Προς το περιεχόμενο

μεταφορα εφαρμογων σε καρτα micro sd arnova 10d g3 tablet


d@mi@NOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας!
Αγορασα πριν μια εβδομαδα το arnova 10d g3 tablet με android 4.0.3
το προβλημα ειναι πως εχω δοκιμασει τα παντα εχω ψαχτει με ενα σορο εφαρμογες και οτι να ναι και 
δεν μπορω να καταλαβω γιατι στις ρυθμισεις των εφαρμογων δεν μου εχει σε καμια εφαρμογη την επιλογη ''μετακινηση εφαρμογης στην καρτα sd'' οπως εχει σε ολα τα android? γιατι εχω και κινητο με adroid 2.3 και υπαρχει αυτη η επιλογη σχεδον σε ολες τις εφαρμογες. 
Απλα πηγα και αγορασα μια sd 16gb class 10 γιαυτο τον σκοπο, μιας και η εσωτερικη μνημη δεν επαρκει και μου φαινεται πως τζαμπα εδωσα χρηματα γιαυτην. μηπως μπορει καποιος να ριξει τα φωτα του?? 
να ενημερωσω πως κατεβασα το MiniTool Partition Wizard Home Edition εκανα τα βηματα ολα χωρισα την sd σε 2 διαμερισματα fat32 και ext3 και παω να ανοιξω το link2sd και μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει '' το Link2SD δεν μπορει να αποκτησει προσβαση root. Εαν εχετε προσβαση root βεβαιωθειτε πως την επιτρεψατε στο Superuser'' 
δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο το root?, το Superuser? πως θα τα εγκαταστησω και γιατι πρεπει εφοσον διαβασα πως στις εκδοσεις android 4 δεν χρειαζεται κατι τετοιο.
Ευχαριστω εκ των προτερον!

Επεξ/σία από d@mi@NOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...