Προς το περιεχόμενο

iOS 6.1.3: Αναφορές για γρήγορη εξάντληση της μπαταρίας


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν το λιώνεις το κινητό με το Facebook όλη μέρα και γενικά στο Internet, κρατάει άνετα δύο ημέρες. Φυσικά δεν το έχεις το κινητό για τηλέφωνα και sms, οπότε είσαι στη μία ημέρα.
Κακά τα ψέματα, όλοι μας πατάμε συνεχώς το κινητό και χωρίς να χρειάζεται, απλά για να δούμε κάτι. Λογικό να μην κρατάει η μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα είναι τι βάζει ο καθένας στο κινητό του και τι τρέχει από πίσω.

Με android 4.2.2 σε galaxy nexus με νορμαλ χρήση μου βγαζει άνετα 2 μέρες.

 

Το ίδιο φαντάζομαι θα γίνεται και στο iphone . Το ότι λέει το άρθρο ότι το πρωί το βρίσκουν αδειο από μπαταρία μου κάνει υπερβολή.

 

Τώρα σε όλα αυτά τα κινητά αν λιώνεις στο internet ή σε κάποια εφαρμογή με αποτέλεσμα να έχεις συνέχεια αναμμένη την οθόνη είναι αναμενόμενο να τα παίξει η μπαταρία.

 

Πάντως είτε εχεις ios , android, windows phone κάλο είναι να μην γεμίζεις το κινητό με δεκάδες εφαρμογές που δεν τις ανοίγεις καν δεν υπάρχει λόγους να υπάρχουν. Επίσης καλό είναι κοιτάμε την συμπεριφορά μιας εφαρμογής.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είτε εχεις ios , android, windows phone κάλο είναι να μην γεμίζεις το κινητό με δεκάδες εφαρμογές που δεν τις ανοίγεις καν δεν υπάρχει λόγους να υπάρχουν. Επίσης καλό είναι κοιτάμε την συμπεριφορά μιας εφαρμογής.

Πολύ σωστό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τον γύρισες σε 6.1.2 από 6.1.3?? 

Kαι γώ αυτό θα ρώταγα γιατί δε γίνεται. Εκτός αν πρόλαβε την ίδια μέρα πριν σταματήσει η Apple να υπογράφει την 6.1.2. Αλλιώς δε γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή μπορεις πολυ απλα να βαλεις ενα firewall,οπως το droidwall και να διαλεγεις εσυ ποιες εφαρμογες θελεις να εχουν συνδεση με το internet.Ουτε διαφημισεις,ουτε τιποτα,ακομα και σε παρανομες εφαρμογες που σε σκιζουν στο spam.

 

 

Και ΜΟΝΟ που αναφέρθηκε η λέξη firewall για κινητό, με κάνει να ακούω για android και να κάνω λες και μου μιλάτε για πιγκουίνους....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iTunes ποτέ δεν μου άρεσε (και κράζω από το 2006 που πήρα το πρώτο ipod, εδω μέσα σίγουρα υπάρχουν κάποια κείμενά μου σχετικά με μια εφαρμογή drag and drop που υπήρχε τότε και είχα αγοράσει, το Anapod) μέχρι που πήρα το iPad, οπότε και κατάλαβα το λόγο πρέπει με το ΖΟΡΙ να είναι όλα όπως τα ζητάει το iTunes. Μία φορά να τα φτιάξεις όπως πρέπει, μετά τελείωσες όσες συσκευές και να θες να συγχρονίσεις.

 

Έκατσα ένα 5ωρο και οργάνωσα τα τραγούδια μου, έφτιαξα και τα tags και τις λίστες μου και πλέον πραγματικά σου μιλάω είναι πολύ απλό στη διαχείριση. Όλα σε ένα νοικοκυρεμένα που λεμε.. Ακόμα και ο αδερφός μου με το Galaxy S3 που έχει, χρησιμοποιεί iTunes για να ακούει μουσική και να φτιάχνει playlists. Άσχετα αν δεν μπορεί προφανώς να τις περάσει στο τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκατσες 5 ωρες.Εκατσα 5 λεπτα για να μπλοκαρω οτι παρανομη εφαρμογη εχω κατεβασμενη απο το ιντερνετ και πλεον μπαινω στα γνωστα site και τις κατεβαζω με την ιδια ευκολια που κατεβαζω τα προγραμματα στο pc.Αρα το να κραζετε μια εφαρμογη την οποια θα ανοιξετε για 5 λεπτα και μετα θα την αφησετε στην ακρη να καθεται και να κανει την δουλεια της αθορυβα,δυνοντας σου ομως την δυνατοτητα να βαλεις οτι θες στο κινητο σου,ειναι χαζομαρα.Τεσπα,ειμαστε offtopic,εαν θες συνεχιζουμε σε πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκατσα ένα 5ωρο και οργάνωσα τα τραγούδια μου, έφτιαξα και τα tags και τις λίστες μου και πλέον πραγματικά σου μιλάω είναι πολύ απλό στη διαχείριση. Όλα σε ένα νοικοκυρεμένα που λεμε.. Ακόμα και ο αδερφός μου με το Galaxy S3 που έχει, χρησιμοποιεί iTunes για να ακούει μουσική και να φτιάχνει playlists. Άσχετα αν δεν μπορεί προφανώς να τις περάσει στο τηλέφωνο.

 

Ακριβώς. Το iTunes είναι όπως θα πρέπει να είναι κάποιος Media Player με Media Library Management. Δεν κρασάρει η βιβλιοθήκη με τα metadata (αν και υπήρχαν κάποια προβλήματα σε κάποιες αναβαθμίσεις, αλλά κυρίως παρατηρήθηκαν σε imports για content από άλλο media player) όσο μεγάλη και να είναι. 

 

Το θέμα δεν είναι να έχει κανείς "πολύ μουσική" αλλά να την έχει καλά οργανωμένη. Και σε αυτό, το iTunes είναι πολύ καλό. 

 

Εάν έχεις μία καλή βιβλιοθήκη με media content, τότε με το iTunes μπορείς πάρα πολύ εύκολα να κάνεις ό,τι θες με τις συσκευές σου και την μουσική σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iTunes και γενικά η φιλοσοφία της Apple, είναι να αγοράζεις. Αγοράζοντας τη μουσική είναι οργανωμένη.

Αν δεν την έχεις αγοράσει όπως οι περισσότεροι από εμάς (είναι αδύνατον να έχεις αγορασμένα 300+ GB μουσική), θα πρέπει να την οργανώσεις μόνος σου. Σε αυτό μπορεί να βοηθήσει ένα αρκετά καλό πρόγραμμα που ακούει στο όνομα Source.png Πηγή: http://thelittleappfactory.com/tagalicious/">Tagalicious. Κοστίζει λιγότερο από 15€ και κάνει φοβερή δουλειά. Να σημειώσω ότι καλό είναι να γίνεται κάθε Album ξεχωριστά και όχι όλη η μουσική με τη μία, γιατί μπορεί να κάνει κάποια λαθάκια, τα οποία θα είναι δύσκολο να βρεθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...