Προς το περιεχόμενο

Windows Phone 8: Ενεργοποίηση ραδιοφώνου στην επόμενη αναβάθμιση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα ειναι δυνατον να λεμε ποιος χρειαζεται το ραδιοφωνο που εχουν και τα κινητα των 20 ευρω; Επειδη η καθε ms και η καθε google και η καθε apple μας κοροιδευουν αποσκοπωντας να τρεχουμε σε online υπηρεσιες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο τα αγαπημενα μου χαρακτηριστικα το double tap απο το N9 και η ευχη μου θα γινει πραγματικοτητα και θα το δουμε στο 920

Αντε σειρα να παιρνει το swype του multitasking εξισου,

Ηδη η MS στα Windows 8 το εφαρμοζει στο multitasking των metro application.

Γιατι να μην μπει και στα WP8.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το flip-to-silence μου έχει λείψει, από την εποχή που είχα το Trophy.

Πρόσφατα πήρα το 820 και δε μπορώ να πω πως η απουσία ραδιοφώνου με απέτρεψε από την αγορά του.

Πάντως ήταν αναμενόμενο να υπάρχει ραδιοφώνο εφόσον είναι ενσωματωμένο στον επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά, μην βγάλουμε τώρα και το ράδιο άχρηστο. Υπάρχουν πολλοί που τους αρέσει το ράδιο και ακούνε ράδιο. Είναι όπως το κουμπί start μάλλον! Θεωρείται "extra"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το flip-to-silence μου έχει λείψει, από την εποχή που είχα το Trophy.

Πρόσφατα πήρα το 820 και δε μπορώ να πω πως η απουσία ραδιοφώνου με απέτρεψε από την αγορά του.

Πάντως ήταν αναμενόμενο να υπάρχει ραδιοφώνο εφόσον είναι ενσωματωμένο στον επεξεργαστή.

Δεν ειναι ενσωματωμένη η κεραία στο soc!Απλα στα wp κινητα την εχουν προσθεσει γιατί προφανώς ηξεραν για το update που ερχοταν για να λυθεί το προβλημα, άσχετα πως στα specs των συσκευων δε γράφει οτι υποστιρίζει fm radio!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν το internet-radio δεν έχει. Οπότε η έλλειψη του στο nexus που έχω δεν την θεωρώ σημαντική. Αντίθετα θέλω unlimited data. Τι να μου κάνουν τα 600ΜΒ όταν για 1 ώρα ακρόασης θέλω 50-60ΜΒ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά τώρα, αν εξερεσουμε τα κοριτσάκια 14-17 ετών ποιος ανθρωπος ακουει ράδιο;

Διαφημίσεις-Παντελίδης-Σήμα.

3 τεράστια αρνητικα για να μην μπεις καν στον κόπο.

 

Εγώ. Δεν είμαι  σίγουρα 14-17 ετών και-νομίζω-δεν είμαι κοριτσάκι. Αλλά για το τελευταίο ας κρατήσω τις επιφυλάξεις μου, μηδένα προ του τέλους μακάριζε.

Διαφημίσεις-Παντελίδης-Σήμα; Λάθος σταθμούς πετυχαίνεις.

Και εν πάσει περιπτώσει, τελικά η Nokia-MS θεώρησαν ότι κάποιοι ίσως και να το χρειάζονται, για αυτό μάλλον και το ενσωματώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν έχει νόημα να αποφασίσουμε αν πρέπει ή όχι κάποιος να ακούει ραδιόφωνο, ούτε και το τι θεωρούμε ποιοτικό ή όχι! Κάποιος που το θέλει το ψάχνει σαν χαρακτηριστικό στο τηλέφωνό του και καλά κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι λίγο τρατζικ να υπάρχει κάτι στο hardware και να μην υποστηρίζεται εσκεμμένα από το software.

Έχει ξαναγίνει βέβαια. Με βεβαιότητα στο 808 που έχει FM transmiter και σε κάποιες χώρες είναι απενεργοποιημένο, αλλα χωρίς να ειμαι σίγουρος και το IDEOS της wind πριν γίνει ideos pro είχε FM αλλα απενεργοποιημένο λέγεται (δεν είμαι σίγουρος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν το internet-radio δεν έχει. Οπότε η έλλειψη του στο nexus που έχω δεν την θεωρώ σημαντική. Αντίθετα θέλω unlimited data. Τι να μου κάνουν τα 600ΜΒ όταν για 1 ώρα ακρόασης θέλω 50-60ΜΒ?

 

Α γεια σου.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συγγνώμη, για να καταλάβω κάτι: ενεργοποιείται μία λειτουργία μέσω software update και υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που γκρινιάζουν; Σύμφωνοι, δεν είχε γίνει μέχρι τώρα για τον άλφα ή βήτα λόγο. Αλλά να καντηλιάζουμε και να γκρινιάζουμε γιατί προστίθεται ένα feature, ομολογώ ότι ξεπερνά το trolling και αγγίζει τη μιζέρια. 

 

Δεν είναι κακό να πούμε και μια φορά "μπράβο". 

Μακάρι να έκανε το ίδιο και η Apple στο iPhone... 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι λίγο τρατζικ να υπάρχει κάτι στο hardware και να μην υποστηρίζεται εσκεμμένα από το software.

Έχει ξαναγίνει βέβαια. Με βεβαιότητα στο 808 που έχει FM transmiter και σε κάποιες χώρες είναι απενεργοποιημένο, αλλα χωρίς να ειμαι σίγουρος και το IDEOS της wind πριν γίνει ideos pro είχε FM αλλα απενεργοποιημένο λέγεται (δεν είμαι σίγουρος).

 

Δεν έγινε εσκεμμένα και δεν έχει σχέση με το τι ισχύει για το fm transmiter. Απλώς με την μετάβαση του πυρήνα απο τα 7 στα 8 μπήκαν κάποιες προτεραιότητες για το ποια features θα γίνουν port πρώτα και ποια αργότερα. Και το software για το radio δεν ήταν προφανώς ψηλά στην λίστα.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...