Προς το περιεχόμενο

Legend of Grimrock 2


Apoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, ας πω και εγώ τις πρώτες απόψεις μου μετά από 5 ώρες (σε in game time, κανονικά είναι πολύ περισσότερες). Το παιχνίδι είναι καλύτερο μέχρι στιγμής από το 1 by far. Είναι δύσκολο, δεν σε αφήνει σε ησυχία και αρκετά σαδιστικό. Ακριβώς ότι ήθελα δηλαδή. Τα puzzles άλλα είναι εύκολα, άλλα είναι παναγία βόηθα.

 

Δε βλέπω όμως πολύ συμμετοχή από το forum και με στεναχωρεί. Αν δεν το έχω τελειώσει μέχρι τις 24 που βγαίνει το Beyond Earth, άνετα θα πάνε τα πάντα on hold για να το λιώσω.

 

Είναι ένα διαμαντάκι που στα 20 ευρώ είναι στην ουσία τζάμπα πράμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλέπω όμως πολύ συμμετοχή από το forum και με στεναχωρεί.

Αυτό το ρημάδι το release schedule Σεπτεμβρίου - Νοεμβρίου φταίει  :P, μεταξύ Wasteland 2, Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition, Middle Earth: Shadow of Mordor, Legend of Grimrock 2, Civilization: Beyond Earth και Dreamfall Chapters απλά δεν υπάρχει χρόνος για τίποτα.

 

Προσωπική θεωρία - η κλωνοποίηση τελικά θα αναπτυχθεί λόγω των αυξημένων backlog παρά για κάποιο άλλο λόγο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δε βλέπω όμως πολύ συμμετοχή από το forum και με στεναχωρεί.

 

 

 

Ρε μάστορα, και πνιγόμαστε και έχουμε και το ρημαδιασμένο το backlog, είναι δύσκολο φθινόπωρο :P

 

Υπομονή και θα τα κουβεντιάσουμε όλα εν καιρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδάρα. Κάνανε απίστευτη δουλειά οι μάγκες, κλάσης και χέσης ανώτερο από το πρώτο. Και πρέπει να είναι και ψιλοτεράστιο, έχω κλείσει 9μιση ώρες και έχω την εντύπωση ότι δεν έχω κάνει και πολλά πράγματα ακόμα.  :huh:

 

Τώρα βρήκα την πρώτη μου αράχνη οπότε έπρεπε να κάνω ένα διάλειμμα 2-3 ημερών γιατί απ' το πρώτο δεν την πάλευα με δαύτες. :P

Σήμερα περιμένω και κλειδάκι από Dreamfall Chapters, οπότε παίζει να πάει λίγο πίσω, θα δείξει. Όσοι δεν το έχετε αρχίσει ακόμα, δεν ξέρετε τι χάνετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλαστήμησα στο

Ratling Boss

αν και υπάρχει ο faggot way για να το κάνεις (δεν θα πω ποιος γιατί απλά δεν αξίζει) και γενικά πλέον είμαι σε ένα σημείο που δε ξέρω που να πάω (τώρα θα κάτσω για καμιά ωρίτσα γιατί δε μπορούσα όλη μέρα). Το παιχνίδι είναι απλά υπέροχο πάντως και αρκετά σαδιστικό (just how I like it). Σίγουρα πάντως μέχρι να το τερματίσω δε θα ασχοληθώ με άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...