Προς το περιεχόμενο

Καρέκλες γραφείου amazon.co.uk


Prof_Chaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 ναι μονο που το price tag δεν λεει απο μονο του τπτ ειδικα στο μπανανισταν κ οι μηχανισμοι στις καρεκλες δεν εχουν ενδειξη γαματος ,σουπερ γαματος κλπ οποτε ...

 

ασε που κ αυτη του δρομεα που πηρες κινεζικη θα ειναι

Έχω μια σχετική πείρα να κρίνω και να συγκρίνω μία κατασκευή... 

Όταν βλέπεις μπράτσα βιδωμένα με ξυλόβιδες στο ξύλο της βάσης δεν θέλει πολύ να καταλάβεις ότι σε μερικούς μήνες θα τα πάρεις στο χέρι.

Το ίδιο και κάποιες λαμαρινιένιες βάσεις 1-2 mm που στραβώνουν με μικρό ζόρισμα.

Όσο για την χώρα κατασκευής των εξαρτημάτων  όλα στην Kίνα φτιάχνονται σήμερα.

Επίσης, του κιλού,  δεν έχουν εγγύηση για 5 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω μια σχετική πείρα να κρίνω και να συγκρίνω μία κατασκευή... 

Όταν βλέπεις μπράτσα βιδωμένα με ξυλόβιδες στο ξύλο της βάσης δεν θέλει πολύ να καταλάβεις ότι σε μερικούς μήνες θα τα πάρεις στο χέρι.

Το ίδιο και κάποιες λαμαρινιένιες βάσεις 1-2 mm που στραβώνουν με μικρό ζόρισμα.

Όσο για την χώρα κατασκευής των εξαρτημάτων  όλα στην Kίνα φτιάχνονται σήμερα.

Επίσης, του κιλού,  δεν έχουν εγγύηση για 5 χρόνια.

 

οντως η ποιοτικη κατασκευη φαινεται,αυτο βεβαια δεν σε εξασφαλιζει οτι η μπουκαλα αεριου της βασης θα ειναι αναλογα καλη η οτι θα κρατησει,γενικα ομως εχεις δικιο αρκει να μπορεις να διακρινεις την καλοκατασκευασμενη απο την μοστραδορικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια σχετική πείρα να κρίνω και να συγκρίνω μία κατασκευή... 

Όταν βλέπεις μπράτσα βιδωμένα με ξυλόβιδες στο ξύλο της βάσης δεν θέλει πολύ να καταλάβεις ότι σε μερικούς μήνες θα τα πάρεις στο χέρι.

Το ίδιο και κάποιες λαμαρινιένιες βάσεις 1-2 mm που στραβώνουν με μικρό ζόρισμα.

Όσο για την χώρα κατασκευής των εξαρτημάτων  όλα στην Kίνα φτιάχνονται σήμερα.

Επίσης, του κιλού,  δεν έχουν εγγύηση για 5 χρόνια.

 

Συμφωνω και επαυξανω, αλλα στο μπανανισταν ζητανε για την μαρκα +100. Οι Eliza Tinsley δεν ειναι ουτε του κιλου ουτε φτηνιαρικες κινεζιες σαν των μεγαλων καταστηματων με τις προσφορες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά προβληματιζομαστε χωρίς λογο.. Εγω μολις την παραλάβω την συναρμολογω να σας κανω και ενα ωραιο review,αν δώ οτι ειναι της πλάκας ή κατι δεν μου αρέσει ..την ξαναβάζω στο κουτι .Πέταγομαι ταχυδρομείο και refund... Διαλεγω άλλη... Απλα πράγματα.. Γι αυτο δεν το φοβάμαι το amazon με τίποτα!

Σκέψου τώρα να περιμένεις στο ελληνικο κατάστημα να σε κοιτάνε με μισό μάτι γιατι την επιστρεφεις ..Ασε που μπορει να φωναζεις για προϊστάμενο και να ανεβάσεις και καμια πίεση απο τα νεύρα.. Ανεξάρτητου ηλικιας παει αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μεταφορικα για την επιστροφη χρεωνεσαι?

Οχι

( διόρθωση)

Σε περίπτωση ελλατωμματικου και λάθος πωλητή επιστρέφουν και τα μεταφορικα.το επισημαινω.

