Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, dafnoula13 είπε

Mi box

Το συγκεκριμενο εχει ANDROID TV  λογισμικο απο οσο θυμαμαι και δε ξερω ποσο ευκολο ειναι το κατεβασμα apk απο   browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, NEXGEN-123 είπε

Το συγκεκριμενο εχει ANDROID TV  λογισμικο απο οσο θυμαμαι και δε ξερω ποσο ευκολο ειναι το κατεβασμα apk απο   browser.

Θα κατεβασεις το apk απο τον υπολογιστη και θα το περασεις με στικακι στο μποξακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NEXGEN-123 είπε

Καλησπερα. Ποιο android tv box  προτεινετε μεχρι 45 ευρω για αποκλειστικη χρηση ΙΡΤV? Η αγορα θα γινει απο ελλαδα. Ευχαριστω προκαταβολικα.

https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-64GB-422995.html από Τσεχία

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

14 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Θα κατεβασεις το apk απο τον υπολογιστη και θα το περασεις με στικακι στο μποξακι.

 

13 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Όταν λένε android based εννοούν Android TV? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Άλλο Android based και άλλο ATV (android tv). Το A95X F3 Air έχει Android based , το mi box s έχει Android TV.

Άρα μπορείς να κατεβάζεις ο,τι υπάρχει στο google play?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, tcktcktck είπε

Άρα μπορείς να κατεβάζεις ο,τι υπάρχει στο google play?

Με το A95X F3 ναι, το έχω (S905x3 / 4GB / 64GB)...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Με το A95X F3 Air ναι, το έχω...

Παρόλο που έχει καλύτερα χαρακτηριστικα από το mi box , δεν είναι καλύτερο σε μαμά κατάσταση. Εαν αλλάξεις ρομ τότε πετάει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dafnoula13 είπε

Παρόλο που έχει καλύτερα χαρακτηριστικα από το mi box , δεν είναι καλύτερο σε μαμά κατάσταση. Εαν αλλάξεις ρομ τότε πετάει. 

Εγώ για αυτά που θέλω μου αρκεί και μου περισσεύει η μαμά κατάσταση...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Εγώ για αυτά που θέλω μου αρκεί και μου περισσεύει η μαμά κατάσταση...

Ναι,δεν αμφιβάλλω. Μέχρι να αλλάξεις ρομ. Καλή συνέχεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο @dafnoula13 έχει δοκιμάσει στο συγκεκριμένο box και τις δύο Rom και την μαμά και την custom Rom του Slimbox. Το ότι φτάνει και περισσεύει η μαμά Rom στο A95X F3 Air δεν σημαίνει ότι θα εξακολουθεί να το κάνει εσαεί. Όταν ξαφνικά δεν θα σου κατεβάζει από Playstore εφαρμογές με και θα σου πετάει fail error -105 , εδώ θα είναι να σου δείξει τον τρόπο μετάβασης σε Slimbox. 

Και ακόμα κάτι , εδώ και τέσσερις μήνες έχουν βγεί Κινεζομποξάκια με τον s905x4 και όμως δεν πουλάνε , ο λόγος είναι ότι δεν έχουν ασχοληθεί οι Ρώσοι Slimbox και Vortex με αυτά τα μποξάκια, με αποτέλεσμα τα s905x3 να πουλάνε ακόμα σαν τρελά.

Μην είσαι τόσο αρνητικός , ειδικά όταν σου δίνονται φιλικές συμβουλές όπου αυτός που σε προτρέπει δεν έχει ιδίων όφελος , αλλά αυτός που στο προτείνει θα έχει μόνο μπελάδες να σου εξηγήσει τον τρόπο και τι να προσέξεις.

Θα δεις πιο smooth λειτουργικό , πιο ξεκούραστο , με σαφές καλύτερο και πιο όμορφο περιβάλλον , με παραμετροποιήσεις με πάνω κάτω μπάρες , Με πληροφορίες θερμοκρασίας , ram , root , upstream και downstream. Τακτικές αναβαθμίσεις που βελτιστοποιούν το σύστημα.

Εάν πάλι δεν θες , πάλι φίλοι. Εγώ εάν κάποιος πάντως προθυμοποιηθεί να με βοηθήσει , το εκτιμώ , ειδικά εάν ο συγκεκριμένος έχει περάσει και από official και από Custom Rom.

Η πάνω είναι η stock Rom και κάτω η Slimbox , τίθεται θέμα σύγκρισης;

IMG_20210924_073447.jpg

IMG_20210427_193327.jpg

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, makis1024 είπε

....

Θα δεις πιο smooth λειτουργικό , πιο ξεκούραστο , με σαφές καλύτερο και πιο όμορφο περιβάλλον , με παραμετροποιήσεις με πάνω κάτω μπάρες , Με πληροφορίες θερμοκρασίας , ram , root , upstream και downstream. Τακτικές αναβαθμίσεις που βελτιστοποιούν το σύστημα

...

Φρου φρου και αρώματα, λειτουργικά δεν αλλάζει απολύτως τίποτα, προσωπικά...τα καγκουρίστικα μπλιμπλιμπλίκια δεν με συγκινούν καθόλου, οπότε...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ , πάσο. Οπότε σε κρασαρίσματα , σε fail error -105 που ενδεχομένως σου παρουσιαστούν με stock Rom ο dafnoula13 θα είναι εδώ να σε βοηθήσει , που δεν είναι μπιμπιμπλίκια , φρού φρού και αρώματα , αλλά σοβαρό πρόβλημα. Καλή συνέχεια και καλές τηλεθεάσεις.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...