Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή το tv Box δεν είναι για να σου κάνει τέτοια , στην θέση σου θα το έψαχνα για downgrade σε android Oreo , θυμάσαι σε android 8 να σου έκανε τέτοια κουλά;

Δες εδώ.  https://forum.xda-developers.com/t/mi-box-3-mdz-16-ab-downgrade-android-9-pie-to-android-8-oreo.4194075/

 

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα να σου πω την αλήθεια δε θυμάμαι πέρσι το φθινόπωρο που το πήρα αν φορούσε Oreo ή Pie.

Αλλά όχι, δε θυμάμαι κρασαρίσματα. Το σπαστικό με την ταυτόχρονη προβολή το θυμάμαι, αλλά κι αυτό εξακολουθεί να το πετάει, αν και πιο αραιά.

Ε και πώς κάνουμε downgrade; 

Επίσης δεν παίζει το ενδεχόμενο κάποια στιγμή να μην παίζει η εφαρμογή της Cosmote με το Oreo; Μη δεν παίζει και τώρα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά στα κάνει σε κανάλι HD ή 4K; Επίσης μήπως το έχεις καταχωνιασμένο κάπου και δεν αερίζεται επαρκώς με αποτέλεσμα να ανεβάζει θερμοκρασίες και να λαγκάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε HD κανάλια, σε άκυρες φάσεις.

Θέμα με αερισμό δεν υπάρχει, δεν το έχω κρυμμένο.

Απλά να πω ότι έχω ρυθμίσει την ανάλυση του box σε 4Κ 50Hz, γιατί στα 30Hz μου φαίνεται ότι κάνει σπασίματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελλείψει δυνατότητας ελέγχου real time της θερμοκρασίας σε ATV google certified box μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε σε ότι αφορά τα κολλήματα σε σχέση με την θερμοκρασία. 

Επεξ/σία από makis1024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα υπερθέρμανσης.

Κάτι μου λέει ότι φταίει το USB to Ethernet που του έβαλα.

Θα προσπαθήσω να το δω χωρίς αυτό, και λέω θα προσπαθήσω γιατί με το Wi-Fi έχει σοβαρό θέμα, το Powerline είναι στο ένα μέτρο και οι απώλειες είναι μεγάλες, εκεί που έχω 50-60 Mbps με Ethernet, με Wi-Fi έχω κάτω από 15, μπορεί και κάτω από 5 Mbps, με αποτέλεσμα να αλλάζει όλη την ώρα την ανάλυση και να έχω κολλήματα (κολλήματα που δεν έχω με άλλες συσκευές σε Wi-Fi, μόνο με το Mi Box).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, phanispal είπε

Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα υπερθέρμανσης.

Κάτι μου λέει ότι φταίει το USB to Ethernet που του έβαλα.

Θα προσπαθήσω να το δω χωρίς αυτό, και λέω θα προσπαθήσω γιατί με το Wi-Fi έχει σοβαρό θέμα, το Powerline είναι στο ένα μέτρο και οι απώλειες είναι μεγάλες, εκεί που έχω 50-60 Mbps με Ethernet, με Wi-Fi έχω κάτω από 15, μπορεί και κάτω από 5 Mbps, με αποτέλεσμα να αλλάζει όλη την ώρα την ανάλυση και να έχω κολλήματα (κολλήματα που δεν έχω με άλλες συσκευές σε Wi-Fi, μόνο με το Mi Box).

 

Το mi box το έχω και εγώ , ποτέ δεν μου έχει κρασαρει. Το έχω περίπου 1 1/2  χρόνο  στα 5ghz και είναι μια χαρά(δεν έχω ote tv), θυμάμαι στα 2.4ghz μου έκανε κοληματα σε iptv....Μήπως έχει θέμα η εφαρμογή του ΟΤΕ και σας κρασαρει ?

Επεξ/σία από dafnoula13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου mi box s μέχρι πριν την τελευταία αναβάθμιση μου κολλάτε συνέχεια στη σύνδεση με το internet, δηλαδή όταν το άνοιγα έκανε πόση ώρα να συνδεθεί είτε με wifi είτε ενσύρματα. τώρα με την τελευταία αναβάθμιση όλα είναι μια χαρά με wifi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δω αυτές τις μέρες πώς θα συμπεριφερθεί χωρίς τον USB to Ethernet αντάπτορα πάνω, και βλέπουμε.

Το box το χρησιμοποιώ μόνο για το Cosmote TV, οπότε δεν ξέρω αν κρασάρουν άλλες εφαρμογές.

Πάντως κάποιοι εδώ λένε ότι έχουν πρόβλημα μόνο με τη συγκεκριμένη εφαρμογή, αλλά και τι να γίνει δηλαδή; Εν τω μεταξύ η εφαρμογή σε άλλες συσκευές δεν έχει πρόβλημα afaik.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, phanispal είπε

Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα υπερθέρμανσης.

Κάτι μου λέει ότι φταίει το USB to Ethernet που του έβαλα.

Θα προσπαθήσω να το δω χωρίς αυτό, και λέω θα προσπαθήσω γιατί με το Wi-Fi έχει σοβαρό θέμα, το Powerline είναι στο ένα μέτρο και οι απώλειες είναι μεγάλες, εκεί που έχω 50-60 Mbps με Ethernet, με Wi-Fi έχω κάτω από 15, μπορεί και κάτω από 5 Mbps, με αποτέλεσμα να αλλάζει όλη την ώρα την ανάλυση και να έχω κολλήματα (κολλήματα που δεν έχω με άλλες συσκευές σε Wi-Fi, μόνο με το Mi Box).

 

Κι εγώ έλεγα μήπως έφταιγε το USB to ethernet, δεν έφταιγε τελικά, καμία απολύτως διαφορά με το wi-fi. Επαναφορά εργοστασιακών επίσης δεν βοήθησε. Διαγραφή cache της εφαρμογής πριν την έναρξη επίσης δεν βοήθησε. Υπερθέρμανση πάλι δεν πρέπει να παίζει γιατί δεν το έχω κλεισμένο κάπου (αν και δεν τσέκαρα αν έκαιγε όταν έκανε reboot, ποτέ δεν ξέρεις). Downgrade δεν δοκίμασα και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία.

Επεξ/σία από Giama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...