Προς το περιεχόμενο

Θέλω να αφαιρέσω θόρυβο από youtube video


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να αφαιρέσω ηχητικό θόρυβο από κάποια youtube videos;

Τα videos είναι tutorials, δηλαδή έχουν κάποιον μέσα που μιλάει, αλλά για κάποιο λόγο σε κάποια σημεία, προστίθεται αρκετός θόρυβος (ίσως ο τύπος έβαλε το μικρόφωνο δίπλα σε κανένα ανεμιστηράκι του laptop/desktop του).

Έχω και windows 8 αλλά και mountain lion οπότε μπορείτε να προτείνετε κάποια λύση και από τους δύο χώρους.

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μετέτρεψα το video σε mp3 χρησιμοποιώντας το site www.video2mp3.net , μετά έτρεξα το audacity και χρησιμοποιώντας αυτόν τον οδηγό (http://www.podtopia.net/gettingstarted/removenoise.shtml) έβγαλα τον θόρυβο, αλλά ακούγεται πολύ σιγά τώρα ο άνθρωπος που μιλάει.

Καμιά ιδέα;

 

Post Update:

Τελικά χρησιμοποιώντας Noise Reduction (20) και Sensitivity (-20) κατάφερα να έχω ένα καλό αποτέλεσμα. Τώρα μπορώ να δω το youtube video με τον ήχο στο mute και ταυτόχρονα να παίζω τον ήχο από έναν player.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενώσω το video του youtube με τον διορθωμένο ήχο τον οποίο έχω αποθηκεύσει σε mp3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατεβάσεις το βιντεάκι και να αντικαταστήσεις τον ήχο του με το mp3 που ακούς ? Έκανες τα δύσκολα και άφησες τα εύκολα να σου λύσουμε?  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...