Προς το περιεχόμενο

Αντώνης Κανάκης


MovingShadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να εκανε παρομοιο ταξιδι ο Eσκομπαρ,ο Τσοχατζοπουλος, ή δεν ξερω εγω ποιος αλλος, να το καταλαβω το κραξιμο για την υποκρισια της πραξης!

 

Αλλα να πηγαινει ο Κανακης στην Σιερα Λεονε και η Τζολι να υιοθετει 3 παιδακια απο την Αφρικη γιατι ειναι κατακριτεο??

Οποιος βγαζει πανω απο 100.000Ε τον χρονο ειναι a priori κοινωνικα αναλγητος ή (μια απο τις πιο ηλιθιες φρασειςπου κυκλοφορουν) αριστερος με δεξια τσεπη αρα δεν μπορει να εχει κοινωνικες ανησυχιες??

 

Δεν τα κλεψαν τα λεφτα ουτε πατησαν επι πτωματων για να τα αποκτησουν!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθίστε ρε μάγκες να το δούμε πρώτα το "ντοκυμαντέρ" ..

Πατάτα μυρίζομαι ότι θα είναι, αλλά ας το δούμε και μετά σχολιάζουμε!!

 

Ο Κανάκης είναι ένας δημοφιλής διασκεδαστής, που "ανδρώθηκε" τηλεοπτικά στο κρατικό κανάλι της ΕΡΤ 3 (προφανώς με βαρβάτο δόντι). Έγινε γνωστός και χρησιμοποίησε την αναγνωρισιμότητα του για να επεκταθεί επαγγελματικά.

 

Ούτε έκλεψε κανέναν, ούτε έβλαψε κανέναν (απ' όσο ξέρουμε τουλάχιστον)..

 

Μέχρι και την εποχή του ΑΜΑΝ έριχνα τρελά γέλια γιατί γίνονταν υπερπαραγωγές , κυρίως με τον Καλιβάτση, τους χοντρούς και τα γαμάτα σκετσάκια  ..


Το Ράδιο Αρβύλα είναι σαφώς κατώτερο και βαρετό,
μια τεμπέλικη αντιγραφή του Λαζόπουλου ,
και απλά ξεχωρίζει κάπως στο απόλυτο τίποτα της ελληνικής TV,
με τον Κανάκη πρώτη μούρη και τους υπόλοιπους τρεις να κάνουν τις γλάστρες (είναι εμφανές ότι περισσεύουν στην εν λόγω εκπομπή, αλλά παρόλα αυτά τους έχει μαζί και βγάζουν μεροκάματο, οπότε μπράβο του) ..
 

 

Με τις απόψεις του διαφωνώ σε πολλά σημεία , συμφωνώ σε λίγα, και that's it . δε θα το φιλοσοφήσουμε κιόλας..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανακης,σημαντηρας,κομνηνος εγω θα ειμαι παντοτε ευγνωμων γιατι μεγαλωσα με τις μουσικες τους...πριν το ιντερνετ, δεν ειχαμε αλλη προσβαση σε καλη μουσικη εκτος απο αυτους (στο ραδιοφωνο της θεσσαλονικης) και το alternative nation του mtv...δωσαν διεξοδο σε οσους θελαν να ψαχτουν περισσοτερο και ξεφευγαν απο τα ιδια και τα ιδια που παιζαν ολοι οι αλλοι...

 

για να κανεις τη δουλεια που κανουν θελει σιγουρα ψωνιο...χωρις αυτο δεν γινεται, οποτε αδικη η κριτικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το ντοκιμαντέρ που βγήκε με τον Κανάκη να πηγαίνει στην Σιέρα Λεόνε ,

 

και όπως ο ίδιος είπε : " Hτανε εμπειρία ζωής....." , θέλω να σχολιάσουμε αυτό το τηλεοπτικό πρόσωπο.

 

Η Ντέπυ Γκολεμά σχολίασε :" Όταν ο καλοβολεμένος Κανάκης πάει στην Σιέρα Λεόνε , είναι εμπειρία ζωής...".

 

Επειδή μου την σπάνε αυτοί που λαικίζουνε , προσωπικά πιστέυω ότι είναι ένας απο αυτούς , με χιούμορ

 

και προβληματισμούς Λυκείου " Σκεφτομαι και Γράφω" .

 

Έχω αρχίσει να τον βαριέμαι περισότερο και απο τον Λαζόπουλο , την κατάσταση την σώζει κανας

 

Σερβετάς  που και που.

 

Εσείς τί λέτε? Λαικιστής? Αριστερός με δεξιά τσέπη? Καλοβολεμένος παρτάκιας που πουλάει "σάτιρα"?

 

 

ΥΓ: To ντοκιμαντέρ , θα μεταδωθεί απόψε , 26 Μαρτίου , στις 22.15

Δεν τον πάω τον Κανάκη αλλά η Γκολεμά που δεν είναι βολεμένη που πήγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φαιρνω απο το OOT μιας και δε σκεφτηκα οτι θα εχετε θεμα.

 

σρυ κιολα ε , καθομαι να δω το immersion (τοσο catchy τιτλος)....

