Προς το περιεχόμενο

Θορυβος στην αντλια της H80i ??


KnightRider1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες !! Βλεπω πολλους χρηστεςτης παραπανω ψυκτρας και παραπονιουνται για εναν ενοχλητικο θορυβο που κανει η αντλια της ψυκτρας και επισης για ενοχλητικο θορυβο που κανουν τα Fans ακομα και σε low level (επιπεδο 1). Εγω που εχω την ιδια ψυκτρα παρολο που την εχω στο 3ο επιπεδο (high performance level) δεν εχω τετοια προβληματα ουτε απο θεμα αντλιας ουτε απο θεμα fan ισα ισα ειναι πολυ ησυχη και αποδοτικη παρολο που εχω clockari και το CPU μου (Εκει που μουγκριζει πολυ η δικια μου ειναι σε full load στο CPU οπου ακουγεται και λογικο) !! Παιζει να ειναι εχω εγω καποιο προβλημα ή οι αλλοι που παραπονιουνται εχουν το προβλημα ?!?! (αν μπορειτε στειλτε κανενα βιντεο , αν υπαρχει , που να εχει σχεση με την αντλια και τον θορυβο που κανει μην και δεν το εχω παρει εγω χαμπαρι αν και δεν νομιζω να ειμαι τοσο κουφος !! :P ) Ευχαριστω προκαταβολικα για της απαντησεις σας !!  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να εχω αυτην την ψυχτρα και απλα εχοντας διαβασει διαφορα στο Internet εχω καταλαβει πως ειχανε κυκλοφορισει πολλα προβληματικα κομματια απο το συγκεκριμενο μοντελο και εκανε θορυβο η αντλια τους.εφοσον δεν εχεις προβληματα με θερμοκρασιες μην σε νοιαζει τιποτα,μαλλον εισαι τυχερος και εχεις πεσει σε καλο κομματι.αλλα και προβλημα να σ βγαλει οσο εισαι εντος εγγυησης μην σε νοιαζει θα στην αντικαταστησει η corsair χωρις δευτερη σκεψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να εχω αυτην την ψυχτρα και απλα εχοντας διαβασει διαφορα στο Internet εχω καταλαβει πως ειχανε κυκλοφορισει πολλα προβληματικα κομματια απο το συγκεκριμενο μοντελο και εκανε θορυβο η αντλια τους.εφοσον δεν εχεις προβληματα με θερμοκρασιες μην σε νοιαζει τιποτα,μαλλον εισαι τυχερος και εχεις πεσει σε καλο κομματι.αλλα και προβλημα να σ βγαλει οσο εισαι εντος εγγυησης μην σε νοιαζει θα στην αντικαταστησει η corsair χωρις δευτερη σκεψη.

Ωραια αλλα στο θεμα με τους ανεμιστηρες ?! κανονικα θα επρεπε να δουλευουν ποιο δυνατα αν κρινω απο αλλους !! :/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...