Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως είναι πιο εύκολη; Με εξτρά πληκτρολόγια και ποντίκια;  Εξαρτάται για ποιες εφαρμογές μιλάς.  Τα περισσότερα out of the box με το κόκκινο app δεν λειτουργούν καθόλου σωστά. Επίσης άντε να επιλέξεις σωστά και τις διαδραστικές ταινίες. Θέλει εξοικείωση. Επίσης τέρμα δεξιά στην επιλογή των μενού πχ η λίστα μου είναι ιστορία ολόκληρη να πλοηγηθείς.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι με το ποντίκι είναι πιο εύκολο , μιλάς για out of the box κουτιά, είπαμε όποιος θέλει να ψαχτεί λίγο θα βρει λύση. Όποιος θέλει out of the box πάει σε android tv. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό δηλαδή είναι το πρόβλημα τα πέντε λεπτά που θα χρειαστεί να περάσουν μια custom rom ή το ποντίκι ή το air mouse; Τα usb to ethernet με πρόσθετες usb θύρες , ο αντάπτορας spdif ; έχετε κολλήσει σε Netflix 4k και πιστοποιήσεις και σου λέω αυτά δεν με αφορούν διότι έχω δύο εναλλακτικές για Netflix 4K , εσύ έχεις εναλλακτική για διπλάσια και τριπλάσια επεξεργαστική ισχύ καθώς για διπλάσια ram και τετραπλάσια minimum rom; Δεν έχεις δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΣΕ αυτούς που δεν θέλουν να ασχοληθούν πέστα. Ή σε αυτούς που δεν έχουν ιδέα. Αυτό είναι και το νόημα μιας smart τηλεόρασης. Την ανοίγεις και παίζει αυτά τα ολίγα που έχει. Αλλά και εκεί κάποιοι πληρώνουν έξτρα για να την συνδέσουν στο internet γιατί δεν ξέρουν

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3,   mi tv box    mi tv box s   mi tv stick τα δυο πρώτα υποστηρίζουν 4k και το stick full HD 1080p.

Το πρώτο δύσκολα θα το βρεις (ίσως το βρεις μεταχειρισμένο),από τα άλλα δυο διαλέγεις αυτό που καλύπτει τις ανάγκες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, nakata1954 είπε

3,   mi tv box    mi tv box s   mi tv stick τα δυο πρώτα υποστηρίζουν 4k και το stick full HD 1080p.

Το πρώτο δύσκολα θα το βρεις (ίσως το βρεις μεταχειρισμένο),από τα άλλα δυο διαλέγεις αυτό που καλύπτει τις ανάγκες σου.

Ευχαριστώ! εγω για ποιον λογο ειχα σκαλώσει οτι υπηρχε και εκδοση 4s;;;

edit. επειδη ψαχνει ο αδερφος μου ενα φθηνο κουτι και θα κανει αποκλειστικη χρηση με iptv σχεδον, ποιο tv box θα προτείνατε; ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει άλλα είναι μόνο για χρήση εντός Κίνας τρέχει miui και οχι android tv

 

Αν με το iptv εννοείς stalker η κάτι παραπλήσιο λυπάμαι αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ οπότε μάλλον δεν είμαι και ο καταλληλότερος για να σε βοηθήσει θα υπάρχουν όμως παιδιά στο φόρουμ που ισως μπορούν.

Επεξ/σία από nakata1954
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποιοδήποτε tv Box θα κάνει δουλειά σε iptv. Σου προτείνω με Amlogic επεξεργαστή. Αφού έχεις κόλλημα με xiaomi πάρε Mi box s με s905x ,  αλλά και οποιοδήποτε άλλο με s905x3 πλήν vontar x3, H9 x3, Eachlink. Εφαρμογές για iptv ξεχωρίζουν και είναι κορυφαίες είναι το OTT Navigator, το XCIPTV και το STB emu pro. Το τελευταίο έχει και δυνατότητα προσομοίωσης Mac address , όπως και το kshaw για stalker Portal. Εάν τελικά επιλέξεις Mi box s λόγω Android TV πιστεύω το STB emu pro θα είναι πιο κοντά σε ATV λογισμικό με την χρήση αποκλειστικά του τηλεκοντρόλ του mi box s , όπου στην ουσία θα έχεις μια προσομοίωση mag συσκευής. 

Μακριά από Mi box 4s pro , γιατί είναι μόνο για την αγορά της Κίνας , χωρίς playstore , με κινεζικές εφαρμογές που και να αλλάξεις γλώσσα πολλές εφαρμογές θα εμφανίζονται στα Κινέζικα και όπου δεν θα μπορείς να βάλεις global rom γιατί πρώτον δεν υπάρχει και δεύτερον έχουν και κλειδωμένο bootloader. 

