Προς το περιεχόμενο

Γεμισμα αναπτηρα


Orpheas1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσχετο. Έχω από παλιά ένα αεροβόλο αερίου με πλαστικές σφαίρες. Το είχα πάρει πριν 15 χρόνια. Θυμάμαι ότι το γέμιζα με μια μικρή φιάλη που είχε μέσα στη συσκευασία, αλλά ή η φιάλη ήταν προβληματική ή το όπλο γιατί ζήτημα να έριχνε 6-7 σφαίρες πριν αδειάσει πάλι. Μπορεί αυτό να ήταν και το φυσιολογικό, δεν ξέρω. Όταν τέλειωσε η φιάλη δεν "ξανάπαιξα" ποτέ. Το έχω ακόμα και έλεγα να το γεμίσω να κάνω λίγη σκοποβολή. Τι είδους αέριο παίρνει; Μπορώ να βάλω το ίδιο με του αναπτήρα ή θέλει άλλου είδους; Το ρωτάω γιατί το να σταματήσω σε ένα περίπτερο είναι πιο απλό από το να τρέχω σε μαγαζί με όπλα κτλ. (δεν ξέρω καν αν έχει κοντά σε μένα).

Επίσης αν το γεμίσω, αλλά δεν ρίξω, "κρατάει" τον αέρα μέσα για καιρό ή αδειάζει από την αχρηστία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω από αέρια, για αυτό ρωτάω. Θυμάμαι ότι γέμιζε με "γκάζι". Τι αέριο είναι αυτό; Οι αναπτήρες με γκάζι δεν γεμίζουν ή λέω μακακίες;

 

Μη φανταστείς αεροβόλου τύπου paintball, της πλάκας ήταν, από κάτω έχει υποδοχή σαν τους αναπτήρες, δηλ. με τέτοιο μικρό φιαλίδιο γέμιζε, απλά μήπως θέλει άλλου είδους αέριο. Όποιος γνωρίζει ας πει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βουτάνιο γεμίζουν

 

Δηλαδή διαφορετικό από των αναπτήρων ή το ίδιο; Γιατί από πάνω ο ένας είπε ότι παίρνουν βουτάνιο και ο άλλος προπάνιο και τελικά δεν κατάλαβα τι αέριο παίρνουν οι αναπτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω από αέρια, για αυτό ρωτάω. Θυμάμαι ότι γέμιζε με "γκάζι". Τι αέριο είναι αυτό; Οι αναπτήρες με γκάζι δεν γεμίζουν ή λέω μακακίες;

 

Μη φανταστείς αεροβόλου τύπου paintball, της πλάκας ήταν, από κάτω έχει υποδοχή σαν τους αναπτήρες, δηλ. με τέτοιο μικρό φιαλίδιο γέμιζε, απλά μήπως θέλει άλλου είδους αέριο. Όποιος γνωρίζει ας πει.

τα αεροβολα κατα 99% δουλευουν με co2

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υγρά των αναπτήρων είναι εύφλεκτα, κάτ που δεν χρειάζεται προφανώς στα αεροβόλα αφού λειτουργούν με πίεση... Θα ήταν και επικίνδυνο μην γίνει κανα λαμπάδιασμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...