Προς το περιεχόμενο

Πως φτιαχνω bootable cd


SearchEngine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε iso τα εχεις? Ή επειδη το iso εχει το εικονιδιο του winrar το περασες για συμπιεσμενο αρχειο, το αποσυμπιεσες και πεταξες το iso?

Οχι το iso το εχω και δεν το εχω αποσυμπιεσει

 

Κατέβασε αυτό το εργαλείο http://www.microsoftstore.com/store/msstore/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool και όλα θα γίνουν εύκολα.

Μου λεει is not a valid iso file.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το iso το εχω και δεν το εχω αποσυμπιεσει

 

Μου λεει is not a valid iso file.

ενταξει μην κρυβεσαι ειναι απο τον θειο.αν θες μπορω να σου ανεβασω ενα λινκ απο microsoft αν μου επιτρεπουν.

παντως δοκιμασε και nero

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει μην κρυβεσαι ειναι απο τον θειο.αν θες μπορω να σου ανεβασω ενα λινκ απο microsoft αν μου επιτρεπουν.

παντως δοκιμασε και nero

 

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου δοκιμασα αυτο το turorial:

 και εκανα φορματ και τωρα λειτουργουν ολα τελια. :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω μπορεις να γραψεις ενα cd που αργοτερα να κανεις φορματ με αυτο και να εχεις ηδη εγκατεστημενα τα προγραμματα που ειχες ?

 

Εγω ολα τα προσωπικα αρχεια μου τα ειχα βαλει στον D.Εγω εκανα φορματ μονο στον C.Αυτο ηταν ολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω μπορεις να γραψεις ενα cd που αργοτερα να κανεις φορματ με αυτο και να εχεις ηδη εγκατεστημενα τα προγραμματα που ειχες ?

Εάν θυμάμαι καλά (και αν σε καλύπτει γι'αυτό που θέλεις να κάνεις), υπάρχει κάποιο πρόγραμμα με το οποίο μπορείς να κάνεις ένα bootable cd το οποίο παράλληλα με την εγκατάσταση των Win, εγκαθιστά και τα προγράμματα που θέλεις.

Δυστυχώς προς στιγμήν μου διαφεύγει το όνομά του, αλλά θα ψάξω μήπως και το βρώ

 

αν στο μεσοδιάστημα το θυμηθεί κάποιος, ας μας βοηθήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θυμάμαι καλά (και αν σε καλύπτει γι'αυτό που θέλεις να κάνεις), υπάρχει κάποιο πρόγραμμα με το οποίο μπορείς να κάνεις ένα bootable cd το οποίο παράλληλα με την εγκατάσταση των Win, εγκαθιστά και τα προγράμματα που θέλεις.

Δυστυχώς προς στιγμήν μου διαφεύγει το όνομά του, αλλά θα ψάξω μήπως και το βρώ

 

αν στο μεσοδιάστημα το θυμηθεί κάποιος, ας μας βοηθήσει...

ευχαριστω για την προσπαθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Almeza multiset,αλλά δεν αξίζει τον κόπο(και είναι αρκετός κόπος), αν δεν είσαι του επαγγέλματος και δεν έχεις να στήνεις πολλούς Η/Υ κάθε μέρα,μέχρι να σου (ξανά)χρειαστεί θα έχουν αλλάξει όλες οι εκδόσεις και θα πρέπει να της ενημερώνεις, οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Almeza multiset,αλλά δεν αξίζει τον κόπο(και είναι αρκετός κόπος), αν δεν είσαι του επαγγέλματος και δεν έχεις να στήνεις πολλούς Η/Υ κάθε μέρα,μέχρι να σου (ξανά)χρειαστεί θα έχουν αλλάξει όλες οι εκδόσεις και θα πρέπει να της ενημερώνεις, οπότε...

Σωστή η παρατήρησή σου, αλλά δεν πιστεύεις πως θα ήταν χρήσιμο τουλάχιστον για τους drivers των συσκευών

(ή ακόμη και αγορασμένα προγράμματα) ?

 

Παρεμπιπτόντως αναφερόμουν σε ένα άλλο πρόγραμμα από αυτό που πρότεινε ο φίλος @TheELF, αλλά εξακολουθεί να μου διαφεύγει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα drivers και τα update της micorsoft τα κάνεις slipstream με το Nlite/Vlite (και διάφορα άλλα) αυτό ναι συμφέρει όπως και όταν έχεις κάποια προγράμματα που δεν αλλάζουν ή που έχουν μόνο κάποια λογικά update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...