Προς το περιεχόμενο

οτε Vdsl νεα σμυρνη Ποτε??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την επιλογή των περιοχών που θα ενεργοποιήσει ο οτε τις vdsl τις έκανε με βάση το χρήμα που παίζει στις περιοχές σε συνδιασμό με τις κακές ταχύτητες ή είναι τυχαίο που οι περισσότερες περιοχές που μπαίνει είναι από τις θεωρούμενες "καλές"; 

Θα μου πεις στην κατάσταση που είναι ο περισσότερος κόσμος οικονομικά δεν θα μπορούσε να στραφεί σε άλλους, λόγω των τιμών που έχει στo vdsl.

σιγουρα επειδη πεφτει σκαψιμο θα πρεπει λογικα να συμφωνησει(στο λαδωμα) ο δημαρχος.αμπελοκηποι που μπηκε θεωρητικα πρωτη (πρακτικα δεν ξερω αν δινουν ακομα) εγινε επειδη σιγουρα θα εχει και μεγαλη απηχηση λογω φοιτητων.συνηθως τα περισσοτερα πραγματα ξεκιναγαν απο χαλανδρι και αμπελοκηπους.τωρα καποιες περιοχες που μπηκαν στα νοτια προαστια η που ετοιμαζονται ειχαν και θεματα με το ιντερνετ.πχ αλιμος  κτλ.οπως και η παλαια πεντελη που εχει μπει απο βορεια προαστια.

νεα σμυρνη δεν ξερω επισης τι εχει γινει με το ftth της forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το FTTH σε κάποιες πολυκατοικίες έχουν αφήσει τις ίνες ατερμάτιστες και είναι σε τελικό στάδιο εγκατάστασης ανάλογα με το ποιοι χρήστες από κάθε πολυκατοικία ενδιαφέρονται.

Το "σύντομο" διάστημα ήταν 1.5 χρόνος και όσο ακόμα πάρει. Και αυτό για 2-3 κεντρικούς δρόμους γύρω από την πλατεία. Στη δική μου γειτονιά που είμαι αρκετά πιο Νότια, αμφιβάλλω αν θα φτάσει ποτέ το FTTH αλλά και για vdsl επίσης χλωμό το κόβω όπως πάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το FTTH σε κάποιες πολυκατοικίες έχουν αφήσει τις ίνες ατερμάτιστες και είναι σε τελικό στάδιο εγκατάστασης ανάλογα με το ποιοι χρήστες από κάθε πολυκατοικία ενδιαφέρονται.

Το "σύντομο" διάστημα ήταν 1.5 χρόνος και όσο ακόμα πάρει. Και αυτό για 2-3 κεντρικούς δρόμους γύρω από την πλατεία. Στη δική μου γειτονιά που είμαι αρκετά πιο Νότια, αμφιβάλλω αν θα φτάσει ποτέ το FTTH αλλά και για vdsl επίσης χλωμό το κόβω όπως πάμε...

ας φτασει vdsl και who cares about ftth.το vdsl θα φτασει αργα η γρηγορα.για το ftth γενικα ειναι δυσκολα τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το FTTH σε κάποιες πολυκατοικίες έχουν αφήσει τις ίνες ατερμάτιστες και είναι σε τελικό στάδιο εγκατάστασης ανάλογα με το ποιοι χρήστες από κάθε πολυκατοικία ενδιαφέρονται.

Το "σύντομο" διάστημα ήταν 1.5 χρόνος και όσο ακόμα πάρει. Και αυτό για 2-3 κεντρικούς δρόμους γύρω από την πλατεία. Στη δική μου γειτονιά που είμαι αρκετά πιο Νότια, αμφιβάλλω αν θα φτάσει ποτέ το FTTH αλλά και για vdsl επίσης χλωμό το κόβω όπως πάμε...

 

Καιρό είχα να διαβάσω μια τόσο καλή ενημέρωση για την πορεία αυτής της ταλαιπωρημένης προσπάθειας της Forthnet στη Ν. Σμύρνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρό είχα να διαβάσω μια τόσο καλή ενημέρωση για την πορεία αυτής της ταλαιπωρημένης προσπάθειας της Forthnet στη Ν. Σμύρνη.

απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο.οποιος βαλει παντως ελυσε το προβλημα του οχι απο πλευρα ταχυτητας μονο αλλα απο πλευρα οτι ειναι ινα.ουτε crosstalk ουτε δεν ξερω τι.

 

στο adslgr έχουν γράψει ότι είναι 30 euro (αν θυμάμαι καλά για 100/50 με δωρεάν κόστος εγκατάστασης...

30 ευρω για 100/50 .μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή είμαστε πλεονέκτες, πιλοτικό=τσάμπα :P

το ftth δεν ειναι πιλοτικο αμα το σκεφτεις με deep thought.:P ολοι οι παροχοι δινουν ftth σε εταιρειες.χεχε.απλα σε αυτην την περιπτωση ο εξοπλισμος ειναι πιο φτηνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το συγκεκριμένο της Forthnet είναι πιλοτικό πάντως, για αυτό εξάλλου το δίνει τόσο φτηνά, αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να ήταν τόσο χαμηλή η τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμένο της Forthnet είναι πιλοτικό πάντως, για αυτό εξάλλου το δίνει τόσο φτηνά, αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να ήταν τόσο χαμηλή η τιμή...

ναι το πιο πανω ηταν για αστειο:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καλά κάτσε να ενεργοποιηθούν πρώτα κάμποσοι, γιατί ακόμα πέρα από 1 κατάστημα της Forthnet δεν έχουν άλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Έμαθα ότι έχουν ξεκινήσει εργασίες και έχουν τοποθετηθεί κάποιες καμπίνες στο νότιο κομμάτι της Νέας Σμύρνης. Γνωρίζει κανείς εξελίξεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...