Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

57 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Μας λες δηλαδή ότι στο netflix το gt1 είναι καλύτερο; Αυτό αποκλείεται αφού δεν είναι certified.

το ίδιο λέμε,έγραψα οτι εάν θες νετφλιξ θα πρέπει να πας σε mi box s που σέρνεται, εγώ είχα πάρει το nvidia άλλα οι τηλεοράσεις μου έχουν netflix(δεν το δουλεύω βεβαία) και πήρε κι'αυτο ποδι για το λειτουργικό του.

είπαμε ανάλογα με τις ανάγκες σου επιλέγεις και box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aristidis540 είπε

το ίδιο λέμε,έγραψα οτι εάν θες νετφλιξ θα πρέπει να πας σε mi box s που σέρνεται, εγώ είχα πάρει το nvidia άλλα οι τηλεοράσεις μου έχουν netflix(δεν το δουλεύω βεβαία) και πήρε κι'αυτο ποδι για το λειτουργικό του.

είπαμε ανάλογα με τις ανάγκες σου επιλέγεις και box.

εσυ τα εβγαλες ολα αχρηστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aristidis540 είπε

το ίδιο λέμε,έγραψα οτι εάν θες νετφλιξ θα πρέπει να πας σε mi box s που σέρνεται, εγώ είχα πάρει το nvidia άλλα οι τηλεοράσεις μου έχουν netflix(δεν το δουλεύω βεβαία) και πήρε κι'αυτο ποδι για το λειτουργικό του.

είπαμε ανάλογα με τις ανάγκες σου επιλέγεις και box.

το λιγότερο υπερβολικό το ότι σέρνεται το mibox s . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, aristidis540 είπε

το ίδιο λέμε,έγραψα οτι εάν θες νετφλιξ θα πρέπει να πας σε mi box s που σέρνεται, εγώ είχα πάρει το nvidia άλλα οι τηλεοράσεις μου έχουν netflix(δεν το δουλεύω βεβαία) και πήρε κι'αυτο ποδι για το λειτουργικό του.

είπαμε ανάλογα με τις ανάγκες σου επιλέγεις και box.

Συμφωνούμε , δεν μας είπες όμως , ποιό tv Box καλύπτει τις ανάγκες σου. Εφόσον λες mi box s , άχρηστο , Nvidia shield , άχρηστο , Netflix 4k βλέπεις μέσο της τηλεόρασης σου , που το υποστηρίζει. Έτσι εγκυκλοπαιδικά , τα απορρίπτεις όλα; Και μένεις με την android τηλεόραση σου; ATV δεν σε καλύπτει εφόσον απορρίπτεις και το Nvidia shield λόγο λογισμικού, γιατί επεξεργαστή έχει τούμπανο. Συμφωνώ μαζί σου όσον αφορά το εφόσον δεν με ενδιαφέρει Netflix 4K και το google certified (αφού τα έχεις μέσω android τηλεόρασης σου) γιατί να πάρω mi box s , αλλά με τις δικές σου ανάγκες ποιό συμβαδίζει; Ποιό τελικά επιλέγεις; Αλλιώς δεν υπήρχε λόγος να αναφέρεις κάτι , αφού τα απορρίπτεις όλα. Δηλαδή δεν βοήθησες κανέναν.

Καλή σαρακοστή σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το shield  πήγα στο GT-king,γιατί θέλω μια εφαρμογή που δεν τρέχει στο ATV,..... μα έγραψα στο τέλος ότι ανάλογα με τις ανάγκες σου,επιλέγεις box.

  Έχω πάει σε φίλους να εγκαταστήσω το xiaomi και σέρνετε(βέβαια κανείς δεν το έχει με καλώδιο και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο),...αν θες νετφλιξ σε αυτά τα χρήματα δεν έχεις επιλογές πας στο xiaomi.

το θέμα είναι οτι οι γνωστοί μου δεν ήθελαν νετφλιξ και μια επιλογή S905 X3 θα ήταν κάτι καλύτερο....τώρα γκρινιάζουν.

καλή καθαρά δευτέρα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ τώρα συνεννοηθήκαμε , το GT King το έχεις με την μαμά ρομ; Εάν θέλεις υπάρχει AOSP port Ugoos 0.4.0 από τον Vortex με magisk , twrp , με πλήρη απόκρυψη SU binary. Εάν δεν την έχεις , πες μου να σε βοηθήσω. Γιατί η άλλη custom rom , η Spartan είναι ATV.

