Προς το περιεχόμενο

Τροχαια στα ταμεία Αττικής Οδού


dewn735

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθημερινά μπαίνω Αττική Οδό από είσοδο Φυλής και επιστρέφω απόγευμα από Σπάτα. Σχεδόν πάντα υπάρχει κλιμάκιο τροχαίας (μπορεί και απλό περιπολικό - δε θυμάμαι) αμέσως μετά τα ταμεία που τσιμπάει συνέχεια αυτοκίνητα και ελέγχει τους οδηγούς. Εντάξει, δεν έδινα σημασία, θα ψάχνουν λέω για ασφάλειες και τέλη. Τυχαίνει όμως προχθές και με τσιμπάνε κι εμένα - ετοιμάζω διπλώματα, ασφάλειες, χαρτιά και όλα τα σχετικά και έρχεται ο αστυνόμος:
-Να δω το δίπλωμά σας;

-(Του το δίνω)

-Ωραία ευχαριστώ, είστε ελεύθερος!

 

Έμεινα λιγάκι μαλάκας, μιας και περίμενα κάτι πιο χρονοβόρο, οπότε η απορία μου είναι: τι ακριβώς ψάχνουν, που θα το βρουν απλά με το δίπλωμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στον κόμβο 8 (Αθηνών-Λαμίας) τα ίδια.

Σταματάνε σωρηδόν 4-5 αμάξια,2' έλεγχος και μετά τα αφήνουν.

Δέν ψάχνουν κάτι συγκεκριμένο αν κρίνω απο τον τύπο αυτοκινήτων που σταματάνε (απο Matiz μέχρι Land Rover),να γράψουν το "πλαφόν" της ημέρας μάλλον θέλουν,να δείξουν οτι κάνουν την δουλειά τους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι σημειωνανε ονομα κτλ. στο χαρτι?

προφανως οι εμπειροι αστυνομικοι κοβουν φατσες στα δευτερολεπτα και κριθηκατε αθωοι :P τεσπα μαλλον θα ψαχνουν ακομη δραπετες ή ληστες...

http://www.lifo.gr/now/greece/21552

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε παίδες, δε σταματάνε αυτούς που δε πληρώνουν - σταματάνε τυχαία, όποιον τυχαίνει και βγαίνει στη κυκλοφορία

την ωρα που περναγες περασε κανεις μαζι σου που δε πληρωσε?

σταματανε κι αλλους ετσι απλα για ξεκαρφωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Moderators

Sorry για το mini ξεθαμα, αλλα μου ετυχε κι εμενα. Μαλιστα, δεν ειχα περασει ΚΤΕΟ και ετσι πρεπει να πληρωσω 50ευρω.

Το προβλημα ειναι οτι πρεπει να τα πληρωσω στην τροχαια αττικης οδου, εξοδος 18 (Παιανια).

Ελα μου ομως ντε που ουτε καν εχω ξαναπερασει απο εκει και δεν εχω ιδεα που ακριβως ειναι τα γραφεια τους...!

Ειδα εναν χαρτη και φαινεται να ειναι στην αντιθετη πλευρα απο τη φορά που πας απο Αθηνα. Κανενας να με διαφωτισει μπας και το βρω πιο ευκολα? Να τους πληρωσω θελω... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το mini ξεθαμα, αλλα μου ετυχε κι εμενα. Μαλιστα, δεν ειχα περασει ΚΤΕΟ και ετσι πρεπει να πληρωσω 50ευρω.

Το προβλημα ειναι οτι πρεπει να τα πληρωσω στην τροχαια αττικης οδου, εξοδος 18 (Παιανια).

Ελα μου ομως ντε που ουτε καν εχω ξαναπερασει απο εκει και δεν εχω ιδεα που ακριβως ειναι τα γραφεια τους...!

Ειδα εναν χαρτη και φαινεται να ειναι στην αντιθετη πλευρα απο τη φορά που πας απο Αθηνα. Κανενας να με διαφωτισει μπας και το βρω πιο ευκολα? Να τους πληρωσω θελω... :P

Προς αεροδρόμιο, βγαίνεις στην έξοδο 18 (Σπάτα - Παιανία) και πας αριστερά προς Σπάτα. Μόλις περάσεις το φανάρι στα 15μέτρα θα δεις στρίβει δρομάκι στο αριστερό σου χέρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε ευχαριστω. :)

Υπαρχει περιπτωση να μπορει να πληρωθει μεσω ΕΛΤΑ? Γιατι πραγματικα μου ειναι δυσκολο να τρεχω στην Παιανια, μαλιστα αποκλειστικα εργασιμες μερες-ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στα ελτα μου λενε οτι γινεται, στην τροχαια μου λενε οχι γιατι πρεπει να βεβαιωθει οτι περασε κτεο. Ψαξε βρες... Μαλλον θα περασω απο τροχαια τελικα, παρα να χασω -πιθανως ασκοπα- ωρες απ τη ζωη μου τα ελτα.

 

Σ ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα προστιμο που ειχα φαει το ειχα πληρωσει ελτα .Το να βεβαιωθει οτι περασε κτεο , θεωρητικα γινεται απο τον τροχονομο που σου γραφει την κληση.

Οταν εφαγα την κληση (για υπερβολικη ταχυτητα) μου ζητησε ολο το πακετο.. αδεια , διπλωμα , καρτα καυσαεριων , κτεο.

Οταν του δωσα τα 2 πρωτα...τα υπολοιπα τα ξεχασε :) (τα ειχα αλλα βαριομουν να τα ψαξω που ακριβως...)

 

Οποτε θεωρητικα , ο τροχονομος τσεκαρει αν εχεις περασει κτεο..αλλιως "θεωρητικα" τρως προστιμο και για κτεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οχι το προστιμο το εχω φαει κανονικα, γιατι δεν ειχα κτεο.

Τωρα ειμαι σε φαση πληρωμης :P Οποτε προφανως ο υπαλληλος ΕΛΤΑ δεν εχει την αρμοδιοτητα να κρινει το χαρτι του κτεο που προφανως εχω στην κατοχη μου πλεον, ετσι ωστε να πληρωσω 50 ευρω προστιμο αντι για.... 400 που ειναι κανονικα!

 

Αυτα συμπερανα εγω, θα πάω στην τροχαια να ξεμπερδευω μια και καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς ισχύει με τις κλήσεις για ΚΤΕΟ;

Σου κόβουν 400€ αλλά αν πας και το περάσεις στο χρονικό διάστημα που πρέπει να πληρώσεις την κλήση μετατρέπεται σε 50ρικο ή δεν κατάλαβα καλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...