Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις παραγγειλα κι εγω το alfawise s92 απο κινα γιατι απο την ευρωπαικη αποθηκη ανέβαινε η τιμη αλλα 30$.

 

Το promo που λεει η τι ακριβως σημαινει?

 

Οτι δεν θα εχει κουτι, manual κ.τ.λ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες το εχω το alfawise εδω και 10 μερες. Το εχει λιωσει ο μικρος μου σε παιχνιδια (με xiaomi joypad) και youtube. Εχω κανει και migrate μια samsung evo 32gb για να εχει περισσοτερο χωρο. Ως τωρα πολυ ευχαριστημενος. Για πειτε κανενα βαρυ video για να δοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχες παρει κι εσυ το promo?

Αν ναι τι ακριβως ειναι το promo στα android media player?

Σου ηρθε με κουτι κ.τ.λ.?

 

Δοκιμασε καποιο καθαρο 4k βιντεο 40-60gb και δες αν το παιζει σταθερα ή με σπασιματα.

 

Εκτος απο το kodi ποια απλα προγραμματα ειναι must για να χρησιμοποιεις το alfawise s92 σαν media player ταινιων και οχι μονο.

 

Το kodi βρισκει ελληνικους υποτιτλους μονο αν εχεις φησει τον τιτλο του καθε αρχειου οπως ηταν αρχικα ή ακομα και αν τον εχεις αλλαξει?

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειάζομαι καινούργιο tv box, 

αυτό που με ενδιαφέρει να έχει καλό wifi και να παίζει 1080p - 4k bluray άνετα χωρίς σπασίματα. 

είδα πως πολλοί προτείνετε τα 

Alfawise S92 και Beelink GT1, ανάμεσα σε αυτά ποιο να προτιμούσα?

επίσης σκέφτομαι να κάνω την υπέρβαση και κοιτούσα επίσης το Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced. (ως καλύτερο hardware, περισσότερο support, και σίγουρη συμβατότητα με xiaomi ποντίκια - gamepads) 

τι γνώμη έχετε? 

δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειάζομαι καινούργιο tv box,

αυτό που με ενδιαφέρει να έχει καλό wifi και να παίζει 1080p - 4k bluray άνετα χωρίς σπασίματα.

είδα πως πολλοί προτείνετε τα

Alfawise S92 και Beelink GT1, ανάμεσα σε αυτά ποιο να προτιμούσα?

επίσης σκέφτομαι να κάνω την υπέρβαση και κοιτούσα επίσης το Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced. (ως καλύτερο hardware, περισσότερο support, και σίγουρη συμβατότητα με xiaomi ποντίκια - gamepads)

τι γνώμη έχετε?

δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτά.

Το gt1 και alfa είναι ακριβώς το ίδιο κουτί. Και τα δύο έχουν πλέον και custom firmware. Το gt1 έχει δείξει κάποια μικρό προβλήματα στο παρελθόν αλλα λογικά θα έχουν φτιάξει.η beelink γενικά πάει καλά από υποστήριξη.

 

Το mi BOX 3 pro τώρα είναι περίπου 2 φορές δυνατότερο από τα άλλα δύο.μεγάλο + το πολύ καλό του control ενώ στα άλλα δύο είναι της πλάκας και θα χρειαστείς άλλο. Νομίζω του xiaomi είναι και airmouse.συμβατά με τα περιφερειακά είναι όλα το ίδιο.το xiaomi πωλείται με κινέζικο Plug από το gearbest όπως επίσης και κινέζικο menu που μπορείς να κάνεις έν μέρη αγγλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xiaomi εχει πιο πολυ προσανατολιμο στο smart home .

Αφου περιμενες τοσο , κατσε να αρχισουν να παιζουν ευρεως τα νεα μηχανακια με 3GB DDR4 που ειναι το επομενο βημα στα κουτακια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Alfawise H96 Pro+ ειναι αρκετά σφαιράτο πάντως.

λιγοτερο lag σε σχέση με τα 2gb.

Review εδω 

 

Υπάρχει review και για το MXiii-G2 που αναφερθηκε εδω  (επίσης στο ιδιο site)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από αυτά που είναι σε EU Warehouse (http://www.gearbest.com/tv-box-c_11262/?wid=3) ποιο προτείνετε;

Ευχαριστώ!

 

PS : Τελικά βλέπω ότι για android 6 πρέπει να πάω σε κινέζικη αποθήκη.

Υπάρχει πρόβλημα αν το σύστημα έχει 2 gb ram?

Αυτό εδώ τι λέει;

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_390235.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xiaomi εχει πιο πολυ προσανατολιμο στο smart home .

Αφου περιμενες τοσο , κατσε να αρχισουν να παιζουν ευρεως τα νεα μηχανακια με 3GB DDR4 που ειναι το επομενο βημα στα κουτακια .

βρε εγώ μπορώ να περιμένω να βγουν τα καινούργια απλά είχα άλλο μέχρι στιγμής το οποιο έδωσα και λέω να μην μείνω πολύ καιρό έτσι. από την άλλη αν το tablet μου με τον Intel Atom Z3735G και τα 2GB ram μπορεί να παίξει τα αρχεία που θέλω μετά χαράς να περιμένω. 

 

είμαι και άσχετος σχετικά με τις αναλύσεις και τα πρότυπα των multimedia αρχείων,

αλλά συνήθως παίζω 1080p (bluray ή όχι) αρχεία, άρα νομίζω ότι μπορεί να περιμένω λίγο. έχεις ιδέα για πότε περιμένουμε το πέρασμα στα νεότερα chipset με τα 3GB DDR4 ram? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος που εχει κανει εναν εξωτερικο δισκο σαν εσωτερικο του ζητησε να κανει format πριν τον εξωτερικο δισκο το alfawise s92?

 

 

Το Alfawise H96 Pro+ ειναι ποιο δυνατο απο το alfawise s92?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p_under, on 26 Dec 2016 - 10:15 AM, said:snapback.png

Θες άλλον file Explorer. Πχ Es file Explorer που υποστηριζει αυτή την λειτουργία.

Μήπως ξέρετε και πως θα βάλω στην ΕΕ και αρχείο/φάκελο δικό μου , σαν συντόμευση πχ? (απο την τοπική μνήμη ή εξωτερική, δεν έχει σημασία)

 

Εβαλα τον Es , επέλεξα  με τον Es το αρχειο που θέλω να κανω συντόμευση, και η μόνη σχετική επιλογή που βλέπω (απο το "Περισσότερα κατω δεξια" είναι το "Προσθήκη στην αρχική οθόνη".  

Πατάω "Προσθήκη", βγάζει μήνυμα οτι "προστέθηκε στην αρχική οθόνη",  αλλά οταν γυρνάω στην home page του MXIII φυσικά δεν υπάρχει.

Εγώ πάλι γιατί πιστεύω οτι άλλο εννοεί ο Es "αρχική οθόνη", κι άλλο εγώ..? :whistle:

Επίσης, οι άλλες επιλογές του Es, όπως "Αντιγραφή - Μετακίνηση" κλπ, δεν κανουν αυτο που θέλω.

Νομίζω κατι μας ξεφεύγει/παρεξηγούμε όσον αφορά το android σαν λειτουργικό... :unsure:   Ειδάλλως, γιατί δημιουργεί στην ΕΕ του συντομεύσεις μόνο σε εφαρμογές, κι όχι οτιδήποτε αρχεία?

... :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...