ο κανακης πιστευει οτι πηγε στο tommorowland και οτι η sierra leone φτανει μεχρι εδω :
 
τρομαρα του
χωρια οτι το δεξι μανικι ειναι μονιμα σηκωμενο, μη χαλασει και το μαυρισμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο το τι είναι ο Κανάκης, το ντοκυμαντέρ ήταν πάρα πολύ καλό. Τέτοιες προσπάθειες δεν βλέπουμε συχνά στην ελληνική τηλεόραση. Απ' το να έκανε το χαζο Ραδιο Αρβύλα, χίλιες φορές να έκανε τέτοια ντοκυμαντέρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη ουσία είναι ότι δεν χρειαζόταν να πάει μέχρι τη Σιέρα Λεόνε για να δει τη φτώχια. Μια βόλτα στα Καμίνια και το Πέραμα αρκούσε.

Άντε έχουν τρεχούμενο νερό οκ(αν και παίζει). Δουλειά δεν έχουν, φάρμακα δεν έχουν, ρεύμα πιθανότατα δεν έχουν, θέρμανση δεν έχουν (ούτε μπορούν να κόψουν ξύλα απο πουθενά), φαϊ με το ζόρι έχουν. Μετά μια βόλτα απο το Σύνταγμα να δει τους άστεγους.

 

Εκεί τουλάχιστον χτίζεις μια καλύβα απο λάσπη και άχυρα και βάζεις το κεφάλι σου μέσα...ο νεο-άστεγος Αθηναιος τι θα κάνει;

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά, ΜΙΑ μόνο να κάνει κάποιος "βολεμένος" κάτι καλό και να μην πέσουν να τον φάνε..! Βγάζει ένα σκασμό λεφτά, οκ.

 

Τα τρώει σε πάρτυ και πόρνες και κοκαΐνες, τον κράζετε

Τα τρώει σε ταξίδι στην Σιέρρα Λεόνε όπου πάει για να αναδείξει στο ελληνικό κοινό τις συνθήκες ζωής εκεί, και τον κράζετε πάλι;;;

 

Είδα το ντοκιμαντέρ και μου φάνηκε αν μη τι άλλο σπουδαίο, και σύντομα θα ψαχτώ με την actionaid, και αυτό έγινε χάρη στον Κανάκη, που χρησιμοποίησε την δημοσιότητά του για να κεντρίσει το δικό μου ενδιαφέρον με αποτέλεσμα να οφεληθούν κάποιοι έμπρακτα και αυτός να λάβει ένα μεγάλο μπράβο!

 

Μπράβο του λοιπόν από μένα και τον ευχαριστώ γιατί έκανε μια σπουδαία κίνηση, μακάρι να τον ακολουθήσουν κι άλλοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν πας ενα τετοιο ταξιδι , που αν μη τι αλλο το χαρακτηριζεις και εμπειρια ζωης , δε γινεται να νοιαζεσαι για το μαυρισμα του ταριφα ουτε να μονταρεις ενα πλανο με εσενα να κατουρας ημιγυμνος στο δασος για να δειξεις ποσο μπετο εισαι στα 50φευγα σου.

 

και μην πεις κανεις οτι ηθελε να δειξει οτι δεν ειχαν τουαλετες γιατι η επομενη ατακα του ηταν ''σαν τη φυση δεν εχει''

 

δεν με νοιαζει αν ειναι βολεμενος και που τρωει τα λευτα του.

το οτι δεν καταλαβε που πηγε με νοιαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν πας ενα τετοιο ταξιδι , που αν μη τι αλλο το χαρακτηριζεις και εμπειρια ζωης , δε γινεται να νοιαζεσαι για το μαυρισμα του ταριφα ουτε να μονταρεις ενα πλανο με εσενα να κατουρας ημιγυμνος στο δασος για να δειξεις ποσο μπετο εισαι στα 50φευγα σου.

 

και μην πεις κανεις οτι ηθελε να δειξει οτι δεν ειχαν τουαλετες γιατι η επομενη ατακα του ηταν ''σαν τη φυση δεν εχει''

 

δεν με νοιαζει αν ειναι βολεμενος και που τρωει τα λευτα του.

το οτι δεν καταλαβε που πηγε με νοιαζει.

 

Χρειαζόταν να πάει στην Σιερρα Λεονε για να δείξει πόσο μπετό είναι στα 50φεύγα του;

 

Το "σαν τη φύση δεν έχει" είναι ειρωνία-σαρκασμός και μεταφράζεται σε "είναι ελεϊνό να μην υπάρχει τουαλέτα αλλά η φύση καλύπτει και αυτή την ανάγκη".

 

Εγώ νομίζω ότι κατάλαβε πολύ καλά που πήγε και αν εστιάζαμε στο τι έδειχνε και όχι στο πόσο συμμετείχε ο ίδιος στα πλάνα θα καταλαβαίναμε κι εμείς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ντοκιμαντερ  ηταν μια μαλακια και μιση...

Ατακες τυπου ''Ολοι εμεις οι δυτικοι ζουμε εις βαρος τους''(WUT),''Θα πιεσουν και τους δικους μας πολιτικους να κανουν κατι''(Ε?),''Πως η κοκα κολα φτανει εδω και δεν φτανουν τα φαρμακα τροφιμα'' και ενα αλλο σωρο..

Και ακομα χειροτερο ειναι οι καποιοι  ανθρωποι που το ειδαν και κλαψαν,αρχισαν τα πριξοπουτσιλικια στο facebook λες και ανακαλυψαν κατι.Τωρα καταλαβανε τι γινεται σε αλλες χωρες?Δηλαδη τοσο καιρο τι σκατα νομιζανε ορισμενοι,στο συννεφο τους ζουσαν?Και αν ηθελε οντως να βοηθησει θα αφηνε τα λογια και θα βοηθουσε με πραξεις...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...