Προς το περιεχόμενο

Samsung 840 120Gb 79.90€ στο You.gr


mitspa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δηλ ρε παιδια τι αλλο χρειαζεται καποιος σαν το συγκεκριμενο? θηκη κλπ οπωσδηποτε και καλωδια αλλο κανα 10αρι?

μηπως μπερδευτηκες με εξωτερικο δισκο?

 

αν εννοεις εσωτερικο,

- adaptor 3.5, προαιρετικα παντα, απο ~2$ ebay, 

- καλωδιο μαλλον εχεις ηδη sata.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατι λετε παπαρες στο κοσμο ? Σιγα τη διαφορ απου θα δειτε εχω και τον pro και τον απλο.. αλλο τα benches αλλο η πραγματικη ζωη ...840 120gb τον απλο και σε τετοια τιμη εισαι σφαιρατος!!!!! Ειναι παρα πολυ γρηγορος

 

1ον θα παρακαλεσω να μιλαμε λιγο πιο καλα. Και επειδη μπορει να διαβασει οσα γραψαμε ενα πιτσιρικι/πιτσιρικα για παραδειγμα της 1ης γυμνασιου, αλλα κυριως γιατι αν εχουμε ενα επιχειρημα καλο ειναι να το παραθεσουμε γραφοντας το και οχι "βριζοντας" ή μιλωντας μισαλλοδοξα. 

 

2ον εψαξα να δω σε ποιον απαντας γιατι κανεις εκει κοντα δεν ειχε πει κατι στο οποιο να κολλαει η απαντηση σου, κατι σχετικο με οποιαδηποτε κριτικη ποσο μαλλον οτι ειναι "αργος" ssd. Ηταν εντελως στον αερα το ποστ. Εφτασα λοιπον 13 και 18 μηνυματα πισω (#5 και #10) για να βρω ΕΝΑΝ στα συνολικα 22 ποστ μεχρι εκεινη την ωρα, που ειπε οτι ειναι αργος. 

 

Περα λοιπον απο τον ομορφο οσο μπορουμε τροπο μας, καλο ειναι οταν απανταμε σε εναν ανθρωπο που ειπε κατι με το οποιο διαφωνουμε 1-2 σελιδες πριν, να κανουμε και quote το μηνυμα του και να μην μιλαμε στον πληθυντικο αν ειναι ο μονος που ειπε αυτο με το οποιο διαφωνουμε, εκτος αν ειναι της ευγένιας που διαβαζοντας το ποστ μαλλον δεν... :P ;)

[(εκτος αν σκοπος μας δεν ειναι ο διαλογος και η ανταλλαγη αποψεων αλλα το flaming και το trolling)]

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Sata 2 δεν παει και άσχημα!

Το motherboard είναι P45/ICH10R.

Τα 4k-64thrd στο read δεν είναι πολύ ψηλό; Σε άλλο chipset (AMD 785) είναι περίπου στα 140mb/s.

όντως.. κάτι δεν πάει καλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Sata 2 δεν παει και άσχημα!

Το motherboard είναι P45/ICH10R.

Τα 4k-64thrd στο read δεν είναι πολύ ψηλό; Σε άλλο chipset (AMD 785) είναι περίπου στα 140mb/s.

 

σε εμενα γιατι ειναι πιο χαμηλα τα νουμερα για σατα 2; 

post-110810-0-05546900-1365418000_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα, τι να πω κ εγω που ειναι ακομη χαμηλοτερα σε sata II, εχω το καλυτερο low score:
 

Chipset Vendor Intel
Chipset Model P35/G33/G31
Chipset Revision 10


(ειναι αυτος που ειχα αναφερει σε αλλον θεμα οτι δεν εχει στηθει σωστα, παιζει με clone απο intel ssd και κατι δεν παει καλα με τους οδηγους...)

post-260313-0-20644700-1365419357_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσυ φίλε μου το έχεις σε λάθος controller. Εκεί που λέει intelide πρέπει να λέει msahci ή iastor.

Βάλε τον σε σωστή sata θύρα ή ενεργοποίησε το AHCI απο το BIOS και ξαναδοκίμασε!

αχα, τι να πω κ εγω που ειναι ακομη χαμηλοτερα σε sata II, εχω το καλυτερο low score:
 

Chipset Vendor Intel
Chipset Model P35/G33/G31
Chipset Revision 10


(ειναι αυτος που ειχα αναφερει σε αλλον θεμα οτι δεν εχει στηθει σωστα, παιζει με clone απο intel ssd και κατι δεν παει καλα με τους οδηγους...)

Επεξ/σία από gto234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...