Προς το περιεχόμενο

iOS 6.1.3: Αναφορές για γρήγορη εξάντληση της μπαταρίας


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τα android έχει σχέση η αναβάθμιση και ανάλογα σε ποιά ζώνη της γης βρίσκεσαι.Στο lenovo που έχω νομίζω ή η Γερμανία ή η Αυστρία π.χ. παίρνουν άλλα update από αυτά στην Ελλάδα για το ίδιο το tablet. 

 

Τώρα μήπως γίνεται κάτι παρόμοιο με τα προιόντα της apple?δηλαδή το iphone στην ελλάδα έχει διαφορετική αναβάθμιση από το iphone π.χ. του Καναδά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα android έχει σχέση η αναβάθμιση και ανάλογα σε ποιά ζώνη της γης βρίσκεσαι.Στο lenovo που έχω νομίζω ή η Γερμανία ή η Αυστρία π.χ. παίρνουν άλλα update από αυτά στην Ελλάδα για το ίδιο το tablet. 

 

Τώρα μήπως γίνεται κάτι παρόμοιο με τα προιόντα της apple?δηλαδή το iphone στην ελλάδα έχει διαφορετική αναβάθμιση από το iphone π.χ. του Καναδά; 

Όχι είναι παγκοσμίως το ίδιο update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω με το 5αρι εχω παρατηρησει κατι. Οτι να 'ναι.... Ηθελα να ξερα τι σοι "χρηστες" ειναι αυτοι που δημιουργουν τετοιες φημες. Προτινουν και λυση στο προβλημα....Ακου hard reset.... Οκ καταλαβαμε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτως ή άλλως η μπαταρία του 4S με ομιλία και μικρη χρήση 3GS net το πολύ μέχρι το απόγευμα να την βγάλει (ισως και μεσημέρι). Μισή ώρα πάνω κάτω δεν εχει σημασία. Το βραδυ αναγκαστικα στην μπριζα. Αλλωστε πρεπει να συγκρίνεις ακριβως ίδια χρήση και με την ίδια ισχύ σήματος για να ξέρεις τι γίνεται πραγματικά. Δύσκολο.<br><br>

Ένα μεγάλο μέρος της κατανάλωσης αφορά την οθόνη. Όσο πιο μεγάλη τόσο μεγαλύτερη και για τις retina ακόμη περισσότερη.<br><br>

Εγω απο το νέο iphone θα ήθελα 6 απλα πράγματα:<br>

- Μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία (επιβάλεται)<br>

- Απόλυτη συνδεσμότητα με όλες τις Bluetooth συσκευές (να βλέπω και να επικοινωνώ με ακουστικά και τηλέφωνα χωρίς πρόβλημα)<br>

- Μεταφορά αρχείων, εικόνων κλπ χωρίς εφαρμογή όπως το Instashare (ας το ενσωματώσουν στο OS)<br>

- Ραδιόφωνο (επιτέλους είναι κάτι γελοίο να το βάλουν και χρήσιμο για πολλούς)<br>

- Αξιοπρεπή κάμερα (δεν με μοιράζουν τα Mp αλλά η απόδοσή της και οι ρυθμίσεις της. Το Sony-Ericsson w800i μου με 2Mp κάμερα έβγαζε απείρως καλύτερες φωτογραφίες απο το 4S. Ας αγοράσουν μια πατέντα).<br>

- Πιο ευαίσθητη κεραία WiFi<br>

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να υπάρχει συσκευή που να την έχεις όλο το βράδυ με τα πάντα ανοιχτά και να μην καταναλώνει μπαταρία! Αυτό που μας ενδιαφέρει εδώ είναι να δούμε αν υπάρχουν χρήστες που παρατήρησαν διαφορετική συμπεριφορά στην μπαταρία μετά το update σε 6.1.3

Προσωπικά μου τρώει άντε 3-4 το βράδυ maximum. Με ανοιχτό wifi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

galaxy y pro duos, 2 κάρτες πάνω με πολύ ομιλία, λιγο/καθόλου wifi, 2g only, Πόσο λετε πάει? 4-5 μέρες στο χαλαρό.

Bεβαια πρέπει να ξέρεις να κλείνεις ότι δεν χρειάζεται (πχ phone data).

 

στο θέμα μας..

 

Μπορείς στα iphone να γυρίσεις πίσω?? Να κάνεις downgrade δηλαδή. Υπάρχει κάπου (πχ επίσημα) η παλιά rom να την περάσεις? Πχ να πας από την 6 στην 5 ή από την 6.1.3 στην 6.1.0

 

Με έναν κάτοχο που το συζητούσα μου είχα πεί όχι αλλα δεν το πολυκαταλαβαίνω αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τα λίγα θετικά του iOS είναι το γεγονός ότι κρατάει περισσότερο η αυτονομία του στο web surfing

 

εκεί θέλω να δω αναφορές. αν με την 6.1.3 παρουσιάζεται θέμα και στην κατανάλωση μπαταρίας κατά την διάρκεια surfing τότε μιλάμε για fail update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να έχεις ένα τέτοιο smartphone και να κάνεις μόνο κλήσεις??? Πάντα την είχα αυτή την απορία και ειλικρινά τις περισσότερες φορές παραξενεύομαι όταν ακούω απο φίλους πως έχουν κλειστά data, wifi, sync κλπ για να κερδίσουν χρόνο αναμονής. Γιατί να μην πάρουν ένα απλό τηλέφωνο τότε που θα βγάζει μια εβδομάδα άνετα?

 

Αυτό είναι σαν να ρωτάς γιατί οι γυναίκες φοράνε γόβες και οι άντρες σκαρπίνια, όταν τα αθλητικά είναι τόσο πιο άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

από τα λίγα θετικά του iOS είναι το γεγονός ότι κρατάει περισσότερο η αυτονομία του στο web surfing

 

εκεί θέλω να δω αναφορές. αν με την 6.1.3 παρουσιάζεται θέμα και στην κατανάλωση μπαταρίας κατά την διάρκεια surfing τότε μιλάμε για fail update

 

Fail θα ήταν αν είχαν όλοι πρόβλημα! Προφανώς για σένα μερικές αναφορές ανάμεσα σε εκατομμύρια χρήστες είναι fail! Να ξεσηκώσω αντίστοιχες αναφορές και για άλλα λειτουργικά??? :P

 

 

Αυτό είναι σαν να ρωτάς γιατί οι γυναίκες φοράνε γόβες και οι άντρες σκαρπίνια, όταν τα αθλητικά είναι τόσο πιο άνετα.

 

Δηλαδή μου λες πως επιλέγει κάποιος ένα "κινητό" 6" σχεδόν για να κάνει μόνο κλήσεις? Για να βλέπει τον dialer με μεγαλύτερα κουμπιά? ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fail θα ήταν αν είχαν όλοι πρόβλημα! Προφανώς για σένα μερικές αναφορές ανάμεσα σε εκατομμύρια χρήστες είναι fail! Να ξεσηκώσω αντίστοιχες αναφορές και για άλλα λειτουργικά??? :P

 

fail είναι γιατί θα χάσει εκεί που υπερτερεί. κι αυτό είναι η αυτονομία στο web browsing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...