Επεξ/σία από makis1024
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, makis1024 είπε

Οποιοδήποτε tv Box θα κάνει δουλειά σε iptv. Σου προτείνω με Amlogic επεξεργαστή. Αφού έχεις κόλλημα με xiaomi πάρε Mi box s με s905x ,  αλλά και οποιοδήποτε άλλο με s905x3 πλήν vontar x3, H9 x3, Eachlink. Εφαρμογές για iptv ξεχωρίζουν και είναι κορυφαίες είναι το OTT Navigator, το XCIPTV και το STB emu pro. Το τελευταίο έχει και δυνατότητα προσομοίωσης Mac address , όπως και το kshaw για stalker Portal. Εάν τελικά επιλέξεις Mi box s λόγω Android TV πιστεύω το STB emu pro θα είναι πιο κοντά σε ATV λογισμικό με την χρήση αποκλειστικά του τηλεκοντρόλ του mi box s , όπου στην ουσία θα έχεις μια προσομοίωση mag συσκευής. 

Μακριά από Mi box 4s pro , γιατί είναι μόνο για την αγορά της Κίνας , χωρίς playstore , με κινεζικές εφαρμογές που και να αλλάξεις γλώσσα πολλές εφαρμογές θα εμφανίζονται στα Κινέζικα και όπου δεν θα μπορείς να βάλεις global rom γιατί πρώτον δεν υπάρχει και δεύτερον έχουν και κλειδωμένο bootloader. 

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου! Δεν ειναι τοσο "κόλλημα" που τείνω προς το mi box s, αλλά περισσοτερο προτιμώ την αξιοπιστια που μου προσφερει η xiaomi. και απο την στιγμη που δεν υπαρχει αναγκη για εξτραδακια που δινουν τα άλλα κουτια, μαλλον σε mi box s θα καταλήξω να του προτεινω να παρει, για να εχω κ εγω το κεφαλι μου ησυχο μην με πρηζει μετα! χαχα! και εγω μετα απο αρκετές δοκιμες στο OTT Navigator έχω καταλήξει. εχει κ αυτό stalker emu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, makis1024 είπε

Οποιοδήποτε tv Box θα κάνει δουλειά σε iptv. Σου προτείνω με Amlogic επεξεργαστή. Αφού έχεις κόλλημα με xiaomi πάρε Mi box s με s905x ,  αλλά και οποιοδήποτε άλλο με s905x3 πλήν vontar x3, H9 x3, Eachlink. Εφαρμογές για iptv ξεχωρίζουν και είναι κορυφαίες είναι το OTT Navigator, το XCIPTV και το STB emu pro. Το τελευταίο έχει και δυνατότητα προσομοίωσης Mac address , όπως και το kshaw για stalker Portal. Εάν τελικά επιλέξεις Mi box s λόγω Android TV πιστεύω το STB emu pro θα είναι πιο κοντά σε ATV λογισμικό με την χρήση αποκλειστικά του τηλεκοντρόλ του mi box s , όπου στην ουσία θα έχεις μια προσομοίωση mag συσκευής. 

Μακριά από Mi box 4s pro , γιατί είναι μόνο για την αγορά της Κίνας , χωρίς playstore , με κινεζικές εφαρμογές που και να αλλάξεις γλώσσα πολλές εφαρμογές θα εμφανίζονται στα Κινέζικα και όπου δεν θα μπορείς να βάλεις global rom γιατί πρώτον δεν υπάρχει και δεύτερον έχουν και κλειδωμένο bootloader. 

καλημερα . στο tb box εχω και χρησιμοποιω kodi + vanced + stream.io + ertflix .

τι ειναι iptv ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

καλημερα . στο tb box εχω και χρησιμοποιω kodi + vanced + stream.io + ertflix .

τι ειναι iptv ?

iptv σαν τεχνολογια ειναι να βλεπεις τηλεόραση μεσω streaming. Αν γκουγκλαρεις τον όρο greek iptv θα βρεις δεκαδες που πουλανε πακετα κ θα παρεις μια πιο σφαιρικη εικονα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε ενα καλό boxακι με ethernet, να παίζει καλά stbemu, καλοδεχούμενο και το νετφλιξ,ν αυποστηριζει hdmi cec με android tv και χωρίς κολλήματα και μέχρι 50€; 

 

 

 

Επεξ/σία από panagiotis1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...