Προς το περιεχόμενο

Vaio και προβλημα με τους nvidia drivers


pcfan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, εχω ενα vaio vpc-f13e1e και φοράει την 425Μ. Είχα βάλει τους οδηγούς 314.07 και μετα απο restart μου έβγαζε μαύρη οθόνη (ενώ με έβγαλε το σήμα των windows και ότι φορτώνει) στην σελίδα που μπαίνεις στον χρήστη και πληκτρολογεις τον κωδικο σου. Βάζοντας το hdmi καλώδιο της τηλεόρασης βλέπει την οθόνη και ενεργοποιείται η οθόνη του φορητού και κάνω την δουλειά μου. Προχθές βγήκαν και οι 314.22 αλλά πάλι το ίδιο θέμα. Να τονίσω ότι σε τερματισμό και cold boot δεν εχω θέμα. Φοράει το μηχάνημα 8 64-bit αγορασμενα. Τα φώτα σας τι μπορω να κάνω (αν και την βλέπω να πηγαίνω σε 310.90 ή σε κάποια πιο παλια...)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσες να το επαναφέρεις στην αρχική κατάσταση, όπως ήταν όταν το πήρες, που σημαίνει ότι θα είχε τους προηγούμενους drivers από τους 314.07 που έβαλες εσύ. Όταν το πήρες σου πέταγε μαύρες οθόνες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι το εχω εδω και 2 χρονια...ποτε δεν μου εκανε μαυρες οθονες. Δεν θελω να το επαναφερω με drivers πριν τους 314.07 με τα dvd της sony. Επισης μπορώ να τους γυρίσω τους οδηγούς στους 310.90

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ε ωραία τότε. Δοκίμασε το και δες αν σου πετάει μαύρες οθόνες με τους 310.90. Κράτα και κάποιο backup πρώτα. </p>

 

Λέω απο το πρώτο ποστ ότι δεν μου εμφανίζει μαύρες οθόνες. Δεν μου τις πετάει. Μονο όταν να μπω στον χρήστη μου και να βάλω κωδικο μου δείχνει! Το θέμα μου ειναι γιατι το παθαίνει αυτο με οδηγούς πάνω απο 310.90!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...