό είναι όποιο και να διαλέξεις εκτός από τα παραπάνω.

 

56 λεπτά πριν, 4son είπε

Αξίζει μόνο εάν του βάλεις custom rom Slimbox ή Vortex , αλλιώς δεν θεωρείται αναβάθμιση. Από τον s905x2 αναβάθμιση είναι ο s922 ή ο s922x. Αντίθετα ο s905x3 εάν δεν του βάλεις custom rom δεν θα δεις καμία διαφορά με τον s905x2. Και γενικά μόνο και μόνο οι Ρώσοι είναι αιτία που τα s905x3 πούλησαν τρελά.

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας να επιλέξω tv box. Η χρήση του θα είναι αποκλειστικά για iptv τηλεόραση και ίσως kodi/popcorn. Τι θα προτείνατε;

Επεξ/σία από thephotoshoped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, thephotoshoped είπε

Καλημέρα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας να επιλέξω tv box. Η χρήση του θα είναι αποκλειστικά για iptv τηλεόραση και ίσως kodi/popcorn. Τι θα προτείνατε;

Amlogic s905x3 η αν αντέχεις s922 όλα με made in Russian ROM ,διάβασε μερικές σελίδες πιο πίσω ,θα βρεις τα πάντα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/02/2021 at 10:38, gigi80 said:

Μια ερώτηση και από εμένα καθώς ειμαι ανάμεσα σε Sabrina, mi tv stick και fire tv 2020 

η τηλεόραση μου είναι LG oled 1080p αλλά είναι αργή ή δεν υποστηρίζει Apple TV + και κοσμοτε tv

ποιο θα μου προτείνατε από αυτά ; 
η χρήση θα είναι ertflix,Netflix Apple TV Spotify,cosmote tv ,stremio 

Παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν 

 

Μήπως κάποιος μπορεί να μου απαντήσει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, makis1024 said:

Λόγω apple tv , και επειδή δεν θέλω να εξαρτιέμαι από άλλη συσκευή όπως tablet ή κινητό θα πήγαινα για το amazon fire tv 2020.

Τι εννοείς να εξαρτιέμαι από tablet ή κινητό ;

η πρώτη μου επιλογή είναι το fire stick αλλά το θέμα μου είναι αν υποστηρίζει cosmote και ertflix....επίσης ότι έχει μόνο 1gb ram μήπως αυτό το κάνει πιο αργό ...

Just now, gigi80 said:

Τι εννοείς να εξαρτιέμαι από tablet ή κινητό ;

η πρώτη μου επιλογή είναι το fire stick αλλά το θέμα μου είναι αν υποστηρίζει cosmote και ertflix....επίσης ότι έχει μόνο 1gb ram μήπως αυτό το κάνει πιο αργό ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω για τον πατέρα μου το mi stick, χρήση iptv, ertflix, netflix,  ανάλυση 1080p.  Είναι αρκετό το 1 gb ram για αυτή την χρήση; Αν εξαιρέσουμε το netflix, (που αν κατάλαβα σωστά θέλει είτε Xiaomi είτε shield για να έχει καλή ανάλυση) υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι τα 30-35 από Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Nick91 είπε

Σκέφτομαι να αγοράσω για τον πατέρα μου το mi stick, χρήση iptv, ertflix, netflix,  ανάλυση 1080p.  Είναι αρκετό το 1 gb ram για αυτή την χρήση; Αν εξαιρέσουμε το netflix, (που αν κατάλαβα σωστά θέλει είτε Xiaomi είτε shield για να έχει καλή ανάλυση) υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι τα 30-35 από Ελλάδα;

Oxi

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η rom που χρησιμοποιούν στις συγκεκριμένες υλοποιήσεις είναι αρκετά ελαφρύ για να παίζει απροβλημάτιστα με 1gb ram διότι είναι απαλλαγμένες από τα περιττά. Όσον αφορά τώρα την τιμή , δεν θα βρεις κάτι αντίστοιχο στον ανταγωνισμό με περισσότερη ram. Σε 2gb ram παίρνεις το αδερφάκι του mi box s , αλλά δίνεις τα διπλάσια χρήματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...