Προς το περιεχόμενο

θερμοκρασία AMD FX-8350;


mindsir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομιζω οτι έχω κάποιο πρόβλημα, απλα είμαι καινούριος στον συγκεκριμένο επεξεργαστή και θα ήθελα να συγκρινω τις θερμοκρασίες μου με αυτές πιο έμπειρων χρηστών.. οι θερμοκρασίες μου αυτη την στιγμη είναι 28c - 36c σε idle.. στο πρώτο boot του επεξεργαστη το bios έδειχνε 55c...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι θερμοκρασίες μου αυτη την στιγμη είναι 28c - 36c σε idle..  μια χαρα ειναι οι θερμοκρασιες σου

στο πρώτο boot του επεξεργαστη το bios έδειχνε 55c... μηπως δεν ειχε πατησει καλα η ψυκτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

οι θερμοκρασίες μου αυτη την στιγμη είναι 28c - 36c σε idle..  μια χαρα ειναι οι θερμοκρασιες σου

στο πρώτο boot του επεξεργαστη το bios έδειχνε 55c... μηπως δεν ειχε πατησει καλα η ψυκτρα?

Όχι δεν νομιζω, η ψυκτρα πατάει μια χαρά... σε ευχαριστώ πάντως...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ποια μητρικη εχεις?</p>

<p>η ψυχτρα παιρνει αμεσως μπροστα με το ανοιγμα του υπολογιστη ή καθηστερει</p>

 

Η μητρικη μου είναι η ASUS M5A99FX PRO R2.0. Ναι η ψυκτρα παιρνει κατευθείαν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραξενο μου φενεται

κλεισε το pc και μετα απο λιγα λεπτα ανοιξε τον και μπες κατευθειαν στα bios kai περιμενε κανενα 5λεπτο να δεις αν πεσει η θερμοκρασια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σα κάτι να έχει πάρει το μάτι μου!

 

Λεπόν για την συγκεκριμένη μητρική όπως και την EVO R2.0

Στο bios καταρχήν ΔΕΝ είναι σε idle ο επεξεργαστής.

Κατά δεύτερον και με τις δύο μητρικές παρατήρησα αυτό το φαινόμενο στο bios. Στα windows ήμουν κομπλέ.

Το ότι δεν υπάρχει πρόβλημα μπορείς να το καταλάβεις άμεσα απο το μαμα cooler του επεξεργαστή σου. Αν ήταν όντως στους 55 βαθμούς θα έκανε σαν τρακτέρ.

Αν είναι ήσυχο τότε έχεις και εσύ το ίδιο περίεργο πρόβλημα με μένα.

Για να μην αναφερθώ στην Asus Formula V που έχω και μου εμφανίζει 100+ βαθμούς στο NB @bios :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ναι σα κάτι να έχει πάρει το μάτι μου!</p>

<p> </p>

<p>Λεπόν για την συγκεκριμένη μητρική όπως και την <span>EVO R2.0</span></p>

<p>Στο bios καταρχήν ΔΕΝ είναι σε idle ο επεξεργαστής.</p>

<p>Κατά δεύτερον και με τις δύο μητρικές παρατήρησα αυτό το φαινόμενο στο bios. Στα windows ήμουν κομπλέ.</p>

<p>Το ότι δεν υπάρχει πρόβλημα μπορείς να το καταλάβεις άμεσα απο το μαμα cooler του επεξεργαστή σου. Αν ήταν όντως στους 55 βαθμούς θα έκανε σαν τρακτέρ.</p>

<p>Αν είναι ήσυχο τότε έχεις και εσύ το ίδιο περίεργο πρόβλημα με μένα.</p>

<p>Για να μην αναφερθώ στην Asus Formula V που έχω και μου εμφανίζει 100+ βαθμούς στο NB @bios :)</p>

 

Καλημέρα. Όχι δεν μπορω να πω οτι η ψυκτρα κανει ιδιαίτερο θόρυβο.. ίσα ίσα που μου ακούγεται αθόρυβη για "μαμα" ψυκτρα.. αφού έχει παρατηρηθεί και σε εσάς, τοτε θα μείνω ήσυχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...