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος?Δεν έχει χρειαστεί να επιστρέψω κάτι που απλά δεν μου άρεσε/έκανε,αλλά νομίζω τα μεταφορικά στα επιστρέφουν μόνο αν είναι δικό τους λάθος,ελαττωματικό κτλ.Το ίδιο γράφει και στους όρους πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος?Δεν έχει χρειαστεί να επιστρέψω κάτι που απλά δεν μου άρεσε/έκανε,αλλά νομίζω τα μεταφορικά στα επιστρέφουν μόνο αν είναι δικό τους λάθος,ελαττωματικό κτλ.Το ίδιο γράφει και στους όρους πάντως.

Αγορά απο amazon ως πωλητή και οχι τριτο ,θα σου πω παράδειγμα χαρακτηριστικό .. Είχα παραγγείλει κατι το οποίο δεν ήρθε λογο λάθους του ταχυδρομείου.. Κοινώς είχε μείνει στο ταχυδρομείο μεσα( το επιβεβαίωσα) μου έστειλαν καινούργιο δωρεάν φυσικα .. (Το προιον ηταν ενας Ssd αξιας 200 ευρω ) Και μολις τους είπα σας στέλνω το πρώτο πίσω μου έδωσαν αν θυμάμαι τοτε 5 λίρες ή ευρω (δεν θυμαμαι ακριβως)μεταφορικα πίστωση μολις τους ήρθε πίσω.. Για τα μεταφορικα όπως μου είπαν..

Το προϊόν είχε free shipping ....

Δεν τους διευκρίνησα οτι είχε κολλήσει στο ταχυδρομείο μου και το έστειλαν οι ίδιοι πίσω (του ταχυδρομείου δηλαδή)...

Απο μόνοι τους δεν είχα ιδέα και δεν ζήτησα τίποτα.. Απλα τους είχα ενημερώσει οτι θα τους έρθει πίσω..

 

Ps λογικό μου ακούγεται να χρεωνόυν μεταφορικα κάποιον που αγοράζει απλα για να κάνει δοκιμές ... Αν η καρέκλα εχει προβλημα απο μικρό εώς σοβαρο στα καλύπτει χωρις την παρμικρη αντιρηση το αμαζον ..προβλημα ειναι οτι μπορει να τρίζει η πλάτη ή τα ροδάκια της να ειναι κακό κατασκευασμένα και να χαράζουν το πάτωμα.. Προβλημα στην συναρμολόγηση και αλλα πολλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prof_Chaos προφανώς τα χρήματα αυτά στα έδωσαν ως "ευχαριστώ" για την -υποτιθέμενη- ειλικρινή σου στάση. Είναι άλλη περίπτωση αυτό.

 

Τα μεταφορικά για πράγματα που ΔΕΝ έχουν κάποιου είδους πρόβλημα από πλευράς amazon, τα πληρώνεις εσύ. Έχω προσωπική άποψη περί του θέματος. Πήρα backpack που από μαλακία μου μου βγήκε μικρότερο απ' ότι το υπολόγιζα και το γύρισα πίσω με δικά μου έξοδα. Το είχα διευκρινήσει ακόμα και μέσα από το chat τους, γιατί είναι γεγονός ότι στις σελίδες τους δεν είναι και τελείως ξεκάθαρο με τον τρόπο που το γράφουν. Γι' αυτό το ξεψάχνισα κι εγώ τότε πριν κάνω την αποστολή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανείς και το αναφέρεις.. Στην δική μου περίπτωση απλα μου είπαν σας επιστρέφουμε τα μεταφορικα.. Ενώ εγω απλα τους ενημέρωσα οτι θα σας έρθει ο πρώτος σκληρός πίσω.. Δεν ζήτησα κατι. Ούτε που το φαντάστηκα..

Σκέψου όμως να κάνει κάποιος συνέχεια λανθασμένες αγορές και να χρεώνεται επισης συνέχεια τα μεταφορικά το amazon.. Οπότε ειναι λογικο.

