Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε συνέχεια των παραπάνω(sorry για το ζάλισμα αλλά είναι πρώτη φορά με box), είδα το TOX1  σαν μια καλή εναλλακτική για αυτά που είχα προτείνει.

Μου φάνηκε ποιοτικό από οτι είδα και οτι μάλλον έχει καλή συμπεριφορά σε θερμοκρασίες. Αξίζει να το τιμήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Xiaomi mi tv stick για Netflix , cosmote tv ott και ertflix σε 1080 είναι ok;

Μπορουν να το χειριστουν εύκολα παπούδια ;

Το έχει δοκιμάσει κάνεις ;

Επεξ/σία από TEOKOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, TEOKOS είπε

Το Xiaomi mi tv stick για Netflix , cosmote tv ott και ertflix σε 1080 είναι ok;

Μπορουν να το χειριστουν εύκολα παπούδια ;

Το έχει δοκιμάσει κάνεις ;

Πανευκολο, ιδανικο για παπουδια!!!!!😁😁😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Σε συνέχεια των παραπάνω(sorry για το ζάλισμα αλλά είναι πρώτη φορά με box), είδα το TOX1  σαν μια καλή εναλλακτική για αυτά που είχα προτείνει.

Μου φάνηκε ποιοτικό από οτι είδα και οτι μάλλον έχει καλή συμπεριφορά σε θερμοκρασίες. Αξίζει να το τιμήσω?

Για αυτό έχω μιλήσει στις τελευταίες τρεις σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Σε συνέχεια των παραπάνω(sorry για το ζάλισμα αλλά είναι πρώτη φορά με box), είδα το TOX1  σαν μια καλή εναλλακτική για αυτά που είχα προτείνει.

Μου φάνηκε ποιοτικό από οτι είδα και οτι μάλλον έχει καλή συμπεριφορά σε θερμοκρασίες. Αξίζει να το τιμήσω?

Φίλε konstantin79 Παρόμοιο hardware εχουν και τα τρια που επελεξες. Ίδια cpu και νομιζω κανενα απο τα αυτα δεν εχει gigabit ethernet, μονο το tox1. Θερμοκρασιες χωρις πατεντες ολα θα ανεβαζουν.  Ειχα το x96 max+  και τωρα εχω το tox1 και σε θεματα θερμοκρασιας το ιδιο συμπεριφερονται. Απλα το tox1 ειναι πιο ανοιχτό εχει αεραγωγους πανω κατω και με ενα ανεμηστηρακι που του βαζω πεφτει η θερμοκρασια +15 βαθμους. Απλα εχει φασαρία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το βασικότερο έχει Ugoos λογισμικό , που στα άλλα επίσης θα χρειαστεί φλασάρισμα custom rom Ρώσικης, χωρίς spdif έξοδο , σαν αρνητικό.

Επεξ/σία από makis1024
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Και το βασικότερο έχει Ugoos λογισμικό , που στα άλλα επίσης θα χρειαστεί φλασάρισμα custom rom Ρώσικης, χωρίς spdif έξοδο , σαν αρνητικό.

Στις 2 ημερες  που το εχω  μου εβγαλε ενημερωση συστηματος περιπου 50 mb, που δειχνει οτι η εταιρεια το υποστηριζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsigpan είπε

Φίλε konstantin79 Παρόμοιο hardware εχουν και τα τρια που επελεξες. Ίδια cpu και νομιζω κανενα απο τα αυτα δεν εχει gigabit ethernet, μονο το tox1. Θερμοκρασιες χωρις πατεντες ολα θα ανεβαζουν.  Ειχα το x96 max+  και τωρα εχω το tox1 και σε θεματα θερμοκρασιας το ιδιο συμπεριφερονται. Απλα το tox1 ειναι πιο ανοιχτό εχει αεραγωγους πανω κατω και με ενα ανεμηστηρακι που του βαζω πεφτει η θερμοκρασια +15 βαθμους. Απλα εχει φασαρία. 

Ωραία, οπότε με ένα 12αρι ανεμιστηράκι  με usb θα είμαι οκ φαντάζομαι για την χρήση που θέλω.

