Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν πλήρωνετε με paypal μη βάζετε insurance, είναι τσάμπα λεφτά. Αφού παρέχει ασφάλεια το paypal δεν χρειάζεται εξτρά. Το insurance αξίζει μόνο αν πληρώσεις με κάρτα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πλήρωνετε με paypal μη βάζετε insurance, είναι τσάμπα λεφτά. Αφού παρέχει ασφάλεια το paypal δεν χρειάζεται εξτρά. Το insurance αξίζει μόνο αν πληρώσεις με κάρτα κλπ.

Σωστός ,δεν το ήξερα.Thanks!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα,γιατί και γω πρώτη φορά παραγγέλνω από Κίνα,κάνα μήνα ,με unregistered shipping.

49,86€ με insurance βγηκε.

Ανάποδα τα έκανες.... έπρεπε να επιλέξεις registered shipping, το insurance τσάμπα το πληρώνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν παρω τελικα την συσκευη,ποια addons ειναι τα απαραιτητα για ταινιες μονο αλλα με ελληνικους υποτιτλους;Με ελληνικους ομως υποτιτλους γιατι καποτε (οταν ηταν ακομα xbmc) ειχα περασει το hellenic tv για τα ελληνικα καναλια κι αν θυμαμαι καλα το genesis αλλα δεν εβρισκα ταινιες με υποτιτλους και το παρατησα απο τοτε. :-( Υπαρχει καποιο με ελληνικους υποτιτλους κι αν ναι,θα εχει παλιες ταινιες η θα βρισκω και τις νεες κυκλοφοριες;Πως ακριβως δουλευει το kodi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάποδα τα έκανες.... έπρεπε να επιλέξεις registered shipping, το insurance τσάμπα το πληρώνεις 

Από $40 και πάνω το gearbest δίνει δωρεάν τράκινγκ οπότε ίσως του το στείλει registered έτσι κι αλλιώς.

 

 

Παιδια οταν παρω τελικα την συσκευη,ποια addons ειναι τα απαραιτητα για ταινιες μονο αλλα με ελληνικους υποτιτλους;Με ελληνικους ομως υποτιτλους γιατι καποτε (οταν ηταν ακομα xbmc) ειχα περασει το hellenic tv για τα ελληνικα καναλια κι αν θυμαμαι καλα το genesis αλλα δεν εβρισκα ταινιες με υποτιτλους και το παρατησα απο τοτε. :-( Υπαρχει καποιο με ελληνικους υποτιτλους κι αν ναι,θα εχει παλιες ταινιες η θα βρισκω και τις νεες κυκλοφοριες;Πως ακριβως δουλευει το kodi?

 

Μια χαρά είχε υπότιτλους το genesis. Μάλλον δεν είχες βάλει addons για υπότιτλους.

Οτιδήποτε θες για Kodi, ρώτα το εδώ:

http://www.insomnia.gr/topic/478458-xbmc-%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82/page-115

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάποδα τα έκανες.... έπρεπε να επιλέξεις registered shipping, το insurance τσάμπα το πληρώνεις

Τίποτα σωστά έκανα τελικά?? Χαχαχα ότι να ναι.

Εγώ νόμιζα ότι βάζετε unregistered για να μην πάει τελωνείο. Τεσπά ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αποφύγεις (99%, όχι 100%) τελωνείο επιλέγεις flat rate shipping, δηλαδή απλό ταχυδρομείο και όχι κούριερ. Το registered είναι να έρθει συστημένο και δεν επηρρεάζει κάτι. Απλώς είναι καλό να το έχεις registered για να έχεις τράκινγ νάμπερ και παρακολουθείς την πορεία του πακέτου και επίσης να ξέρεις ότι θα το παραλάβεις ο ίδιος και δεν θα σου το αφήσει ο ταχυδρόμος έξω από την πόρτα ή δίπλα στο γραμματοκιβώτιο όπου μπορεί να το κλέψει κάποιος άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από $40 και πάνω το gearbest δίνει δωρεάν τράκινγκ οπότε ίσως του το στείλει registered έτσι κι αλλιώς.

 

 

 

Μια χαρά είχε υπότιτλους το genesis. Μάλλον δεν είχες βάλει addons για υπότιτλους.

Οτιδήποτε θες για Kodi, ρώτα το εδώ:

http://www.insomnia.gr/topic/478458-xbmc-%CF%84%CE%BF-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AD%CF%82/page-115

Αχα,δεν το ηξερα!Σε ευχαριστω πολυ φιλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι απολυτα σιγουρος οτι κυκλοφορουν custom firmwares γι' αυτο το android media player?

 

Οσο αφορα το επισημο firmware ενημερωνετε συχνα ή μπα?

