Προς το περιεχόμενο

Πρώτες εικόνες από τα Windows Blue


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

η ασυμβατότητα βαραίνει περισσότερο τους κατασκευαστές κι όχι τo OS...

 

 

επίσης η γκρίνια στα win8 για ασύμβατότητα είναι σημαντικά μικρότερη από αυτή για το start menu/modern ui...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το μόνο που με χαλάει στην εμφάνιση του OS (γιατί από επιδόσεις είναι άπιαστο) είναι τα πολύύύ μικρά κουτάκια, όταν κάνεις π.χ. αναζήτηση. Αρχίζουν και pixelιάζουν και δε φαίνονται καθόλου ωραία, και βλέπω ότι στα blue ακολουθήθηκε και στο μικρό size των tiles.... Πέρα από αυτό, προσωπικά το UI του μου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρησει επισεις κατι.. Στο Store των windows 8 εχει xbox παιχνιδια... Δηλαδη αν παρω το Halo θα μπορω να το παιξω στο Pc?:S

 

Αν δεν κανω λαθος τα Vista ειχαν θεματα συμβατοτητας.. Ισχυει? θυμαμε δεν μπορουσα να παιξω καποια παιχνιδια "της τοτε εποχης"

Σε αυτη την φαση οχι δεν μπορεις να το παιξεις αλλα οταν το blue μπει στο pc-xbox-windows phone θα μπορεις και μεσω κινητου να το παιξεις..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ποιός σας ειπε οτι θα πληρωσετε τα blue;

Τα blue δεν ειναι νεο λειτουργικο αλλα μια ενημερωση των 8 σαν τα παλια service packs.

Τα εβαλα και τα δοκιμασα , οι μονες αλλαγες ειναι αυτες που περιγραφονται στο θεμα tpt αλλο.

δεν νομιζω η ms να μας πει να πληρωσουμε για ενα απλο service pack σαν τα blue.

Οσον αναφορα τα 8αρια για μενα μια χαρα ειναι σε συνδυασμο με το startisback αν και σιγα σιγα συνηθίζω το μετρο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα πάντως τα Win8 φαίνεται να είναι μία πολύ καλή καινούρια έκδοση η οποία επιτέλους φαίνεται να έχει μία χρηστικότητα όπως το Unity και το Gnome3 από το Linux.

 

Ουδεποτε ηταν χρηστικα αυτα που ανεφερες.

 

Απεναντιας, αποτελουν παραδειγμα προς αποφυγην. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ χρησιμοποιώ windows 8 από τον Νοέμβριο αλλά θα βάλω το παλιό start. Είπα αρχικά να οργανώσω την αρχική οθόνη αλλά πραγματικά δεν το άντεξα για πολύ καιρό. Πλέον μπαίνω κατευθείαν στην normal οθόνη.

 

Προβλήματα ασυμβατότητας δεν έχω συναντήσει. Πραγματικά είναι πολύ σταθερά αλλά δεν υπάρχει λόγος κάποιος που έχει βολευτεί τα 7 να βάλει τα 8. Κι εγώ τα έβαλα γιατί κατάφερα να τα εξασφαλίσω τζάμπα αυθεντικότατα χάρη σε ένα φίλο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκρίνεις διαφορετικά πράγματα, στα win8 είναι απογοητευμένοι από το Modern UI ενώ στα Vista ήταν απογοητευμένοι από τις επιδόσεις σε αδύναμα μηχανήματα...

Εισαι σίγουρος ότι μόνο σε αδύναμα μηχανήματα σερνότανε εκείνο το μαύρο χάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εισαι σίγουρος ότι μόνο σε αδύναμα μηχανήματα σερνότανε εκείνο το μαύρο χάλι;

σιγουρότατος...

 

http://www.anandtech.com/show/2864/6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα εβγαλα γιατι σε ανυποπτο χρονο, μετα απο εκκινηση εβγαζε μαυρη οθονη και δεν εμφανιζε το metro style με κανενα τροπο. Οταν ερθει service pack θα τα δοκιμασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγω τα εβγαλα γιατι σε ανυποπτο χρονο, μετα απο εκκινηση εβγαζε μαυρη οθονη και δεν εμφανιζε το metro style με κανενα τροπο. Οταν ερθει service pack θα τα δοκιμασω.

σε laptop ε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@keysmith μην περιμένεις να σ΄ ακούσει η Microsoft , άλλωστε πότε άκουσε η Microsoft τι λένε οι απλοί χρήστες .Ετοίμαζε το φαγητό και εσύ το έτρωγες , είτε ανάλατο είτε ξινό το τρώγαμε.

Τώρα , αν τα Win8 είναι καινοτομία  και ποια είναι τα σχέδια της μαμάς , σίγουρα δεν μπορούμε να τα φανταστούμε , αλλά τουλάχιστον να τα ονειρευτούμε .Όταν ένα λειτουργικό χρησιμοποιείται κατά 90% παγκοσμίως από μεγάλες εταιρίες , απλούς χρήστες και ερευνητικά κέντρα , σίγουρα κάτι άλλο έχουν στο μυαλό τους , παρά αυτό που βλέπουμε τώρα . Είτε μας αρέσει είτε όχι .

Δηλαδη η υποστηριξη των windows XP για 14 χρονια σημαινει οτι η Microsoft δεν ακουσε τους απλους χρήστες; Επίσης οποιος θελει μπορει να χρησιμοποιει και τα vista και τα 7  ή τα 8. Ή δεν υπαρχει επαρκές backwards compatibility;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα εβγαλα γιατι σε ανυποπτο χρονο, μετα απο εκκινηση εβγαζε μαυρη οθονη και δεν εμφανιζε το metro style με κανενα τροπο. Οταν ερθει service pack θα τα δοκιμασω.

 

 

Μηπως ο driver για τη vga δεν ηταν σωστος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω ότι θα υπάρχει χρέωση για το Update... το ξέρετε στα σίγουρα?!?!

Γιατί δεν το γράφει πουθενά...

Leak και αυτό?!

Επίσης κάποιοι αναφέρθηκαν και στον IE... έχετε δοκιμάσει στα 8 πως πηγαίνει ο IE?
Αν πηγαίνει γρήγορα ή αν κολλάει...?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...