Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προχθές με πήραν τηλέφωνο να μου το δώσουν δωρεάν από τον ΟΤΕ από το 13888 αρκεί να ανανεώσω το συμβόλαιο. Δωρεάν και καλά και το starter pack. Δεν με ενδιέφερε και δεν το πήρα. Μάλλον ενοχλήθηκα κιόλας που με πήραν τηλέφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Prof_Chaos είπε

καλησπέρα . ΤΙ προτείνετε σε out of the box λύση για Cosmote OTT android tv box ? 

Βλέπω το XIAOMI Mi TV Box S αλλα Αγγλία η τιμή του ειναι λίγο υψηλή.

Υπάρχει εναλλακτική σε κάτι επώνυμο; 

Τέλος το Box που δίνει η Cosmote είναι δωρεάν προς τους συνδρομητές ή το αγοράζεις και ναι απο που; Δεν βγάζω ακρη απο το site.

Ευχαριστώ !

Mi box μόνο .

Πληροφοριακά για τους κατόχους του  A95x f3 air με RTK , σε slimbox , βάζουμε την 10.6 ,από εκεί και μέχρι 11.1 έχει πρόβλημα σε IPTV(παγώνει η εικόνα), τουλάχιστον αυτό συνεβει στο δικό μου.

 

Επεξ/σία από dafnoula13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  XIAOMI Mi TV Box S ειναι η πιο failsafe επιλογη και αυτο θα δεις να προτεινεται κατα βαση.

Δουλευει και το Cosmote app αψογα και το Novago.

Το δευτερο με ελαχιστη παραμετροποιηση που μπορεις να βρεις με μια απλη αναζητηση .

Ο δεκτης του OTT δεν ειναι προς πωληση.

Παρεχεται μονο στους πελατες που εχουν ενεργη συνδεση και δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο προϊον απο την εταιρεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Prof_Chaos είπε

καλησπέρα . ΤΙ προτείνετε σε out of the box λύση για Cosmote OTT android tv box ? 

Βλέπω το XIAOMI Mi TV Box S αλλα Αγγλία η τιμή του ειναι λίγο υψηλή.

Υπάρχει εναλλακτική σε κάτι επώνυμο; 

Τέλος το Box που δίνει η Cosmote είναι δωρεάν προς τους συνδρομητές ή το αγοράζεις και ναι απο που; Δεν βγάζω ακρη απο το site.

Ευχαριστώ !

Αν δεν σε ενδιαφέρει το 4k ρίξε μια ματιά στο xiaomi mi tv stick.

https://www.mi.com/uk/mi-tv-stick/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bill36 είπε

Το  XIAOMI Mi TV Box S ειναι η πιο failsafe επιλογη και αυτο θα δεις να προτεινεται κατα βαση.

Δουλευει και το Cosmote app αψογα και το Novago.

Το δευτερο με ελαχιστη παραμετροποιηση που μπορεις να βρεις με μια απλη αναζητηση .

Ο δεκτης του OTT δεν ειναι προς πωληση.

Παρεχεται μονο στους πελατες που εχουν ενεργη συνδεση και δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο προϊον απο την εταιρεια.

Μηπως γνωρίζεις πώς το κανουμε claim online ? Ετκός αν γίνεται μόνο με κλήση στο 13888 . Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Prof_Chaos είπε

Μηπως γνωρίζεις πώς το κανουμε claim online ? Ετκός αν γίνεται μόνο με κλήση στο 13888 . Ευχαριστώ.

Μεσω του site αλλα γενικα λογω των καταστασεων υπαρχουν μεγαλες αναμονες στις on line παραγγελιες.

Αλλιως με κληση στο τηλ. κεντρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ψαχνω ενα tv box κυριως για casting του λαπτοπ, και ισως για κανα netflix/kodi, σκεφτομαι το Mi Box S, Αλλα ακουσα οτι εχει κολληματα μερικες φορες το casting / δεν ειναι συγχρονισμενοι οι υποτιτλοι στην εφαρμογη του netflix κλπ.

Οποτε σκεφτομαι και το Google Chromecast 3rd Gen.

Κανεις που να εχει το Mi box S, σας κανει κολληματα; Ειναι η σωστη επιλογη;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, xakersas είπε

Καλησπερα ψαχνω ενα tv box κυριως για casting του λαπτοπ, και ισως για κανα netflix/kodi, σκεφτομαι το Mi Box S, Αλλα ακουσα οτι εχει κολληματα μερικες φορες το casting / δεν ειναι συγχρονισμενοι οι υποτιτλοι στην εφαρμογη του netflix κλπ.

