Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι θα εχεις προβλημα γιατι δεν θα το παρεις για 4-5 μηνες το θες να το εχεις καιρο

Το Kodi ξεκινησε την εκδοση 18

Σε λιγακι η stable θα ειναι η 17 Krypton [ Kodi v17 now requires that Android devices run Android 5.0 or later. ] οποτε σταδιακα θα σταματησει η υποστήριξη addons για την 16.1 [ Kodi v16 requires Android 4.2 (Android 5.0 or later is recommended) ]  που παιζει τωρα

Επισης πλεον ολες οι εφαρμογες ειναι πιο "βαριες" και το 1gb δεν τους φτανει με τιποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαλιστα,οποτε αναγκαστηκα κοιταμε σε κινα μερια...γιατι εδω φορανε πολυ ψηλο καπελο

 

Υπαρχουν και οι ευρωπαικες αποθηκες των κινεζομαγαζων που με κανα 10€ παραπανω κανεις γρηγορα και μα ασφαλεια την δουλεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν και οι ευρωπαικες αποθηκες των κινεζομαγαζων που με κανα 10€ παραπανω κανεις γρηγορα και μα ασφαλεια την δουλεια σου

Οκ θα το κοιταξω,νασαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά κατέληξα στο Alfawise από την ευρωπαϊκή αποθήκη του GearBest. Να δούμε πότε θα σκάσει μύτη !!!!!

 

Από airmouse καμιά πρόταση ??? Κοιτάω το Rikomagic RKM MK705  , για το οποίο έχω διαβάσει καλά πραγματάκια. 

 

Add : Τώρα πρόσεξα την μέθοδο αποστολής και γράφει ¨Shipping method: Hungary Registered Mail"

Επεξ/σία από jobous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το m8s ii και αγόρασα και ενα Air mouse Viboton KB το θέμα ειναι ενω το δικο του τηλεχειριστηριο ανοιγει κανονικα το tv box το Viboton δεν το κάνει, μονο το κλείνει, καποια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή αρκετά δέματα περνάνε τελωνείο το τελευταίο διάστημα μετά τον νέο νόμο της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Δεν είναι στάνταρ αλλά είναι αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Phoenix και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Έχω το Tk668 air mouse και μπορώ να απενεργποιήσω το box με παρατεταμένο πάτημα στο power αλλά μετά ανοίγει μόνο με το factory remote. Με απλό πάτημα μπαίνει σε sleep mode και τότε ανοίγει με το air mouse

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μήπως ξερετε πως μπορώ να αλλάξω την επιφανει εργασίας του MXIII ? 

Προφανώς έτσι όπως τη βλέπω, "γεμάτη", θα είναι custom.

Aυτό που θέλω βασικά, επειδή δεν με φτάνει η μπάρα συντόμευσης που έχει κάτω, για τις εφαρμογές μου, να πετάξω απο την ΕΕ τα μεγάλα εικονίδια που τη γεμίζουν και που μου είναι άχρηστα, όπως τα "recommend","music", "local", "on line video",  κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα θεμα με το M8S ii, παρατηρησα οταν αφησα ανοιχτο το tv box και εκανα εναλλαγή ειτε σε αλλο hdmi ειτε στην TV οταν ξανα πηγα στο TV box μετα απο κανα μισαωρο οτι τα χρωματα ειχαν χαλάσει, αναστροφη χρωματων; κατι τετοιο. αλλαξα καλώδιο και το ιδιο εγινε εκει, καποια ιδεα στο τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθες προβλημα πολλων tvbox με καποιες tv ( συνηθως Philips & Sony ) .

Απο οτι εχω δει καποιοι κατασκευαστες το επιλυουν μεσω FW ( πχ zidoo )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...