Προς το περιεχόμενο

Πόρτα-πόρτα, νέα υπηρεσία από το Taxibeat


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που έκαναν οι τύποι με το taxibeat είναι το πραγματικό success story και όχι οι καλλιέργειες με σαλιγκάρια που μας δείχνουν στη τηλεόραση συνέχεια. Μακάρι η ελληνική κοινωνία (νοοτροπίες, αγορά, δημόσια διοίκηση) να ευνοούσε τέτοιες προσπάθειες και να μην ήταν μόνο η εξαίρεση το taxibeat...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό που έκαναν οι τύποι με το taxibeat είναι το πραγματικό success story και όχι οι καλλιέργειες με σαλιγκάρια που μας δείχνουν στη τηλεόραση συνέχεια. Μακάρι η ελληνική κοινωνία (νοοτροπίες, αγορά, δημόσια διοίκηση) να ευνοούσε τέτοιες προσπάθειες και να μην ήταν μόνο η εξαίρεση το taxibeat...

 

Αν και τα σαλιγκάρια αποδίδουν κέρδος why not? Δεν μπορούν όλοι να ασχοληθούν με νέες τεχνολογίες κλπ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα οποία διαμερίσματα σε λίγο δεν θα αξίζουν ουτε 20 χιλιαρικα.

Μα δεν ειπαμε να τα πουλησει αλλα να τα νοικιασει και ετσι θα ειχε 400-500 ευρω τον μηνα συν τον χρονο για να κανει καποια αλλη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειπαμε να τα πουλησει αλλα να τα νοικιασει και ετσι θα ειχε 400-500 ευρω τον μηνα συν τον χρονο για να κανει καποια αλλη δουλεια.

 

Δεν είναι κερδοφόρο το να νοικιάζεις αυτή την εποχή. Το ¼ δε πληρώνει τίποτα απολύτως, το ¼ σε φεσώνει με ότι φαντάζεσαι και καθυστερεί κάργα τις πληρωμές, το ¼ απαιτεί γελοίες μειώσεις και το άλλο ¼ που έμεινε έχουν αρκετά λεφτά για ν' αγοράσουν δικό τους σπίτι, οπότε δε νοικιάζουν. Στο καπάκι, έχεις να πληρώσεις φόρους (ακόμα κι αν σε φεσώνει ο άλλος, το κράτος θα εισπράξει φόρο από εσένα κανονικά... από εσένα που δε πήρες ποτέ λεφτά!), έχεις να πληρώσεις χαράτσια, έχεις να πληρώσεις συντήρηση στα σπίτια.... και φυσικά, έχεις και τον κάθε π@π@ρα στο σπίτι σου να νομίζει ότι επειδή έχεις ένα spare σπίτι να νοικιάσεις είσαι ο Ωνάσης και δε παίζουν υποχρεώσεις.

 

Γενικά, μακριά, δε λένε τα σπίτια/ διαμερίσματα αυτή την εποχή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα προβλημα απο την στιγμή που ο ανταγωνισμός δεν ειναι αθέμιτος ..

Ισα ίσα ο ανταγωνισμός θα ρίξει και τις τιμές προς όφελος του καταναλωτη..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αθώα καλοπροαίρετη ερώτηση.

Αυτή η υπηρεσία δεν "έρχεται σε αντίθεση" με τη δουλειά των ταξί;

Τι εννοώ... Μου κάνει σαν υπηρεσία που θα μπορούσαν να προσφέρουν εταιρείες courier π.χ. Δεν θα δημιουργήσει προστριβή μεταξύ των δύο κλάδων;

 

Κατά τ' άλλα και πάλι ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά της εφαρμογής!!

 

Το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ, όχι τόσο για την προστριβή όσο για την αδειοδότηση.... για να εκτελείς υπηρεσίες ταχυμεταφορών θέλεις άδεια από την ΕΕΤΤ κάτι χρόνια τώρα, πως το αντιμετώπισαν αυτό;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα αν δεν εισαι πλουσιος δεν αξιζει ουτε ποδηλατο να εχεις.

δεν εχεις και αδικο :P

 

Θα το μαθω στην γιαγια μου για να μου στελνει παστιτσιο  :)

χαχαχα! και εγω μουσακα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...