Οποτε σκεφτομαι και το Google Chromecast 3rd Gen.

Κανεις που να εχει το Mi box S, σας κανει κολληματα; Ειναι η σωστη επιλογη;;

Γιατί θες να κάνεις cast από το laptop στο box? Αν θες για ταινίες και σειρές υπάρχει το plex και το jellyfin που κάνουν εξαιρετική δουλειά και δεν κολλάνε καθόλου αν έχεις σωστές ρυθμίσεις και ένα καλό δίκτυο...αν θες για stream αγώνων υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές στο kodi.

Για cast πάντως δεν έχω δοκιμάσει κατά τα άλλα δεν κολλάει πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, xakersas είπε

Καλησπερα ψαχνω ενα tv box κυριως για casting του λαπτοπ, και ισως για κανα netflix/kodi, σκεφτομαι το Mi Box S, Αλλα ακουσα οτι εχει κολληματα μερικες φορες το casting / δεν ειναι συγχρονισμενοι οι υποτιτλοι στην εφαρμογη του netflix κλπ.

Οποτε σκεφτομαι και το Google Chromecast 3rd Gen.

Κανεις που να εχει το Mi box S, σας κανει κολληματα; Ειναι η σωστη επιλογη;;

Netflix μια χαρά παίζει το mi box , βασικά πιο καλά δεν γίνεται...

Casting με το Plex δεν είχα κανένα κόλλημα, πριν χρόνια βέβαια.

Για το Google Chromecast 3rd Gen δεν γνωρίζω.

Εαν έχεις smart tv ,δεν χρειάζεσαι μποξακι, κατέβασε το Plex από το store και δοκίμασε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πήρα νέα TV 4K και δεν μπορώ πλέον να στριμαρω στο λαπτοπ γιατί έχει θέμα με 4κ. Οπότε υποθέτω η λύση είναι ένα tv box , κυρίως για stremio(τα νόμιμα add ons). Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με tv box και το νήμα είναι λίγο εκτενές οποτε αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στην επιλογή θα ναι πολύ καλή βοήθεια.  Επίσης ερωτηση , θα χρειαστώ hdmi 2.1 για να περνάει το 4k στην τηλεόραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

Γιατί θες να κάνεις cast από το laptop στο box? Αν θες για ταινίες και σειρές υπάρχει το plex και το jellyfin που κάνουν εξαιρετική δουλειά και δεν κολλάνε καθόλου αν έχεις σωστές ρυθμίσεις και ένα καλό δίκτυο...αν θες για stream αγώνων υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές στο kodi.

Για cast πάντως δεν έχω δοκιμάσει κατά τα άλλα δεν κολλάει πουθενά.

 

3 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Netflix μια χαρά παίζει το mi box , βασικά πιο καλά δεν γίνεται...

Casting με το Plex δεν είχα κανένα κόλλημα, πριν χρόνια βέβαια.

Για το Google Chromecast 3rd Gen δεν γνωρίζω.

Εαν έχεις smart tv ,δεν χρειάζεσαι μποξακι, κατέβασε το Plex από το store και δοκίμασε.

 

Το θελω γιατι εχω συνιθησει να κατεβαζω ταινιες κλπ απο το λαπτοπ, επισης βολευει γιατι εναλλασω αμεσως σε youtube η αμα θελω κατι να δειξω στο desktop, γενικα εχω συνηθισει ετσι γι'αυτο. Αλλα οχι δεν ειναι τηλεοραση, προτζεκτορα πηρα χωρις smart δυνατοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, xakersas είπε

 

Το θελω γιατι εχω συνιθησει να κατεβαζω ταινιες κλπ απο το λαπτοπ, επισης βολευει γιατι εναλλασω αμεσως σε youtube η αμα θελω κατι να δειξω στο desktop, γενικα εχω συνηθισει ετσι γι'αυτο. Αλλα οχι δεν ειναι τηλεοραση, προτζεκτορα πηρα χωρις smart δυνατοτητες.

Μi box για out of the box, εάν πιάνουν τα χέρια σου google slimbox project , αγόρασε ένα από τα s905x3 που υποστηριζει, install custom rom  και καλή θέαση!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/4/2021 στις 8:28 ΜΜ, stefanos_th είπε

Ωραίο φαίνεται και δυνατό. Προς το παρόν λίγες οι επιλογές για αποστολή στην Ελλάδα.
Πέραν του ότι τρέχει android tv έκδοση μου έκανε εντύπωση ότι δεν έχει netflix προεγκατεστημένο και δεν το βγάζει καν στην αναζήτηση στο Play Store
https://www.youtube.com/watch?v=JCwIxOFfneo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...