1 ώρα πριν, makis1024 είπε

Και το βασικότερο έχει Ugoos λογισμικό , που στα άλλα επίσης θα χρειαστεί φλασάρισμα custom rom Ρώσικης, χωρίς spdif έξοδο , σαν αρνητικό.

Η spdif δεν μου χρειάζεται καθώς είναι για την κρεβατοκάμαρα. Για τον ενισχυτή έχω ένα zidoo που είναι τέλειο.

Το φλασάρισμα φαντάζομαι δεν είναι απαραίτητο για νέο user αν είμαι οκ με αυτά που προσφέρει?

Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, konstantin79 είπε

Ωραία, οπότε με ένα 12αρι ανεμιστηράκι  με usb θα είμαι οκ φαντάζομαι για την χρήση που θέλω.

 

Να ξερεις ομως ότι  αν το ανεμιστηρακι ειναι  usb θα δουλευει συνεχεια ακομα και power of να κανεις την συσκευή. Μονο αν το ανοιξεις και κανεις πατεντα θα κλεινει οταν κανεις shut down  ή sleep. Αν εχεις χρονο υπαρχει θεμα ειδικό στο site https://www.insomnia.gr/forums/topic/672476-tvbox-cooling-mod-πατέντες-ψύξης/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

€ 3,30  4%OFF | usb Router Cooling Fan DIY PC Cooler TV Box Speed Controller,Quiet 5V USB power 120mm fan 120x25mm 12CM W/Screws Protective net
https://a.aliexpress.com/_mM09Lub

Και αυτό και καθάρισες.

€ 0,88  13%OFF | NEW 28cm USB Cable with Switch ON/OFF Cable Extension Toggle for USB Lamp USB Fan Power Supply Line Durable HOT SALE  Adapter
https://a.aliexpress.com/_mME6aR9

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Να ξερεις ομως ότι  αν το ανεμιστηρακι ειναι  usb θα δουλευει συνεχεια ακομα και power of να κανεις την συσκευή. Μονο αν το ανοιξεις και κανεις πατεντα θα κλεινει οταν κανεις shut down  ή sleep. Αν εχεις χρονο υπαρχει θεμα ειδικό στο site https://www.insomnia.gr/forums/topic/672476-tvbox-cooling-mod-πατέντες-ψύξης/

Πως και έτσι?όταν κάνεις shut down δεν κόβει και το ρεύμα στις usb? με ενδιαφέρει γιατί θα έχω και εναν δίσκο πάνω και δεν θα ήθελα να είναι always on

Το έχεις παρατηρήσει από το δικό σου? Γενικά όλα τα box το κάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Πως και έτσι?όταν κάνεις shut down δεν κόβει και το ρεύμα στις usb? με ενδιαφέρει γιατί θα έχω και εναν δίσκο πάνω και δεν θα ήθελα να είναι always on

Το έχεις παρατηρήσει από το δικό σου? Γενικά όλα τα box το κάνουν?

Και στο x96 max+ και στο tox1 που τα εχω δουλεψει  το κανει και αν δεν κανω λάθος στα περισσοτερα για να μην πω ολα της ιδιας κατηγοριας box. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλα που έχω δει της ίδιας κατηγορίας , μόνο το X96 air version μόνο P2 και το AX95 DB με το κλείσιμο του box κλείνει και η παροχή ρεύματος στις θύρες usb , σε κανένα άλλο δεν το έχω συναντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Σε όλα που έχω δει της ίδιας κατηγορίας , μόνο το X96 air version μόνο P2 και το AX95 DB με το κλείσιμο του box κλείνει και η παροχή ρεύματος στις θύρες usb , σε κανένα άλλο δεν το έχω συναντήσει.

Πωωωω.. πάνω που είχα κατασταλάξει στο TOX1

Το AX95 DB κλείνει τελείως με τηλεχειριστήριο από την εμπειρία σου, μιας και το έχεις δουλέψει?ή μόνο από το κουμπάκι πίσω(Αν είναι μόνο από το κουμπί να μείνω στην πανω επιλογη)?

Επεξ/σία από konstantin79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...