Γιατί η μαμά rom είναι πολύ μέτρια.

Όσον αφορά τώρα τα s905x3 και αυτά δεν έχουν απλά μέτριες μαμά Rom , αλλά χάλια Rom , πλην TOX1. S905x3 χωρίς slimbox ή Vortex custom rom , άστο να μείνουμε φίλοι.

Επεξ/σία από makis1024
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκεφτομαι να παρω τo google tv box. Ειναι ακριβο αλλα εχω διαβασει εξαιρετικα σχολια και review.

Κατα κυριο λογο θα το χρησιμοποιει ο πατερας μου, που δεν εχει γνωσεις, σε μια παλια τηλεοραση. Δεν εχει απαιτησεις για πολλες εξοδους κτλ, και η χρηση του θα ειναι κυριως για IPTV, λιγο netflix/youtube και ισως streaming απο plex.

Απλα θελω να ειναι γρηγορο, αξιοπιστο και χωρις κολληματα για να μην τον ταλαιπωρει. Τι λετε, αξιζει? Αυτο που δεν εχω βρει ειναι ποσο χωρο εχει για να κατεβασεις επιπλεον apps.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@makis1024 ποια ειναι η γνωμη σου για τα εξης σε σχεση με το mi box s?

Turewell T9

MINIX NEO U9-H

Tι γνωμη εχεις για τα συγκεκριμενα σε σχεση με το mi box s? Αυτά εχουν google certified και ειναι android?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android είναι και τα δύο χωρίς πιστοποιήσεις.

Το ένα έχει Rockchip επεξεργαστή , άρα απορρίπτεται το Turewell T9. 

Το Minix από την άλλη , βαρύ όνομα με σωστό μαμά λογισμικό αλλά s912 amlogic , ξεπερασμένο πλέον. 

Σε σχέση με mi box s εάν δίνεις βάση σε πιστοποιήσεις , το mi box s είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Android είναι και τα δύο χωρίς πιστοποιήσεις.

Το ένα έχει Rockchip επεξεργαστή , άρα απορρίπτεται το Turewell T9. 

Το Minix από την άλλη , βαρύ όνομα με σωστό μαμά λογισμικό αλλά s912 amlogic , ξεπερασμένο πλέον. 

Σε σχέση με mi box s εάν δίνεις βάση σε πιστοποιήσεις , το mi box s είναι μονόδρομος.

Eγώ δεν μπορω να καταλαβω οι πιστοποιησεις στα tv box τι ρολο βαρανε και ο κοσμος δινει τοση βαρυτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θέλεις να δεις Netflix 4K θα πρέπει η συσκευή σου να είναι Google certified για να προχωρήσεις στο επόμενο κριτήριο που είναι το widevine drm level που απαιτεί η Netflix για 4k προβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Εάν θέλεις να δεις Netflix 4K θα πρέπει η συσκευή σου να είναι Google certified για να προχωρήσεις στο επόμενο κριτήριο που είναι το widevine drm level που απαιτεί η Netflix για 4k προβολή.

Σιγά το πράγμα. ΑΝ θέλω να πάω σε ΜΗ πιστοποιημένο ποια είναι η καλύτερι επιλογή για tv box? Χωρίς να χρειαστεί να κάνω πατέντες με τρύπες από κάτω για να παίρνει αέρα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Netflix ούτε στα 720p δεν βλέπεις στα μη πιστοποιημένα και ο ήχος είναι δικάναλος. Αν βλέπεις σε τηλεόραση μέχρι 24 ίντσες έχει καλώς. Από εκεί και πέρα έχεις θέμα. Άσε που η πλοήγηση είναι δύσκολη μέσα στην εφαρμογή.

Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά τότε ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πλοήγηση σε μη πιστοποιημένο box είναι πολύ πιο εύκολη , καλό θα είναι να μην λέμε ανακρίβειες , δεν μιλάω  για ποιότητα εικόνας και ήχου. Τα έχω δουλέψει και τα δύο , η android tv μου είναι πιστοποιημένη. Κανείς δεν δουλεύει μη πιστοποιημένο tv Box με το μαμά τηλεκοντρόλ , αλλά με ποντίκι ή Air mouse τηλεκοντρόλ.

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...