Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση μητρικη-cpu


lostresam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια! επειδη αυτο το καιρο ψαχνομαι για νεα μητρικη-cpu(εχω στο μυαλο μου i3 3220,h61) αλλα θελω να εχω μια ιδεα και απο amd...η χρηση του κυριως θελω να ναι για gaming...τα λεφτα που διαθετω ειναι μεχρι 150ε..

με τη προυποθεση φυσικα οτι θα δω διαφορες με το παρον μου συστημα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια! επειδη αυτο το καιρο ψαχνομαι για νεα μητρικη-cpu(εχω στο μυαλο μου i3 3220,h61) αλλα θελω να εχω μια ιδεα και απο amd...η χρηση του κυριως θελω να ναι για gaming...τα λεφτα που διαθετω ειναι μεχρι 150ε..

με τη προυποθεση φυσικα οτι θα δω διαφορες με το παρον μου συστημα! 

 

Δεν νομιζω οτι με αλλαγη cpu+μητρικη θα δεις διαφορα σε gaming. Για αρχη θελεις καλυτερη καρτα γραφικων.

 

Τι games παιζεις ? Σε τι αναλυση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πας σε αλλαγη τοτε. Τζαμπα χρηματα. Αυτο που εχει νοημα να θες να αναβαθμισεις ειναι να πουλησεις cpu-mobo-ram και να αγορασεις Phenom II x4 965 BE + Asrock 970 Pro3 / Asrock 970 Extreme3 + XFX 7850 1GB στα ~220-230 ευρω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγες περιπτώσεις σε παιχνίδια που θέλουν πυρήνες θα είχες βελτίωση αν πήγαινες σε χ4 και πάνω αλλά δεν αξίζει η αλλαγή έτσι όπως τη σκέφτηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβαμαι ομως πως αργοτερα θα εχω την αναγκη απο καποιον δυνατοτερο cpu απτον ε8500 ενω καρτα γραφικων θα ειμαι σε θεση καθε χρονο να δινω κανα 100αρι πουλωντας και τη παλια μου και να παιρνω καποια αντιστοιχη mid-range οπως ειναι τωρα η 7850 πχ..

οποτε καλυτερος τωρα σε ολες τις αποψεις εινα ο i3 ή καποιος αντιστοιχος amd στα ιδια περιπου λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...