 

Εν ολιγης η εταιρια alfawise ειναι γνωστη στο χωρο τον android media players/tv boxes ή μπα τωρα ξεκινησε με αυτο?

 

Καποιος που το εχει μπορει να μας πει προσωπικη εντυπωσει ειδικα σε βαρια αρχεια τυπου bd-iso, m2ts 4k και οχι μονο.

 

01. Οσο αφορα τα αρχεια βιντεο με dts ή dts-hd ηχο εχει καποιο θεμα οπως λενε πολλοι σε προηγουμενα ποστ?

 

02. Οσο αφορα την αναπαραγωγη απο wifi που εχεις συνδεσει και τους υπολογιστες σου εχει καποιο θεμα?

 

03. Θελει να εχεις εγκατεστημενο dlna προγραμμα στο pc σου ή βλεπει το ενα τους φακελους του αλλου χωρις να χρειαζεται να κατεβασεις κατι εξτρα?

 

04. Το περασμα καποια custom rom ειναι δυσκολο?

 

Εγω οπως ειπα σε παλιοτερα ποστ θα του κοτσαρω πανω εναν usb3 2.5" 1tb δισκο και θα τον εχω μονημα εκει για να του περναω μεσω wifi τα αρχεια βιντεο που θα θελω να βλεπω στο μηχανημα.

 

Εσυ αν το εχεις ποια ειναι η αποψη σου γι' αυτο το μηχανημα?

 

Θα το προτεινες σε καποιον να το αγορασει? Ειδικα σε ατομα που μεχρι τωρα εχει δοκιμασει μονο dedicated media players(Σαν εμενα)?

 

Πω τι μηχανακι εισαι εσυ αδελφε μου??! Θα σου πω οτι γνωριζω (γιατι κ εγω αυτον προτιμησα μετα απο πολυ ψαξιμο).

 

Ναι υπαρχει Custom ROM που εχει φτασει στην 4η εκδοση της (εχω κανει κ donation γιαυτο). Βλεπε στο freaktab forum.

Επισημο εχει φτασει στο 1.06 (οπου δουλευε πολυ σωστα) αλλα δεν ξερω αν βγηκε κατι τωρα τελευταια (Beelink τα ιδια).

Εγω δεν την ηξερα πιο πριν, την προτιμησα καθαρα λογω reviews. Δεν πρεπει να ειναι γνωστη, παντως η αρχιτεκτονικη ειναι ιδια με του Beelink (ιδια μητρικη κτλ κτλ).

Απο υποστηριξη αρχειων εχει παρα πολυ μεγαλο ευρος, δες στο Youtube Redskull (εχει ποσταρει φιλος βιντεο, δοκιμαζει 4κ κτλ).

 

1. Για DDS κ DD σου ειπα οτι ειναι απο τα καλυτερα κ λειτουργουν χωρις καποιο σπασιμο ενω τα Beelink εχουν ακομη προβλημα.

2. Δεν το εχω λαβει ακομη γιατι χαθηκε το δεμα κ τωρα περιμενω να ερθει η επαναποστολη, στο Review πιο πανω εχει αναλυτικα.

3. Λογικα θα χρειαζεται καποιο προγραμμα DLNA γιατι το ενα ειναι Android το αλλο Windows αλλα ειλικρινα δεν ξερω, μπορει να υπαρχει κατι αλλο που μου διαφευγει αυτη την στιγμη.

4. Καθολου δυσκολο, ενα USB MALE TO MALE θες, πατας το κουμπακι απο κατω καθως το συνδεεις κ μετα με Software απο υπολογιστη, εχει οδηγους, 15 λεπτα διαδικασια.

 

Εγω το προτεινα στον εαυτο μου να το παρει καθως εψαχνα ολα τα Reviews για κανα διμηνο (απο τοτε που βγηκε το Chip). Ολοι λεγαν τα καλυτερα. Τα βαζω στην ιδια κατηγορια με το MXIII-G με το αντιστοιχο Chip (προσοχη εχουν ακουστει περιπτωσεις οπως κ στο πιο παλιο MXIII οπου πεθαινουν χωρις λογο). Μακαρι να το ειχα στα χερια μου γιατι εχουν περασει 2 μηνες απο την παραγγελια κ τωρα περιμενω την εκ νεου αποστολη. Ας μην ξεναμε οτι προκειται για Android BOX κ οι περισσοτερες επιλογες ειναι απο Κινα με οτι αυτο συνεπαγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει καποιο media player που να μπορω να το συνδεσω σε οικιακο δικτυο (με καλωδιο ethernet) ωστε να βλεπω και ταινιες απο τον υπολογιστη (windows 7) που εχω στο σαλονι στο υπνοδωματιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...