Προς το περιεχόμενο

Σιτες Για Παραθυρα.....!


Dannie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε να υποθέσω μετράω τις διαστάσεις και το κόβουν σε αυτές που θέλω; Και πως θα εφαρμόσει στο παράθυρο; Απ' οτι κατάλαβα στο site που μου έγραψες, η σίτα πωλείται μαζί με το τελάρο αλουμινίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, infini είπε

Οπότε να υποθέσω μετράω τις διαστάσεις και το κόβουν σε αυτές που θέλω; Και πως θα εφαρμόσει στο παράθυρο; Απ' οτι κατάλαβα στο site που μου έγραψες, η σίτα πωλείται μαζί με το τελάρο αλουμινίου.

Έχεις τρεις επιλογές.

1. Παραγγέλνεις μια σήτα και την εγκαθιστάς.

2. Παραγγέλνεις μια σήτα και στην εγκαθιστούν.

3. Βάζεις έναν αλουμινά να σου φτιάξει σήτα και να την εγκαταστήσει.

Το λινκ από πάνω το έδωσα ως παράδειγμα του προϊόντος που χρειάζεσαι. Αν θέλεις να εγκαταστήσεις μόνος σου, να ξέρεις πως τα τελάρα συνήθως εφαρμόζουν με βίδες και βύσματα στο κενό του παραθύρου. Μετά περνάμε με στόκο σιλικόνης τα άκρα και από τις δύο πλευρές για να έχουμε μόνωση και να μην μένουν κενά όταν τα παράθυρά μας είναι στραβά ή έχουν ανώμαλη επιφάνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγόρασα την σίτα από την σίτα από το www.mitsopoulos.com. Δυστυχώς οι τρύπες για τις βίδες είναι στη μπροστινή πλευρά και όχι στο πλάι του πλαισίου για να βιδωθούν στον τοίχο.

 

Φωτογραφία0164[1].jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, infini είπε

Τελικά αγόρασα την σίτα από την σίτα από το www.mitsopoulos.com. Δυστυχώς οι τρύπες για τις βίδες είναι στη μπροστινή πλευρά και όχι στο πλάι του πλαισίου για να βιδωθούν στον τοίχο.

Φωτογραφία0164[1].jpg

Δυστυχώς δεν έδωσες σωστή παραγγελία.

Παίρνεις γωνίες 4 μεταλλικές 80Χ80 ή 100Χ100 τις βιδώνεις πάνω στο αλουμίνια από την πλευρά που βλέπει έξω και βιδώνεις μετά στον τοίχο σε απόσταση περίπου 10 πόντους από το παράθυρο.

Ακρυλικό στόκο με πιστόλι γύρω γύρω να μην έχει κενά και περνάνε ζωύφια και είσαι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε να έχω ενημερώσει, γενικά είχα πολύ καλή εξυπηρέτηση από το κατάστημα. Επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς τον τρόπο που γράφεις για το βίδωμα μπορείς να μου δείξεις κάποιο σχεδιάγραμμα; Αν βιδώσω τα αλουμίνια από την πλευρά που βλέπει προς τα έξω και μετά τοποθετήσω το πλαίσιο στο παράθυρο, πως θα το βιδώσω τις γωνίες στον τοίχο αφού θα είναι από την έξω πλευρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
21 ώρες πριν, infini είπε

Εκτιμάτε οτι μπορώ να βάλω σίτα σε τέτοιο παράθυρο;
https://ibb.co/cQd9LXX
https://ibb.co/xhDrsF4

Έβαλα πριν 2 χρονια  σε μπαλκονόπορτα στο χωριο (υπήρχε πρόσβαση και δουλευε ανετα )  Εβγαλε τα παντζούρια έφτιαξε ένα πλαίσιο κασα προσθηκη (φωτο) με το παχος και τις πατούρες που χρειαζόντουσαν Βίδωσε το νέο πλαίσιο στο παλιο μπήκε κάθετη σιτα και τα  παντζούρια 

 

817098703_.png.413368df39cd19a0eaa742acdfc7ecb0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 6 μήνες μετά...

Έδωσα προκαταβολή στο κατάστημα που έχει αναφερθεί σε προηγούμενο post, για σίτες κάθετης κίνησης, και εδώ και ένα μήνα ακόμα περιμένω. Το γράφω για υποψήφιους αγοραστές.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...