Στην περίπτωση της καρέκλας μπορείς να επικαλεστεις αρκετά για την επιστροφή .εφοσον φυσικα ειναι κακής ποιότητας ή εξαιρετικά αβολη κτλ κτλ.. Με λιγα λογια να μην ταυτιζεται αυτο που αγορασες με την περιγραφη...Οχι όμως αν ειναι μια χαρα και δεν εχει το παραμικρό.. Μετα κανείς κατάχρηση της εξαιρετικης πολιτικής τους και μπορούν να σε μαυρισουν κιολλας..και καλα θα κανουν ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Και μολις τους είπα σας στέλνω το πρώτο πίσω μου έδωσαν αν θυμάμαι τοτε 5 λίρες ή ευρω (δεν θυμαμαι ακριβως)μεταφορικα πίστωση μολις τους ήρθε πίσω.. Για τα μεταφορικα όπως μου είπαν..

 

Δεν τους διευκρίνησα οτι είχε κολλήσει στο ταχυδρομείο μου και το έστειλαν οι ίδιοι πίσω (του ταχυδρομείου δηλαδή)...

 .

 

 

Καλα κανείς και το αναφέρεις.. Στην δική μου περίπτωση απλα μου είπαν σας επιστρέφουμε τα μεταφορικα.. Ενώ εγω απλα τους ενημέρωσα οτι θα σας έρθει ο πρώτος σκληρός πίσω.. Δεν ζήτησα κατι. Ούτε που το φαντάστηκα..

.

 

 

Αθελα σου ή σκοπιμα τους εκμεταλλευτηκες. Τους ειπες οτι το στελνεις πισω οπως γραφεις και οχι οτι δεν το παρελαβες και γυριζει πισω. Οποτε οι ανθρωποι μολις παρελαβαν (οντας και λιγο απροσεκτοι αφου αν το εστελνες εσυ θα φαινοταν πανω στη συσκευασια) σου επεστρεψαν τα μεταφορικα που (δεν) πληρωσες.

 

Αν τους ελεγες οτι εκανες "αρνηση παραλαβης" (αυτο εγινε στην ουσια) δεν θα σου επεστρεφαν χρηματα που δεν εδωσες ποτε, που θα ηταν και το σωστο. Θα επρεπε (αν θες να τα λεμε ολα σωστα), εστω μετα το refund που σου εκαναν αφου δεν ηξερες και δεν το προλαβες, να τους πεις οτι ΔΕΝ ειχες πληρωσει μεταφορικα για να παει το πακετο πισω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθελα σου ή σκοπιμα τους εκμεταλλευτηκες. Τους ειπες οτι το στελνεις πισω οπως γραφεις και οχι οτι δεν το παρελαβες και γυριζει πισω. Οποτε οι ανθρωποι μολις παρελαβαν (οντας και λιγο απροσεκτοι αφου αν το εστελνες εσυ θα φαινοταν πανω στη συσκευασια) σου επεστρεψαν τα μεταφορικα που (δεν) πληρωσες.

 

Αν τους ελεγες οτι εκανες "αρνηση παραλαβης" (αυτο εγινε στην ουσια) δεν θα σου επεστρεφαν χρηματα που δεν εδωσες ποτε, που θα ηταν και το σωστο. Θα επρεπε (αν θες να τα λεμε ολα σωστα), εστω μετα το refund που σου εκαναν αφου δεν ηξερες και δεν το προλαβες, να τους πεις οτι ΔΕΝ ειχες πληρωσει μεταφορικα για να παει το πακετο πισω. 

Αθελα μου προφανώς, το σκόπιμα απο που το βγάζεις δεν σε καταλαβαίνω πραγματικα .... !! Χρόνια ψωνίζω απο amazon και έχω καταθέσει παρα πολλα λεφτά. Δεν έχω ανάγκη 5 ευρώ ..λυπαμαι..

 

Δεν έκανα άρνηση παραλαβής ,αλλα μολις πήγα στο ταχυδρομείο με το χαρτάκι που ήρθε κατόπιν εορτής , με ενημέρωσαν οτι την ιδια μέρα το έστειλαν πίσω.. Και εκει έμαθα οτι ήταν του amazon. Ετσι τους ενημέρωσα τυπικά για να ξέρουν οτι δεν εχει χαθεί αλλα τους έρχεται πίσω..νομίζω οτι είμαι κατανοητος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...