Προς το περιεχόμενο

απορρητο νουμερο


Free_Soul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας! Θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια. Πως γινεται αφου εγω οταν πηγα να παρω το καινουριο μου νουμερο σημειωσα οτι δεν θελω να φαινετε πουθενα στους καταλογους ,να παιρνω τηλ στο νουμερο του τηλεφωνηκου καταλογου και να μου λενε κανονικα τα στοιχεια;;

Και επισης θελω να καταργησω μια παλια καρτα μου πως μπορω να την καταργησω;; Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα και εναν καιρο , ηταν ενας τυπος που σηκωσε ολα τα στοιχεια απο κατι εκατομμυρια ελληνες απο τους υπολογιστες του υπουργειου οικονομικων.

Μεχρι και τι νουμερο σωβρακο φοραμε και αν ειναι με τον μικυ ή τον γκουφυ.

Μαντεψε τι τα εκανε αυτα τα στοιχεια...ναι καλα καταλαβες...τα πουλησε ή προσπαθησε τελοσπαντων να τα πουλησει (προφανως πρεπει να τα πουλησε σε καποια φαση) σε ΚΑΘΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ...

Μπορεις να μαντεψεις ποιος μπορει να ειναι ο "καθε ενδιαφερομενος" ?Ναι..διαφημιστικες εταιριες , τραπεζες , εισπρακτικες , γραφεια πολιτικων για να σου στελνουν ερωτικα γραμματα πριν τις εκλογες ...οποιον βαζει ο νους σου.

 

Και πιστευεις εσυ τωρα οτι επειδη τσεκαρες οτι δεν θες να φαινεται το νουμερο σου πουθενα...το πηρανε αυτοι υποψη ??

 

Ξερεις τι λεφτα δινουν οι προαναφερθεισες εταιριες για τετοια δεδομενα??Και απορρητο να στο κανανε το νουμερο και να μην φαινοταν πουθενα...αυτοι που θα θελανε να το εχουν..θα το εχουν....

 

Περασαν οι εποχες που κοιμομασταν με τα πατζουρια ανοιχτα και ελεγες την ιστορια της ζωης σου στον ψιλικατζη...Πλεον το φακελωμα παει συννεφο και χρησιμοποιουμε ψευδωνυμα ακομα και στην πιτσαρια.....

 

Χωνεψε το και συνεχισε την ζωη σου :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο σε αυτά που λες.. αλλά όλο και κάποια ουσιώδη απάντηση θα υπάρχει πάνω σε αυτό. Δεν μπορούμε πάντα με όλα τα στραβά να επαναπαυόμαστε.. γιαυτό φτάσαμε ως εδώ.. Κάτι που μας ανήκει  πρέπει να το διεκδικούμε. Δεν έχουν το δικαίωμα να δίνουν στοιχεία μου από την στιγμή που έχω τσεκάρει το απόρρητο.. η κοινή λογική αυτό ορίζει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια υπηρεσια καλεσες; Το καλυτερο ειναι βεβαια να απευθυνθεις στον παροχο σου και να ζητησεις εξηγησεις. Τι εννοεις μια παλια καρτα σου. SIΜ απο καρτοκινητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι.. εννοώ οτί είναι παλιά καταχωριμένη κάρτα sim με τα στοιχεία μου. Το θέμα είναι ότι υποτίθεται είχα σημειώσει απόρρητο και ξαφνικά μαθαίνω ότι όποιος και αν πάρει και η κουτσή Μαρία που λένε θα του πούνε τα στοιχεία μου, κάτι το οποίο υποτίθεται έκανα ολόκληρο φακέλωμα και είπα να κρατηθεί απόρρητο αλλά αυτό δεν έγινε ποτέ. Καλά τώρα μπορεί να ψάχνω ψίλους στα άχυρα βέβαια. Τουλάχιστον πως καταργούμε μία sim ας μου πει κάποιος.

Επεξ/σία από Free_Soul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες "καταργούμε μία sim" εννοείς να πάψει να λειτουργεί αν μπει σε κάποια συσκευή και να διαγραφούν και τα στοιχεία σου από οποιοδήποτε αρχείο; Φαντάζομαι πως λογικά παίρνεις στην εταιρεία κινητής τηλεφωνίας από την οποία την απέκτησες και τους ζητάς να κάνουν ακριβώς αυτό. Αν και κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ποτέ ότι τα στοιχεία σου έχουν διαγραφεί από τις λίστες τους ή κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν φορτωσεις με χρηματα τη sim για καποιο διαστημα απενεργοποιειται απο μονη της. Αλλιως πας παλι στον παροχο σου και ζητας πληροφοριες. 

 

Τι εννοεις δεν ειναι θεμα το πως και γιατι με τον παροχο, αυτο ακριβως ειναι το θεμα θα ζητησεις εξηγησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι καρτοκινητό, σπάστην και πέτα την. 1 χρόνο μετά την τελευταία ανανέωση θα καταργηθεί ούτως ή άλλως, δεν είναι ανάγκη να μπαίνεις στον κόπο να επικοινωνείς με τον πάροχο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...