Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε ενα καλό boxακι με ethernet, να παίζει καλά stbemu, καλοδεχούμενο και το νετφλιξ,ν αυποστηριζει hdmi cec με android tv και χωρίς κολλήματα και μέχρι 50€; 

 

 

 

mi box s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, pavlovic είπε

mi box s

Το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχει σύνδεση ethernet και πρέπει να δώσω κ άλλα λεφτά για λύση που δεν ξέρω αν θα αποδόσει κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

Το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχει σύνδεση ethernet και πρέπει να δώσω κ άλλα λεφτά για λύση που δεν ξέρω αν θα αποδόσει κιόλας...

Μια χαρα θα αποδοσει. Θα πας να παρεις ενα tp-link 20 ευρώ adapter usb. έτσι το εχω και εγω και λειτουργει ρολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

Το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχει σύνδεση ethernet και πρέπει να δώσω κ άλλα λεφτά για λύση που δεν ξέρω αν θα αποδόσει κιόλας...

Αν έχεις 5Ghz WiFi δεν χρειάζεσαι ethernet adapter. Τα MiBox έχουν θέματα στα 2.4Ghz.

Έχω δύο που έπαιζαν χάλια στα 2.4Ghz. Eίχα βάλει και στα δύο αντάπτορα και έπαιζαν μια χαρά.

Όταν έβαλα 5Ghz ξήλωσα αντάπτορες και καλώδια γιατί έπαιζαν τέλεια και με WiFi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, WebDevGr είπε

Αν έχεις 5Ghz WiFi δεν χρειάζεσαι ethernet adapter. Τα MiBox έχουν θέματα στα 2.4Ghz.

Έχω δύο που έπαιζαν χάλια στα 2.4Ghz. Eίχα βάλει και στα δύο αντάπτορα και έπαιζαν μια χαρά.

Όταν έβαλα 5Ghz ξήλωσα αντάπτορες και καλώδια γιατί έπαιζαν τέλεια και με WiFi

Εμενα μια χαρα πιανει και με το wifi απλα το tp-link adapter usb το πηρα γιατι κουμπωνω πανω πληκρολογια, ποντικι, και φλασακια για να κανω κατι δουλιες. Πως μπορω να δω ποσα Ghz wifi εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pavlovic είπε

Εμενα μια χαρα πιανει και με το wifi απλα το tp-link adapter usb το πηρα γιατι κουμπωνω πανω πληκρολογια, ποντικι, και φλασακια για να κανω κατι δουλιες. Πως μπορω να δω ποσα Ghz wifi εχω?

Ένας τρόπο είναι να το δεις μέσα από το router σου, θα έχει ξεχωριστές ρυθμίσεις για 2.4 & 5 (όνομα δικτύου/password) αν έχει μία ρύθμιση τότε παίζει μόνο 2.4(μάλλον αδύνατο να παίζει μόνο 5)

Αλλιώς με κάποια εφαρμογή android (πχ Wifi Analyzer) αν υποστηρίζει το κινητό σου 5Ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα ξανά. Πήρα αυτό τελικά 

€ 27,87  39%OFF | Android 9.0 RGB Light Smart TV Box Amlogic S905X3 USB3.0 1080P H.265 4K 60fps Wifi Google Player Youtube A95X F3 Air 8K TVBOX
https://a.aliexpress.com/_mNhsA1V

 

Μια ερώτηση... Επειδή αλλάζει την φωτεινότητα στην οθόνη μόνο του και με ενοχλεί στις ταινίες το βράδυ όταν κλείνω κανένα φως πως σκατα απενεργοποιήτε???? Είναι android 9 υποτίθεται και πάω στις ρυθμίσεις έχει φωτεινότητα κτλπ και δεν έχει όμως πουθενά το auto να το βγάλω!!! Έψαξα παντού! Έβαλα και ρυθμίσεις για προγραμματιστές έψαξα και εκεί αλλά τπτ! Έβαλα και φωτεινότητα στις επιλογές τέρμα αλλά δεν αλλάζει τπτ το ρυθμίζει μόνο του.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, KOSTASKOYRK είπε

Καλησπέρα στην παρέα ξανά. Πήρα αυτό τελικά 

€ 27,87  39%OFF | Android 9.0 RGB Light Smart TV Box Amlogic S905X3 USB3.0 1080P H.265 4K 60fps Wifi Google Player Youtube A95X F3 Air 8K TVBOX
https://a.aliexpress.com/_mNhsA1V

 

Μια ερώτηση... Επειδή αλλάζει την φωτεινότητα στην οθόνη μόνο του και με ενοχλεί στις ταινίες το βράδυ όταν κλείνω κανένα φως πως σκατα απενεργοποιήτε???? Είναι android 9 υποτίθεται και πάω στις ρυθμίσεις έχει φωτεινότητα κτλπ και δεν έχει όμως πουθενά το auto να το βγάλω!!! Έψαξα παντού! Έβαλα και ρυθμίσεις για προγραμματιστές έψαξα και εκεί αλλά τπτ! Έβαλα και φωτεινότητα στις επιλογές τέρμα αλλά δεν αλλάζει τπτ το ρυθμίζει μόνο του.. 

αυτο ειναι πιστοποιημένο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν είναι. @KOSTASKOYRK άλλαξε την ρύθμιση να κάνει αυτόματα την μετατροπή από SDR σε HDR και θα φτιάξει.

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pavlovic είπε

e πως . αφου πανω στο τηλεκοντρολ εχει netflix, youtube

Πιστοποιημενο δεν είναι, youtube θα δεις , netflix με περιορισμούς,nova ote δεν...

Το κοντρόλ με netflix είναι επιπλέον αγορά.

49 λεπτά πριν, pavlovic είπε

παντως καλυτερο απο το mi box s φαινεται ως προς τα χαρακτηριστικα

Ακόμη και με διπλάσια ραμ καλύτερο από mi box s δεν είναι . Εάν περάσεις Slimbox η vortex τότε είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κάθε ένα tv Box έχει διαφορετικές δυνατότητες , σε Netflix 4K υπερτερεί το Mi Box S, σε επεξεργαστική ισχύ το A95X F3 Air. Ότι Rom και να του περάσεις του A95X F3 Air.

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να έχεις ένα box που να μην κολλάει, να μην κάνει glitched και να παίζει αυτά που θες εσύ...

Αυτό το boxaki κολλάει με τις ρομ που λέτε; Υπάρχει τρόπος να παίξει νετφλιξ με 1080p? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...