Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με οθόνη Dell U2311H


Dr.MikeD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την συγκεκριμένη οθόνη είναι ότι βγάζει μήνυμα "No VGA Cable".

Ηταν συνδεδεμένη με pc. Φεύγει από την οθόνη με Vga και πήγαινε στον πύργο με adapter DVi->VGA, το μήνυμα που παίρνω είναι το παραπάνω (Είναι σε λειτουργία ο υπολογιστής).

Σύνδεσα με DVI, η οθόνη παραμένει σε Sleep mode και δεν ξεκιινάει. Επόμενο βήμα είναι να βγάλω ότι καλώδιο υπάρχει - έμεινε μόνο τροφοδοσία- και συνεχίζει να βγάζει "No VGA Cable", απ τις επιλογές - κουμπιά στα δεξιά δεν με βγάζει στο μενού, παρά μόνο μου δίνει την δυνατότητα για input device.

 

Η αλήθεια είναι ότι όταν έβαχζα το pc σε sleep mode και έκανα επανακίνηση, έβγαζε το μύνημα πάλι, αλλά με κούνημα καλωδίου (πίσω από την οθόνη) και αναμονή λίγωων λεπτών, η οθόνη λειτουργούσε. Τι μπορεί να συμβαίνει, έχω σπάσει το κεφάλι μου όλη ημέρα να το βρώ. Είμαι εκτός εγγύησης , την έχω  2 χρόνια +.

 

Κάποια ιδέα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

για ποιο λογο χρησιμοποιουσες την οθονη με το vga και οχι με το dvi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθεια;

 

Πάντως η Dell δίνει 3 έτη, και βγήκε τέτοια εποχή περίπου, πριν 3 χρόνια, το 2010, οπότε πολύ δύσκολο να είσαι εκτός εγγύησης.

 

Μάιο του 2010 βγήκε, οπότε και πρώτος να την πήρες είσαι εντός εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι να 'ναι όμως.

 Μα ότι να είναι.. Πολλές ώρες "σκαλώματος" μέχρι να βρώ την άκρη.

 

για ποιο λογο χρησιμοποιουσες την οθονη με το vga και οχι με το dvi?

 

Η υποδοχή για DVI έχει πρόβλημα και δεν δείχνει, ίσως να ήταν προβληματική απ την αρχή και δεν έπαιζε. Οπότε πήγα σε vga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μα ότι να είναι.. Πολλές ώρες "σκαλώματος" μέχρι να βρώ την άκρη.

 

 

Η υποδοχή για DVI έχει πρόβλημα και δεν δείχνει, ίσως να ήταν προβληματική απ την αρχή και δεν έπαιζε. Οπότε πήγα σε vga.

η υποδοχη της οθονης η της καρτας γραφικων?

καταλαβαινεις οτι δεν εχει νοημα να παρεις τετοια οθοναρα και να την εχεις στο dvi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...