Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε new account στο apple store


billst21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα

έχω απο το πρωί ρε παιδιά account και κοιτάτε τι μου ζητάει... τι να κάνω? και αυτό το redeem a code τι είναι?

έχω τρελαθεί.

 

image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να δημιουργήσεις λογαριασμό χωρίς πιστωτική κάρτα, πρέπει αρχικά να πατήσεις να αγοράσεις μια δωρεάν εφαρμογή και στη συνέχεια που θα σου βγάλει τα βήματα για να δημιουργήσεις λογαριασμό, θα δεις πως θα υπάρχει στο πεδίο της πιστωτικής κάρτας επιλογή για: none! Μετά είσαι ΟΚ.

 

Το redeem a code το χρησιμοποιείς αν κάποιος σου κάνει δώρο μια εφαρμογή (να την αγοράσει αυτός δηλαδή αντί για σένα) και σου έρχεται ειδοποίηση με έναν κωδικό για να κατεβάσεις την εφαρμογή ή το τραγούδι κλπ.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραία αλλά επειδή είμαι άσχετος στα ios μια ζωή ήμουνα σε android και απο χτές πήρα το iphone, τρομάρα μου, μπορείς να μου το αναλύσεις λίγο καλύτερα? και ο λογαριασμός που έχω κάνει ήδη στο aple store πρέπει να κάνω άλλον?

σ' ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πολύ ωραία αλλά επειδή είμαι άσχετος στα ios μια ζωή ήμουνα σε android και απο χτές πήρα το iphone, τρομάρα μου, μπορείς να μου το αναλύσεις λίγο καλύτερα? και ο λογαριασμός που έχω κάνει ήδη στο aple store πρέπει να κάνω άλλον?

σ' ευχαριστώ πολύ.

 

Νομίζω πως δεν μπορείς πλεον να το κάνεις με το λογαριασμό που ήδη έφτιαξες (ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος).

 

Ο σωστός τρόπος είναι να αποσυνδεθείς απο το λογαριασμό που έφτιαξες, να βρεις μια δωρεάν εφαρμογή από το app store, να την πατήσεις για να την κατεβάσεις και μόλις σου βγάλει το παράθυρο για να συνδεθείς να επιλέξεις "Create Apple id". Σε αυτή την περίπτωση όμως θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις διαφορετικό email και username από το προηγούμενο που έφτιαξες...

 

Μετά θα δεις ότι στις επιλογές για πιστωτική κάρτα κλπ θα σου έχει και το "none" που το επιλέγεις και συνεχίζεις κανονικά την ολοκλήρωση του νέου apple id.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι κανένα πρόβλημα κάνω άλλο λογαριαμό... αλλά ποιά εφαρμογή να κατεβάσω.

 

Όποια βρεις μπροστά σου, αρκεί να είναι δωρεάν! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ναι κανένα πρόβλημα κάνω άλλο λογαριαμό... αλλά ποιά εφαρμογή να κατεβάσω.</p>

 

Κανε ενα search στο itunes και βρες πχ facebook καιπατα να κατέβει.

 

Στον υπολογιστή οχι στο κινητό.

 

Σταλμένο από το iΤσίου, το ταχυδρομικό περιστέρι της apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε ενα search στο itunes και βρες πχ facebook καιπατα να κατέβει.

 

Στον υπολογιστή οχι στο κινητό.

 

Σταλμένο από το iΤσίου, το ταχυδρομικό περιστέρι της apple

 

και απο τον υπολογιστή που πάω να το κατεβάσω μου ζητάει user και pass.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κανε ενα search στο itunes και βρες πχ facebook καιπατα να κατέβει.

 

Στον υπολογιστή οχι στο κινητό.

 

Σταλμένο από το iΤσίου, το ταχυδρομικό περιστέρι της apple

και απο τον υπολογιστή που πάω να το κατεβάσω μου ζητάει user και pass.

Θα το βάλεις το username/pass και μετά θα σου βγάλει τις επιλογές για κάρτα κλπ και θα επιλέξεις ΝΟΝΕ.Σταλμένο από το iΤσίου, το ταχυδρομικό περιστέρι της apple
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καλά τα λές αλλά όταν δεχτεί να μπεί...

 

image.jpg

Αυτό σημαίνει ότι δεν έχεις τελειώσει το σετάρισμά της. Για δες στο review information αν εμφανίζει την επιλογή ΝΟΝΕ για payment, και διάλεξέ την, αν δεν την εμφανίζει, επέλεξε μια δωρεάν εφαρμογή και όταν σου ζητάει login πάτα create new account ή ότι παρεμφερές λέει και εκει θα την εμφανίσει σίγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους όλα οκ και σας ευχαριστώ πολύ. το έκανα όπως είπες Marilina και μου έβγαλε την επιλογή NONE κάτι άλλο... βλέποντας μια εφαρμογή απο το pc και θέλουμε να την κατεβάσουμε-σετάρουμε στο κιν μπορούμε κατ' ευθείαν όπως στα android η να έχουμε μπεί απο το τηλ και να την κατεβάσουμε απο εκεί?

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...