Προς το περιεχόμενο

3gs και bootloop


lary7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα επεσε στα χερια μου το εν λογο κινητο του αδερφου μου. ΤΟυ ειχε περασμενη 5 κατι εκδοση με jailbrake.

To το προβλημα τωρα ειναι πως ενω δουλευε μια χαρα, οταν πηγα να σβησω τα παντα και να κανω επαναφορα το κινητο κολησε και επεσε σε bootloop.

Το προβλημα μου τωρα ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο iOS, ουτε εχω ξανα-ασχοληθει με iphone.

Αν μπορουσε καποιος να μου δωσει 2-3 συνοπτικες οδηγιες πως να ξαναπερασω λογισμικο, ειτε original ειτε jailbrake ωστε το κινητο να γινει λειτουργικο θα ημουν ευγνομων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε για iFaith.. Θα κατεβάσεις την 6.1.2, θα την κάνεις stitch με το πρόγραμμα και θα την περάσεις.. Μετά τραβάς και ένα jailbreak με evasi0n και είσαι μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα επεσε στα χερια μου το εν λογο κινητο του αδερφου μου. ΤΟυ ειχε περασμενη 5 κατι εκδοση με jailbrake.

To το προβλημα τωρα ειναι πως ενω δουλευε μια χαρα, οταν πηγα να σβησω τα παντα και να κανω επαναφορα το κινητο κολησε και επεσε σε bootloop.

Το προβλημα μου τωρα ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο iOS, ουτε εχω ξανα-ασχοληθει με iphone.

Αν μπορουσε καποιος να μου δωσει 2-3 συνοπτικες οδηγιες πως να ξαναπερασω λογισμικο, ειτε original ειτε jailbrake ωστε το κινητο να γινει λειτουργικο θα ημουν ευγνομων!

Εννοείται ότι κόλλησε γιατί ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν κάνουμε επαναφορά μέσα από τη συσκευή σε κινητό το οποίο είναι jailbroken. 

 

Τώρα δες εδώ

 

με sn0wbreeze θα το κάνεις. 

 

http://www.evasionjailbreak.org/downgrade-ios-6-1-3-to-ios-6-1-2-using-sn0wbreeze-snowbreeze/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι κόλλησε γιατί ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν κάνουμε επαναφορά μέσα από τη συσκευή σε κινητό το οποίο είναι jailbroken.

 

Ουπς......Καλα ξεκινησε η δοκιμη μου με τον κοσμο του iphone....

Κατεβαζω τωρα snowbreez και δοκιμαζω, παντως πριν το μπρικαρω καποια 5.* εκδοση ειχε και οχι την τελευταια 6.*, αν παιζει καποιο ρολο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς......Καλα ξεκινησε η δοκιμη μου με τον κοσμο του iphone....

Κατεβαζω τωρα snowbreez και δοκιμαζω, παντως πριν το μπρικαρω καποια 5.* εκδοση ειχε και οχι την τελευταια 6.*, αν παιζει καποιο ρολο.

 

 

Δοκίμασέ το και ότι θες στείλε μου μήνυμα. Δεν νομίζω ότι θα έχεις θέμα. 

 

Πάρε και στα ελληνικά το τόπικ αν θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

iMarilina και konstant ευχαριστω πολυ, τελικα με το snowbreeze το τηλ πηρε μπρος και μετα με itune μπηκε το λογισμικο, αν και δεν ξερω αν μπηκε 6.1.3 ή 6.1.2 γιατι το διαλεξε μονο του το itunes. Δεν εχω sim να το δουλεψω σημερα οποτε απο αυριο ξανα.



Τελικα περασε 6.1.3, θα την δοκιμασω και βλεπουμε αργοτερα για jailbreak. Μια τελευταια ερωτηση, οι επαφες μου ειναι σωσμενες στο gmail αφου εχω android μεχρι τωρα, πως μπορω να τις μεταφερω στο iphone, απο itunes δεν το βρηκα και δεν κανει συγχρονισμο επαφων το κινητο απο λογαριασμο gmail. Solved

Επεξ/σία από lary7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>iMarilina και konstant ευχαριστω πολυ, τελικα με το snowbreeze το τηλ πηρε μπρος και μετα με itune μπηκε το λογισμικο, αν και δεν ξερω αν μπηκε 6.1.3 ή 6.1.2 γιατι το διαλεξε μονο του το itunes. Δεν εχω sim να το δουλεψω σημερα οποτε απο αυριο ξανα.</p>

<br><br><p>Τελικα περασε 6.1.3, θα την δοκιμασω και βλεπουμε αργοτερα για jailbreak. <strike>Μια τελευταια ερωτηση, οι επαφες μου ειναι σωσμενες στο gmail αφου εχω android μεχρι τωρα, πως μπορω να τις μεταφερω στο iphone, απο itunes δεν το βρηκα και δεν κανει συγχρονισμο επαφων το κινητο απο λογαριασμο gmail.</strike> Solved</p>

 

Θα μπεις στο gmail και θα κανεις export contacts, θα γινουν ενα vcf (vcard) αρχειο, θα το στειλεις με εμαιλ στον εαυτό σου και θα πατήσεις την επισύναψη στο εμαιλ μες το κινητό και θα τα προσθέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...