Προς το περιεχόμενο

Windows Phone 8: Ενεργοποίηση ραδιοφώνου στην επόμενη αναβάθμιση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Windows Phone 8, έχουν κάνει την εμφάνιση τους σε αρκετές συσκευές και μπορεί να φέρνουν αρκετές προσθήκες αλλά κάπου στη διαδρομή η Microsoft ξέχασε τη υποστήριξη ραδιοφώνου, ένα λάθος που αναμένεται να διορθώσει σύντομα.Η υποστήριξη ραδιοφωνικού FM δέκτη υπήρχε κανονικά στην προηγούμενη έκδοση των Windows Phone 7.5 όμως οι σημαντικές αλλαγές της νέας έκδοσης δεν επέτρεψε στη Microsoft να διατηρήσει την υποστήριξη και στα Windows Phone 8 εξαιτίας του χρονοδιαγράμματος κυκλοφορίας.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες της ιστοσελίδας The Verge, η Microsoft προετοιμάζει πυρετωδώς την επόμενη έκδοση των Windows Phone 8 η οποία θα επαναφέρει το "χαμένο" χαρακτηριστικό ακόμη και σε αρκετές από τις συσκευές που κυκλοφορούν ήδη στο εμπόριο όπως τα Lumia 920, Lumia 820 καθώς και τα 8X, 8S της HTC. Η υποστήριξη ραδιοφώνου αφορά κατά πάσα πιθανότητα συσκευές που βασίζονται σε Qualcomm SOC ενώ στο δημοσίευμα γίνεται αναφορά και για 2 ακόμα χαρακτηριστικά που θα υποστηρίζουν τα Lumia 920/820 όπως το flip to silence καθώς και διπλό tap στην οθόνη για να επανέλθει η συσκευή από κατάσταση αδρανοποίησης.

 

Η Microsoft δεν έχει ανακοινώσει οτιδήποτε σχετικό με την επόμενη αναβάθμιση των Windows Phone (GDR2), όμως αναφορές τοποθετούν την κυκλοφορία της πριν το καλοκαίρι.

 

Link.png Site: theverge.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά είναι απλά τραγικό να έχεις το hardware, και να σου λένε "ωπ. μισό να βγάλω update για να το χρησιμοποιήσεις".

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι απλά τραγικό να έχεις το hardware, και να σου λένε "ωπ. μισό να βγάλω update για να το χρησιμοποιήσεις".

Το πιο τραγικό είναι να μην έχει ούτε το hardware και να μη σώζεται η κατάσταση ούτε με update!

Κάτοχος nexus7!

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο τραγικό είναι να μην έχει ούτε το hardware και να μη σώζεται η κατάσταση ούτε με update!

Κάτοχος nexus7!

δηλαδή το nexus δεν έχει ραδιόφωνο? σοβαρά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το πιο τραγικό είναι να μην έχει ούτε το hardware και να μη σώζεται η κατάσταση ούτε με update!

Κάτοχος nexus7!

τελειως ασχετο... οταν το πηρες σου ειπαν οτι εχει ραδιο ή οτι θα το "ενεργοποιησουν" με αναβαθμιση? δεν νομιζω, οποτε το να κλαιγεσαι ειναι ατοπο,  το ιδιο ισχυει για οσους εχουν αγορασει συσκευη που δεν ειχε ραδιοφωνο, το οτι τωρα θα ενεργοποιηθει μονο καλο ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί σημαίνει αυτό στην πράξη; Πριν από τρεις μήνες που έψαχνα τηλέφωνο, ένας από τους βασικότερους (για να μην πω ο βασικότερος) που δεν αγόρασα το 820 ή το 920 ήταν η έλλειψη ραδιοφώνου. Τώρα ό,τι και να κάνουν, τηλέφωνο αγόρασα, αλλά όχι lumia...

Ποιός ξέρει πόσοι τέτοιοι σαν εμένα υπάρχουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελειως ασχετο... οταν το πηρες σου ειπαν οτι εχει ραδιο ή οτι θα το "ενεργοποιησουν" με αναβαθμιση? δεν νομιζω, οποτε το να κλαιγεσαι ειναι ατοπο, το ιδιο ισχυει για οσους εχουν αγορασει συσκευη που δεν ειχε ραδιοφωνο, το οτι τωρα θα ενεργοποιηθει μονο καλο ειναι...

Εκανα απλά αναφορά ότι υπαρχουν συσκευές android που δε έχουν το hardware!

Δεν αγοραζω τίποτα αν δε το ψιρισω μέχρι αϊδια!Φυσικα και ήξερα οτι δε υποστηρίζει και φυσικά δε με ενοχλεί ιδιαίτερα αυτή η ελληψη,λόγο του οτι εχω το τηλέφωνο μου γι'αυτη τη δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί σημαίνει αυτό στην πράξη; Πριν από τρεις μήνες που έψαχνα τηλέφωνο, ένας από τους βασικότερους (για να μην πω ο βασικότερος) που δεν αγόρασα το 820 ή το 920 ήταν η έλλειψη ραδιοφώνου. Τώρα ό,τι και να κάνουν, τηλέφωνο αγόρασα, αλλά όχι lumia...

Ποιός ξέρει πόσοι τέτοιοι σαν εμένα υπάρχουν.

Εμένα μου ήρθε την Παρασκευή το 820 ένας λόγος που δεν με έμοιαζε το ραδιόφωνο αλλα να που υπάρχει κ η επιλογή εν τελει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα παρω το ativ-s ...δυστηχως  η αποσπομενη μπαταρια αλλα και το οτι ειναι λεπτο και ελαφρυ το κανουν overall το καλυτερο wp κινητο . 

Το 920 οκ ειναι καλο φοβερο αλλα ειναι πολυ χοντρο τελικα και βαρυ σαν evo3d...  επισης αλλο 420 και αλλο 550 ευρω ... 

Αν πας στα wp δεν ξεκολας για τιποτα αλλο ολα σου μοιαζουν αργα μετα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα παρω το ativ-s ...δυστηχως  η αποσπομενη μπαταρια αλλα και το οτι ειναι λεπτο και ελαφρυ το κανουν overall το καλυτερο wp κινητο . 

Το 920 οκ ειναι καλο φοβερο αλλα ειναι πολυ χοντρο τελικα και βαρυ σαν evo3d...  επισης αλλο 420 και αλλο 550 ευρω ... 

Αν πας στα wp δεν ξεκολας για τιποτα αλλο ολα σου μοιαζουν αργα μετα :)

Βασικά 382 το 820 στην Ελληνική αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...