Προς το περιεχόμενο

χρειαζομαι καρτα γραφικων??????????


ker2zw1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω φτιαξει ενα φθηνο 2ο pc για ιντερνετ μουσικη και καμια ταινια εδω και 3 μηνες αλλα εχω ενα μικρο θεματακι. Οταν βλεπω βίντεο στο YouTube σε 1080p full screen τα χρώματα αλλοιωνονται και φαίνονται σαν να ειναι υπερκορεσμενα. Μόλις βάλω το ίδιο βίντεο σε μικρό παράθυρο όλα φαίνονται Νορμαλ. Στην αρχή νόμιζα οτι φταίει το μονιτορ και έπαιζα με τις ρυθμίσεις αλλα δεν άλλαξε κατι. Μετα δοκίμασα και σε αλλα 2 μονιτορ και πάλι γινόταν το ίδιο. Λέτε να φταίει η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών του επεξεργαστη (intel hd graphics)που χανεται η ποιότητα εικόνας σε full screen video?Αρα πρεπει να παρω μια φθηνη καρτα γραφικων για καλυτερη ποιοτητα?

 

Το pc εχει επεξεργαστη   Intel Dual Core G860 3.0GH

                 μητρικη           Gigabyte H77M-D3H

και 8 gb ram

   
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανο αλλα οχι απαραιτητο. ΤΟ καλυτερο να δοκιμασεις μια καρτα γραφικων ενος φιλου σου. Απο φθηνες καρτες παντως αυτη ειναι αρκετα καλη ευκαιρια: http://www.ebw.gr/el/Product/78841/VGA-2GB-Radeon-PowerColor-HD6670-(PCI-E-V-D-HDMI-A) , θα σου επιτρεψει αν παιζεις και παιχνιδια με τα γραφικα στο low στα 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταιει η ενσωματομενη καρτα γραφικων.Αυτη που εχει πανω ειναι τουμπανο για αυτες τις δουλειες. Στο κανει και στις mkv ταινιες αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταιει η ενσωματομενη καρτα γραφικων.Αυτη που εχει πανω ειναι τουμπανο για αυτες τις δουλειες. Στο κανει και στις mkv ταινιες αυτο;

 

Οχι μονο στο youtube  το κανει αυτο.οταν το εχω 1080p και μικρη οθονη δεν υπαρχει προβλημα,οταν το βαλω full screen τοτε αλλαζουν τα χρωματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια δοκιμασα με ολους.Μονο με chrome δουλευει σωστα.Ευχαριστω για τη βοηθεια .

Αν και ακομα προσπαθω να καταλαβω γιατι υπαρχει αυτο το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...